Historie na Instagramie nie ładują się, a krąg się kręci – co robić [wrzesień 2021]

Historie na Instagramie to prawdziwy hit. Są to drobiazgowe wglądy w życie różnych ludzi na całym świecie i są łatwo dostępne, łatwe do strawienia, a są ich miliony. Wszystkie te informacje, a kiedy się nie ładują, są niesamowicie frustrujące. Historie to najlepsza rzecz, jaka może się przydarzyć na Instagramie od dłuższego czasu i nie masz do nich dostępu?! Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli Instagram Stories się nie ładuje, a koło się kręci.

Historie na Instagramie nie ładują się, a krąg się kręci – co robić [wrzesień 2021]

Kręcące się koło to ekran ładowania. Gdy Instagram lub Twój telefon działa poprawnie, nigdy nie powinieneś widzieć tego ekranu lub widzieć go przez mniej niż sekundę. Czasami ładowanie historii może zająć trochę czasu, w takim przypadku koło będzie widoczne przez dłuższy czas.

Historie na Instagramie

Historie na Instagramie stały się jednymi z najlepiej odbieranych. Zasadniczo są to małe fragmenty mediów społecznościowych, na które można spędzić kilka minut, patrząc, a następnie przejść dalej. Czasami historia przykleja się do ciebie w sensie emocjonalnym, ale po 24 godzinach znika i przechodzisz do następnej. Historie pozwalają nam cieszyć się migawkami z życia ludzi, a następnie szybko przejść do następnej rzeczy.

Te fragmenty działały niesamowicie dobrze na Snapchacie i równie dobrze radzą sobie na Instagramie. Jeśli sieci będą się tak rozwijać, media społecznościowe będą z nami jeszcze przez jakiś czas!

Co zrobić, jeśli Instagram Stories się nie ładuje

Zwykle historie na Instagramie ładują się natychmiast. Wybierasz go z paska u góry aplikacji i ładuje się. Bez dramatu i bez czekania. Czasami w godzinach szczytu mogą wystąpić opóźnienia, zarówno na końcu Instagrama, jak i na końcu Twojej sieci, ale na szczęście zdarza się to rzadko. Kiedy tak się stanie, będziesz musiał rozwiązać problemy i wdrożyć rozwiązania, aby przywrócić działanie.

Przejrzyjmy wszystko, co możesz zrobić, aby naprawić swoje historie na Instagramie.

Sprawdź swoją sieć

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z Instagram Stories jest słabe połączenie internetowe. Może to być spowodowane osłabieniem sygnału Wi-Fi, czymś, co dzieje się z urządzeniem lub obszarem sieci. Zobaczmy, czy możemy zawęzić to jako główną przyczynę.

Najpierw zamknij Instagram i otwórz inną aplikację na swoim telefonie. Niezależnie od tego, czy jest to Facebook, YouTube, czy inna aplikacja, spróbuj odtworzyć film lub przewinąć kanał wiadomości. Jeśli masz problemy z ładowaniem treści, problem prawdopodobnie dotyczy Twojego urządzenia, a nie tylko Instagrama. Sprawdzanie innych aplikacji to najszybszy sposób na sprawdzenie problemów z połączeniem internetowym.

Następnie możesz użyć aplikacji SpeedTest firmy Ookla, aby przetestować również prędkość Internetu. Otwórz aplikację, aby zobaczyć, jak szybkie jest Twoje połączenie internetowe. Uruchamianie testu prędkości jest nieco dokładniejsze niż sprawdzanie innych aplikacji, ponieważ możesz obserwować prędkościomierz. Jeśli Twoje problemy z Internetem są sporadyczne, aplikacja SpeedTest pokaże Ci to.

Jeśli którakolwiek z tych metod wskazuje na problem z połączeniem, możesz zrobić kilka rzeczy, aby szybko to naprawić. Po pierwsze, jeśli korzystasz z danych komórkowych, spróbuj przełączyć się na Wi-Fi (i odwrotnie). Następnie załaduj ponownie Instagram i dotknij historii, którą chcesz się cieszyć.

