Czy Instagram ma tryb ciemny?

Instagram przebył długą drogę od swojego skromnego powstania w 2010 roku, obecnie jest jedną z najpopularniejszych aplikacji. Ponad 300 milionów osób korzysta z platformy udostępniania zdjęć i filmów.

Czy Instagram ma tryb ciemny?

Pod koniec 2019 roku, po aktualizacji trybu ciemnego iOS 13, Instagram uruchomił tryb ciemny dla swojej aplikacji. Właściciele iPhone'ów na iOS 13 lub nowszym oraz użytkownicy Androida na Androidzie 10 lub nowszym mogą, dzięki najnowszej wersji Instagrama, korzystać z trybu ciemnego na Instagramie. Istnieją również sposoby na zmianę schematu kolorów Instagrama za pomocą aplikacji innej firmy lub rozszerzenia przeglądarki z epoki przed ciemnością na Instagramie.

W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować tryb ciemny na Instagramie na urządzeniach z systemem iOS, Android i komputerach stacjonarnych.

tryb ciemny

Włączanie trybu ciemnego w systemie iOS

Istnieje kilka prostych sposobów włączenia trybu ciemnego na iPhonie i iPadzie w iOS 13. Pokażemy Ci tylko, jak to zrobić na iPhonie, ponieważ proces jest dokładnie taki sam na obu urządzeniach.

Metoda pierwsza: Centrum sterowania

 1. Z dowolnego ekranu na iPhonie lub iPadzie przesuń palcem, aby otworzyć Centrum Kontroli. Na iPhonie 8 i starszym (Touch ID) robisz to, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu. Na iPhonie X i nowszym (Face ID), a także na dowolnym iPadzie zaktualizowanym do iOS 13, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu.

 2. w Centrum Kontroli, naciśnij i przytrzymaj Jasność suwak.

 3. ten Jasność suwak będzie rósł, zajmując cały ekran. Dotknij lewego dolnego dymku, aby włączyć Tryb ciemny i dotknij go ponownie, aby skręcić Tryb ciemny wyłączony. Gdy jest włączony, Instagram będzie również w trybie ciemnym.

Metoda druga: ustawienia wyświetlania

 1. Otworzyć Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS.

 2. Uzyskiwać Wyświetlacz i jasność.

 3. Możesz przełączać się między Światło oraz Ciemny w górnej części ekranu. Instagram przełączy się na dowolny tryb, w którym ustawisz swoje urządzenie.

Metoda trzecia: ustawienie harmonogramu

 1. Otworzyć Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS.

 2. Uzyskiwać Wyświetlacz i jasność.

 3. Zauważysz przełącznik, który mówi Automatyczny tuż poniżej Światło oraz Ciemny opcje. Gdy włączysz ten przełącznik, urządzenie z systemem iOS automatycznie przełączy się między Światło oraz Ciemny tryb w zależności od pory dnia (Ciemny w nocy, Światło w ciągu dnia). Instagram zmieni się z tymi ustawieniami automatycznie.

 4. Możesz ustawić czasy, w których chcesz przełączać się między dwoma trybami, wybierając Opcje bezpośrednio pod Automatyczny przełącznik.

Metoda trzecia: tryb ciemny na iPhonie za pomocą inteligentnego odwracania

Jeśli posiadasz iPhone'a, możesz skorzystać z wbudowanego Inteligentne odwrócenie funkcja zmiany kolorów tła wszystkich aplikacji na przyjazny dla nocy tryb ciemny. Ta funkcja jest łatwa do skonfigurowania i chociaż przyzwyczajenie się do niej może zająć trochę czasu, możesz jej używać, gdy jesteś w pokoju o małym oświetleniu lub w nocy, bez smażenia gałek ocznych. Oto jak możesz to skonfigurować:

 1. otwarty Ustawienia.

 2. Nawigować do Dostępność.

 3. Wybierać Wyświetlacz i rozmiar tekstu.

 4. Wybierz między Inteligentne odwrócenie oraz Klasyczny odwrócony opcje. Wybierz jeden, a kolory na ekranie zostaną odwrócone. (Białe tło stanie się czarne, a czarne litery będą białe. Inne kolory i podświetlenia zachowają swoje oryginalne kolory.)

Możesz także skonfigurować Skrót ułatwień dostępu więc możesz włączyć tę funkcję, naciskając trzykrotnie przycisk Początek.

Tryb ciemny Instagram dla urządzeń z systemem Android

Niektóre smartfony z Androidem mają wbudowany tryb ciemny, ale w przypadku większości z nich może być konieczne pobranie aplikacji innej firmy. Mając to na uwadze, nawet jeśli zainstalujesz aplikację w trybie ciemnym, może ona nie działać na Twoim koncie na Instagramie. Począwszy od Androida 10, tryb ciemny zaczął wpływać na różne aplikacje – choć nie na wszystkie. Jeśli masz 10 lub więcej, rozważ najpierw wypróbowanie wbudowanego trybu ciemnego.

