Jak zainstalować aplikacje na Amazon Fire Stick?

Firestick to niestandardowe urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów dla użytkowników Amazon. Świetnie nadaje się do oglądania filmów i programów telewizyjnych, grania w gry wideo lub po prostu słuchania muzyki.

Wbudowany sklep z aplikacjami oferuje imponujący wybór popularnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Hulu. Jeśli dana aplikacja nie znajduje się w bibliotece, nie martw się – nadal istnieje sposób na dodanie jej do urządzenia. W tym artykule pokażemy, jak instalować aplikacje na Firestick za pośrednictwem strony Amazon lub sideloading.

Jak zainstalować aplikacje na Firestick?

Fire TV Stick ma kilka wstępnie zainstalowanych aplikacji dostępnych dla niektórych użytkowników. Na przykład Amazon Instant Video jest bezpłatny dla subskrybentów Amazon Prime jako wbudowana usługa przesyłania strumieniowego wideo.

Nie martw się, ponieważ nie ograniczasz się do produktów Amazon. Ponieważ Firestick to przede wszystkim cyfrowe urządzenie do przesyłania strumieniowego, obsługuje szeroką gamę głównych kanałów i usług przesyłania strumieniowego. Jeśli masz konto Netflix lub Hulu, możesz bez problemu oglądać swoje ulubione programy na Firestick.

Istnieje kilka różnych sposobów dodawania zawartości do urządzenia. Oto jak instalować aplikacje na Firestick:

 • Korzystając ze sklepu Amazon App Store.
 • Korzystając z funkcji wyszukiwania i sterowania głosowego.
 • Korzystając z oficjalnej strony Amazona.
 • Poprzez „ładowanie boczne” aplikacji.

Jak przeglądać i pobierać nowe aplikacje na swoim Fire TV Stick?

Możesz przejść do sklepu Amazon App Store, aby sprawdzić, co jest dostępne do pobrania. Do wyboru jest niezliczona ilość aplikacji, więc przewijanie biblioteki może być całkiem zabawne. Oto jak przeglądać i pobierać nowe aplikacje na Fire TV Stick za pomocą pilota:

 1. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem sprawdzić, czy Twoje połączenie internetowe jest zabezpieczone.
 2. Przejdź do ekranu głównego.

 3. Kliknij przycisk „W górę” na klawiaturze kierunkowej, aby uzyskać dostęp do górnego menu. Klikaj przycisk „W prawo”, aż dojdziesz do „Aplikacje”.

 4. Aby otworzyć zakładkę „Aplikacje”, naciśnij przycisk „W dół”.
 5. Pojawi się lista aplikacji i polecanych gier. Wybierz aplikację, naciskając środkowy przycisk na klawiaturze kierunkowej.
 6. Kliknij „Pobierz”, aby zainstalować.

 7. Większość aplikacji na Firestick jest bezpłatna. Jeśli jednak tak nie jest, kliknij małą ikonę koszyka, aby go kupić.

Gdy skończysz, aplikacja zostanie dodana do ekranu głównego. Możesz go uruchomić natychmiast, po prostu klikając na niego.

Jak korzystać z funkcji wyszukiwania, aby znaleźć i pobrać aplikacje na Fire TV Stick?

Jeśli wiesz, czego szukasz, nie musisz tracić czasu na przeglądanie. Jeśli masz na myśli konkretną aplikację, lepiej skorzystać z wbudowanej funkcji wyszukiwania.

Korzystając z tej funkcji, możesz zlokalizować dowolną aplikację dostępną na Twoim urządzeniu lub w App Store. Oto jak korzystać z funkcji wyszukiwania, aby znajdować i pobierać aplikacje na Fire TV Stick:

 1. Otwórz ekran główny. W lewym górnym rogu zobaczysz małą lupę. Kliknij ikonę, aby otworzyć „Funkcja wyszukiwania”.

 2. Pojawi się klawiatura. Za pomocą pilota wpisz nazwę aplikacji, którą chcesz pobrać.

 3. Wybierz aplikację, klikając środkowy przycisk na klawiaturze kierunkowej.
 4. Kliknij „Pobierz”, aby zakończyć instalację. Jeśli pobierasz aplikację po raz drugi, zamiast tego przycisk będzie brzmiał „Pobierz”.
 5. Aby uruchomić aplikację, kliknij "Otwórz".

Istnieje inny sposób na zainicjowanie funkcji wyszukiwania. Niedawno Amazon dodał funkcję sterowania głosowego na swoich urządzeniach do przesyłania strumieniowego. Możesz teraz używać pilota Alexa Voice Remote do sterowania Fire TV Stick. Oto jak pobierać aplikacje na Firestick za pomocą poleceń głosowych:

 1. Weź pilota Alexa Voice Remote i kliknij przycisk głosowy.
 2. Powiedz nazwę aplikacji.
 3. Gdy aplikacja pojawi się na ekranie, użyj polecenia głosowego „Pobierz”.

Jak pobierać aplikacje na Fire TV Stick za pomocą witryny Amazon?

Jeśli uważasz, że klawiatura Fire TV jest niepraktyczna, istnieje inne rozwiązanie. Zamiast pobierać aplikacje ręcznie, możesz to zrobić na swoim komputerze.

Oficjalna strona Amazona oferuje sposób na zainstalowanie dowolnej aplikacji dostępnej w sklepie. Jest to dość zautomatyzowany proces, który wymaga tylko kilku kroków. Możesz przeszukać główną stronę internetową aplikacji lub przejść bezpośrednio do sklepu. Ten ostatni jest być może bardziej wydajny.

Oto jak pobierać aplikacje na Fire TV Stick za pomocą strony Amazon:

 1. Otwórz przeglądarkę i wejdź na amazon.com/appstore.
 2. Po lewej stronie ekranu znajduje się pasek boczny z listą urządzeń. Znajdź model swojego Fire TV Stick i kliknij małe pole obok niego.

 3. Aplikacje są podzielone na kategorie na lewym pasku bocznym. Przewiń, aż znajdziesz to, czego szukasz, i kliknij na to.

 4. Kliknij pole pod „Dostarcz do”, aby otworzyć menu rozwijane.

 5. Znajdź swoje urządzenie na liście i kliknij „Pobierz aplikację”, aby pobrać.

Po zakończeniu otwórz kartę Aplikacje na ekranie głównym. Jeśli pobieranie się powiedzie, będziesz mógł tam znaleźć nowy dodatek.

Jak włączyć aplikacje innych firm w ustawieniach Firestick?

W przypadku aplikacji niedostępnych w sklepie Amazon App Store istnieje sposób na pobranie aplikacji innych firm na Firestick o nazwie „ładowanie boczne”. Aby to zrobić, musisz dokonać kilku zmian w swoim urządzeniu. Oto jak włączyć aplikacje innych firm w Ustawieniach:

 1. Otwórz ekran główny Fire TV.
 2. W prawym rogu zobaczysz kartę "Ustawienia". Kliknij, aby otworzyć.

 3. Przejdź do Urządzenie > Opcja programisty.

 4. Pojawi się małe okno. Wybierz opcję „Aplikacje z nieznanych źródeł” za pomocą pilota.

 5. Kliknij, aby „Włączyć”.

Obecnie urządzenia Amazon obsługują tylko aplikacje na Androida. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz je w telefonie, możesz przenieść je na urządzenie Fire TV. Oto jak to zrobić:

 1. Najpierw upewnij się, że zarówno telefon, jak i Fire TV Stick są podłączone do tej samej sieci.
 2. Znajdź aplikację na swoim Androidzie i otwórz ją. W prawym górnym rogu ekranu dotknij trzech kropek.
 3. Kliknij „Wybierz”, a następnie „Sieć”. Spowoduje to przeskanowanie wszystkich urządzeń, które współdzielą Twoją sieć.
 4. Spójrz na nazwę urządzenia i adres IP, aby zlokalizować Firestick. Kliknij na to.
 5. Na górnym pasku znajduje się sekcja o nazwie „Aplikacje lokalne”. Otwórz go i znajdź to, co chcesz zainstalować.
 6. Kliknij aplikację i potwierdź „Zainstaluj”.

Po zakończeniu aplikacje automatycznie pojawią się na ekranie głównym.

Możesz także sideloadować aplikacje, korzystając z aplikacji Downloader od AFTVnews. Po pierwsze, musisz zainstalować aplikację na swoim urządzeniu Fire TV. Możesz użyć pilota Alexa Voice Remote lub zrobić to ręcznie za pomocą funkcji wyszukiwania.

Następnie możesz otworzyć aplikację, aby rozpocząć pobieranie. Istnieją dwa sposoby instalowania aplikacji innych firm za pomocą Downloadera. Oto jak to zrobić za pomocą bezpośredniego adresu URL:

 1. Przejdź do „Strona główna” na lewym pasku bocznym.

 2. Kliknij pierwszą opcję („Wprowadź adres URL”). Otwórz klawiaturę, naciskając „Wybierz” na pilocie Firestick.

 3. Wpisz adres URL pliku, który chcesz zaimportować. Musisz zapisać plik, zanim to zrobisz. Pobieranie ze strony internetowej wymaga różnych kroków.

 4. Naciśnij „Idź”, aby rozpocząć pobieranie.

 5. Po zakończeniu zainstaluj plik APK (pakiet aplikacji na Androida), naciskając "Zainstaluj".

 6. Downloader powiadomi Cię, gdy aplikacja zostanie w pełni zainstalowana. Jeśli chcesz go natychmiast otworzyć, kliknij "Otwórz". Jeśli nie, kliknij „Gotowe”.

Możesz później usunąć plik APK. Downloader posiada również wbudowaną przeglądarkę, która umożliwia pobieranie plików bezpośrednio z internetu. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Downloader i wybierz „Przeglądarka” z lewego paska bocznego.

 2. Wpisz adres i kliknij „Idź”.

 3. Wybierz „Tryb pełnoekranowy” z menu hamburgera.
 4. Przewiń stronę za pomocą pilota i znajdź łącze pobierania.
 5. Po pobraniu pliku kliknij „Zainstaluj”.
 6. Po zainstalowaniu aplikacji pojawi się powiadomienie. Kliknij „Gotowe”, aby zakończyć, lub „Otwórz”, aby od razu go użyć.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jakie programy są w Amazon Firestick?

Prawie wszystko w telewizji kablowej jest również dostępne w Firestick.

Główne kanały zazwyczaj mają indywidualne aplikacje, które można pobrać ze sklepu. Obejmują one:

· Wiadomości NBC

· CBS

· Wiadomości ABC

· PBS

· USA dziś

· Fox News

· Sieć Pogodowa

Jeśli masz dzieci, mogą obejrzeć Psi Patrol na Nick Jr. lub jeden z 1500 filmów na Popcornflix Kids. