Recenzja HP ​​Compaq Mini 700

Recenzja HP ​​Compaq Mini 700

Obraz 1 z 2

it_photo_6489

it_photo_6488
279 £ Cena podczas recenzji

Pierwszy netbook HP, 2133 Mini-Notatka, było okrutnym rozczarowaniem. Jego wspaniała obudowa, fantastyczny ekran i schludna klawiatura zawiodły błędnie ocenione połączenie powolnego procesora VIA C7M z wykorzystaniem systemu Windows Vista i systemu Linux Enterprise firmy SUSE.

Pewną pociechą jest to, że HP Compaq Mini 700 od razu rozwiązuje obie te skargi. Procesor VIA został zastąpiony przez Atom Intela i współpracował ze znacznie bardziej przyjaznym dla netbooków systemem operacyjnym Microsoftu, XP Home.

Chwyć Mini 700, a zobaczysz niezaprzeczalne echa dobrego wyglądu jego poprzednika. Wykończony w kolorze kruczoczarnym, szczyci się smukłą, ale doskonale uformowaną sylwetką, za którą konkurencyjne netbooki mogłyby zabić.

Błyszcząca pokrywa ładnie kontrastuje z matowym wnętrzem, a szeroki chromowany zawias wygląda wspaniale i służy do przechowywania głośników Mini 700. Wszystko, od przycisku zasilania po błyszczący wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, pokazuje dbałość o szczegóły, która umyka większości, jeśli nie wszystkim, konkurencji.

Tej drobnej figurze odpowiada waga 1,15 kg i małe wymiary zaledwie 261 x 167 x 25 mm. Wszystko to wygląda i wydaje się strasznie imponujące, dopóki nie zauważysz, że dzieje się to kosztem czegoś ważnego: żywotności baterii.

W wyniku maleńkiej baterii na spodzie Mini 700, nasz test zużycia światła wykazał, że HP jest pusty po zaledwie 3 godzinach i 18 minutach. Trzeba przyznać, że pocieszeniem jest wynik intensywnego użytkowania wynoszący 2 godziny i 27 minut, co sugeruje, że bez względu na to, co z nim zrobisz, wyjdziesz z Compaqa na około 3 godziny.

Ponadto firma HP potwierdziła, że ​​bateria sześcioogniwowa będzie dostępna jako opcjonalny dodatek, ale w chwili pisania tego tekstu nie może zaoferować żadnych szacunków cenowych.

Spójrz na specyfikacje HP Compaq i chociaż są one w dużej mierze ulepszeniem w stosunku do 2133 Mini-Note, nie ma się czym ekscytować. Intel Atom N270 i pojedynczy gigabajt pamięci RAM są obok kiepskiego dysku twardego o pojemności 60 GB, a grafika Intel GMA 950 dopełnia pakiet. Wydajność, jak można się spodziewać, jest na równi z resztą konkurencji napędzanej silnikiem Atom, osiągając 0,40 w naszych testach porównawczych.

Łączność bezprzewodowa jest również na równi z kursem, z 802.11bg i Bluetooth 2.1 uzupełnionym o gniazdo Ethernet 10/100, gdy jesteś w zasięgu sieci przewodowej.

Jedną z rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć z tyłu, jest gładzik 2133, ale niestety znów podnosi głowę. Dzięki szerokiemu, przysadzistemu profilowi ​​i przyciskom przesuniętym na boki nie jest szczególnie wygodny w użyciu. Zauważyliśmy, że nasze dłonie przypadkowo dotykały przycisków podczas pisania, ale na szczęście HP oszczędził naszej i tak już przerzedzonej cierpliwości, umieszczając przycisk tuż powyżej, aby włączać i wyłączać go w razie potrzeby.

A klawiatura to poprawia. Szerokie, kwadratowe klawisze mają pozytywną akcję i są wygodne w dotyku, a układ jest znakomity. Rozsądny klawisz Enter, prawy klawisz Shift o pełnej szerokości i brak dziwnych wyborów układu — Samsung NC20, zwróć uwagę – wszystko to łączy się, aby Mini 700 była najlepszą klawiaturą do netbooka, z jaką się spotkaliśmy.

Jest to tym bardziej oszałamiające, że HP majstrował przy drugiej przewadze, jaką 2133 miał nad konkurencją. Zamiast wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości 1280 x 768 pikseli tego netbooka, Mini 700 wybiera alternatywę 10,2 cala 1024 x 600.

Może to jest to, na co zadowoliło się wiele innych netbooków, ale na podstawie wcześniejszych prób spodziewaliśmy się czegoś lepszego. Jakość obrazu też nie jest niczym, o czym można by pisać: przytłumione odwzorowanie kolorów i słaby kontrast sprawiają, że obrazy wyglądają na wyblakłe, pomimo błyszczącego wykończenia. Na jego korzyść nie ma jednak śladu ziarnistości, którą można uzyskać w przypadku najtańszych ekranów.

Gwarancja

Gwarancja 1 rok odbiór i zwrot

Specyfikacje fizyczne

Wymiary 261x167x25mm (WDH)
Waga 1.150 kg
Waga podróżna 1,5 kg

Procesor i pamięć

Edytor Intel Atom N270
Pojemność pamięci RAM 1,00 GB
Typ pamięci DDR2

Ekran i wideo

Rozmiar ekranu 10,2 cala
Rozdzielczość ekranu w poziomie 1,024
Rozdzielczość ekranu w pionie 600
Rezolucja 1024 x 600
Chipset graficzny Intel GMA 950
Wyjścia VGA (D-SUB) 0
Wyjścia HDMI 0
Wyjścia S-Video 0
Wyjścia DVI-I 0
Wyjścia DVI-D 0
Wyjścia DisplayPort 0

Dyski

Pojemność 60 GB
Technologia dysków optycznych Nie dotyczy
Napęd optyczny Nie dotyczy
Cena wymiany baterii z VAT £0

Sieć

Prędkość adaptera przewodowego 100 Mb/s
Obsługa 802.11a nie
Obsługa 802.11b tak
Obsługa 802.11g tak
Obsługa standardu 802.11 draft-n nie
Zintegrowany adapter 3G nie

Inne funkcje

Gniazda ExpressCard34 0
Gniazda ExpressCard54 0
Gniazda kart PC 0
Porty USB (pobieranie) 2
Port myszy PS/2 nie
9-pinowe porty szeregowe 0
Porty równoległe 0
Optyczne porty wyjściowe audio S/PDIF 0
Elektryczne porty audio S/PDIF 0
Gniazda audio 3,5 mm 1
Czytnik kart SD tak
Czytnik kart pamięci nie
Czytnik MMC (kart multimedialnych) tak
Czytnik inteligentnych multimediów nie
Czytnik Compact Flash nie
Czytnik kart xD nie
Typ urządzenia wskazującego Panel dotykowy
Lokalizacja głośnika Nad klawiaturą
Zintegrowany mikrofon? tak
Zintegrowana kamera internetowa? tak
Ocena megapikseli aparatu 0,3 MP
TPM nie
czytnik linii papilarnych nie
Czytnik kart inteligentnych nie

Testy baterii i wydajności

Żywotność baterii, lekkie użycie 198
Żywotność baterii, intensywne użytkowanie 147
Ogólny wynik testu porównawczego aplikacji 0.40
Wynik testu porównawczego aplikacji pakietu Office 0.52
Wynik testu porównawczego aplikacji grafiki 2D 0.31
Kodowanie wyniku testu porównawczego aplikacji 0.37
Wynik testu porównawczego aplikacji wielozadaniowych 0.40
Wydajność 3D (kryzys) niskie ustawienia Ponieść porażkę
Ustawienia wydajności 3D Nie dotyczy

System operacyjny i oprogramowanie

System operacyjny Strona główna systemu Windows XP
Rodzina systemów operacyjnych Windows XP