Tryb ciemny Androida

Ustawienie telefonu z Androidem 10 w trybie ciemnym sprawi, że wiele ekranów będzie czarnych z białym tekstem. Należy pamiętać, że spowoduje to zmianę różnych aplikacji w tryb ciemny. Na przykład Twoje teksty, kontakty i tła albumów ze zdjęciami będą czarne z białym tekstem. Niektóre aplikacje, takie jak Facebook i Amazon, będą nadal wyglądać tak samo, ale Instagram to jedna aplikacja, która przełączy się w tryb ciemny.

Proces jest dość prosty i będziesz mógł przełączać się między białym ekranem a trybem ciemnym tyle, ile potrzebujesz.

 1. Dostęp Ustawienia.

 2. Stuknij w Wyświetlacz.

 3. Zobaczysz przełącznik obok „Ciemny schemat" w Wyświetlacz menu. Włącz to, a wyświetlacz natychmiast przełączy się w tryb ciemny.

 4. Zaloguj się na Instagram, aby upewnić się, że ta zmiana miała miejsce.

Użyj rozszerzenia przeglądarki Night Eye na komputery stacjonarne

Ale poczekaj! Co jeśli nie zawsze korzystasz z Instagrama na urządzeniu mobilnym? Na szczęście istnieje sposób, z rozszerzeniem przeglądarki Night Eye. Night Eye nie tylko zapewni piękny tryb ciemny dla Instagrama, ale możesz go również używać do innych witryn internetowych, aby ułatwić przeglądanie późną nocą na starych podglądaczach.

Rozszerzenie Night Eye jest wieloplatformowe i będzie działać na każdym urządzeniu z obsługiwaną przeglądarką. Lista obsługiwanych przeglądarek jest naprawdę imponująca, w tym Edge, Firefox, Chrome, Safari, Opera i kilka innych. Rozszerzenie pozwala ustawić strony internetowe tak, aby działały w jednym z trzech trybów – ciemnym, filtrowanym i normalnym.

Instalacja rozszerzenia do przeglądarki Night Eye jest banalnie prosta:

 1. Przejdź do //nighteye.app/

 2. Wybierz odpowiednią przeglądarkę z menu „Instaluj” na stronie Night Eye.

 3. Powinno to doprowadzić Cię do strony określonej przeglądarki: dotknij przycisku „Dodaj rozszerzenie” lub podobnego, aby dodać rozszerzenie.

Night Eye ma wiele warstw usług, od bezpłatnych po niedrogie. Bezpłatna wersja rozszerzenia jest do użytku na zawsze, jedynym ograniczeniem jest to, że możesz jej używać tylko na pięciu określonych stronach internetowych. Możesz także kupić roczną subskrypcję za 9 USD, co usuwa ograniczenie do 5 witryn. Alternatywnie możesz upuścić 40 USD jako jednorazową płatność, aby uzyskać nieograniczone korzystanie z Night Eye w nieskończoność.

Tryb ciemny na Instagramie może uratować Twoje oczy

Pamiętaj, że zbyt długi czas przed ekranem ma wiele negatywnych konsekwencji dla twojego wzroku i ogólnego stanu zdrowia. Udowodniono, że ludzie, którzy spędzają ponad cztery godziny przed ekranem swojego telefonu, odczuwają zmęczenie i bóle głowy, nie wspominając o łzawiących oczach i innych problemach. Ustaw w telefonie tryb ciemny i przynajmniej upewnij się, że uszkodzenia są minimalne.

Nie ma znaczenia, czy używasz Instagrama, czy jakiejkolwiek innej aplikacji; jeśli tło jest białe, twoje oczy po pewnym czasie poczują napięcie. Sprawy stają się jeszcze trudniejsze dla twoich oczu, jeśli patrzysz na ekran w ciemnym pokoju, więc zawsze najlepiej jest zainstalować lub włączyć tryb ciemny w takich przypadkach.

Aby uzyskać więcej informacji o trybie ciemnym, zapoznaj się z tymi zasobami:

Oto nasz przewodnik po trybie ciemnym w Chrome.

Mamy przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów w trybie ciemnym w systemie Windows 10.

Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw, czy YouTube ma tryb ciemny?

Sprawdzasz pocztę o 3 nad ranem? Lepiej sprawdź, czy Outlook ma tryb ciemny!

Dla miłośników komputerów Mac mamy samouczek dotyczący włączania trybu ciemnego w Safari.