Jeśli Wi-Fi nie jest dostępne, spróbuj wyłączyć telefon i włączyć go ponownie. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu telefonu jest on zmuszony do rozłączenia się i ponownego połączenia z Internetem.

Na koniec może być konieczne zresetowanie połączenia sieciowego. Instrukcje różnią się w zależności od tego, czy używasz urządzenia z systemem Android czy iOS.

Notatka: Nie spowoduje to usunięcia ważnych informacji z telefonu.

Jak zresetować ustawienia sieciowe na Androidzie

Aby zresetować ustawienia sieciowe na urządzeniu z systemem Android, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem i dotknij Znajomości.

 2. Przewiń na dół tego menu i dotknij Więcej ustawień połączenia.

 3. Stuknij w Zrestartować ustawienia sieci.

Po wykonaniu tych kroków urządzenie uruchomi się ponownie. Teraz możesz ponownie otworzyć Instagram i sprawdzić, czy wirujący okrąg zniknął.

Jak zresetować ustawienia sieciowe na iOS

Użytkownicy iOS mogą wykonać następujące kroki, aby zresetować swoje ustawienia sieciowe:

 1. Otworzyć Ustawienia na iPhonie i dotknij Ogólny.

 2. Przewiń w dół i dotknij Resetowanie.

 3. Stuknij w Zrestartować ustawienia sieci.

Będziesz musiał wprowadzić swój kod odblokowania ekranu. Następnie telefon uruchomi się ponownie. Po zresetowaniu ustawień sieciowych uruchom Instagram i sprawdź, czy Twoje historie działają.

Uruchom ponownie aplikację

Zakładając, że nie masz żadnych problemów z połączeniem, czas skupić się na aplikacji Instagram. Pierwszym logicznym krokiem jest ponowne uruchomienie aplikacji. Wykracza to poza przejście do innej aplikacji, ponieważ musisz całkowicie zamknąć aplikację, aby wszystkie procesy przestały działać.

W zależności od używanego systemu operacyjnego będziesz musiał postępować zgodnie z innym zestawem instrukcji.

Aby wykonać normalne ponowne uruchomienie aplikacji Instagram, zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS mogą uzyskać dostęp do funkcji wielozadaniowości na swoich telefonach i przesunąć palcem w górę, aby zamknąć aplikację. Po zamknięciu ponownie otwórz Instagram, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Użytkownicy Androida mogą wymusić zamknięcie aplikacji, podczas gdy użytkownicy iOS mogą wykonać to samo zadanie, zamykając aplikację normalnie.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, wykonaj następujące czynności:

 1. otwarty Ustawienia oraz Aplikacje na Twoim telefonie.
 2. Wybierać Instagram oraz Wymuszone zatrzymanie jeśli opcja jest dostępna.

Jeśli aplikacja uległa awarii i zawiesiła się podczas ładowania historii, opcja Wymuś zamknięcie może być niedostępna. W takim przypadku będzie wyszarzony. W przeciwnym razie Force Close, potwierdź polecenie i uruchom ponownie Instagram i spróbuj ponownie.

Teraz możesz ponownie uruchomić aplikację Instagram i przetestować funkcję Stories.

Uruchom ponownie telefon

Historie na Instagramie, brak ładowania nie powinno być winą Twojego telefonu, ale ponieważ zajmuje to zaledwie kilka sekund, warto spróbować. Wykonaj pełne ponowne uruchomienie telefonu, a następnie ponownie przetestuj historię. Jeśli wystąpił jakiś przypadkowy problem z telefonem, powinien to zostać naprawiony.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Ponownie, wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Instagram nie powinno mieć żadnego wpływu na ładowanie Stories; Jest to badanie nieniszczące, warto więc spróbować. iPhone nie ma opcji „Wyczyść pamięć podręczną”, ale ma funkcję „Odładuj aplikację”, która zrzuca wszelkie niepotrzebne dane z aplikacji. Oto jak możesz to zrobić na każdym modelu:

Na Androidzie:

 1. Otwórz Ustawienia i aplikacje
 2. Wybierz Instagram na swoim urządzeniu.
 3. Wybierz Pamięć.
 4. Wybierz Wyczyść dane i Wyczyść pamięć podręczną.

Na iPhonie

 1. Otwórz Ustawienia i dotknij „Ogólne” i „Pamięć iPhone'a”
 2. Znajdź i dotknij „Instagram”
 3. Dotknij „Odciąż aplikację”

Zaktualizuj lub ponownie zainstaluj Instagram

Przestarzała wersja aplikacji również prawdopodobnie nie spowoduje, że historie się nie załadują, ale warto to sprawdzić. Spróbuj zaktualizować aplikację w sklepie Play lub Apple Store. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

Na Androidzie:

 1. Otwórz Ustawienia i aplikacje
 2. Wybierz Instagram na swoim urządzeniu.
 3. Wybierz Odinstaluj.
 4. Otwórz Google Play i zainstaluj nową kopię Instagrama.

Na iPhonie:

 1. Otwórz Ustawienia i Ogólne.
 2. Wybierz Pamięć iPhone'a i wybierz Instagram.
 3. Wybierz Usuń aplikację i potwierdź swój wybór.
 4. Załaduj App Store i pobierz i zainstaluj nową kopię.

Sprawdź datę i godzinę w telefonie

Może się to wydawać trochę dziwne, ale może to być przyczyną wielu problemów. Twoja data i godzina powinna się automatycznie zaktualizować, ale czasami ją zmieniamy lub usterka systemowa powoduje, że funkcja wyświetla zły czas.

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy urządzenia z systemem Android, sprawdź ustawienia daty i godziny, aby rozwiązać problem.

Na Androidzie:

 1. Otwórz Ustawienia i dotknij „Zarządzanie ogólne” – Te instrukcje mogą się różnić w zależności od producenta, więc możesz użyć ikony wyszukiwania i wpisać „Data i godzina”, aby przejść bezpośrednio do ustawienia.
 2. Stuknij w „Data i godzina”, a następnie zresetuj do trybu automatycznego lub zaktualizuj swoją strefę czasową.

Na iPhonie:

 1. Otwórz Ustawienia i dotknij Ogólny.
 2. Stuknij w Data i czas.
 3. Ustaw na Automatycznie lub zaktualizuj preferowaną strefę czasową.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Instagrama.

Czy Instagram ma wsparcie techniczne?

Być może wykonałeś powyższe kroki rozwiązywania problemów i nadal masz problemy z Instagram Stories lub masz problem specyficzny dla użytkownika. Niestety, Instagram nie ma zespołu obsługi klienta, do którego można zadzwonić, gdy masz problem.

Możesz jednak skorzystać z funkcji „Pomoc” w aplikacji, aby zgłosić problem. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację i przejść do Ustawień. W tym miejscu dotknij Pomoc, a następnie dotknij Zgłoś problem. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wypełnić raport, a Instagram wyśle ​​​​Ci wiadomość e-mail z dodatkowymi krokami rozwiązywania problemów lub rozwiązaniem.

Próbowałem już wszystkiego, a moje historie nadal się nie przesyłają. Co się dzieje?

Kwestia obracającego się koła Instagram Stories jest dobrze znaną usterką wielu miłośników Instagrama. Jeśli zgłosiłeś problem i zastosowałeś wszystkie powyższe techniki, pozostaje tylko jedna, ostatnia opcja: przeczekaj. Niestety nie jest to najbardziej uspokajająca rada, ale Instagram może mieć usterkę w całym systemie, która uniemożliwia Ci pójście do przodu.

Powyższe kroki obejmowały prawie wszystko, co możesz kontrolować; teraz nadszedł czas, aby programiści Instagrama naprawili problem. Na szczęście jest jeszcze jeden zasób, z którego możesz skorzystać, aby sprawdzić, czy ktoś inny ma ten sam problem. Skorzystaj z witryny DownDetector, aby wyszukać znane problemy z Instagramem.

Czy znasz inne metody, aby to naprawić? Powiedz nam poniżej, jeśli tak!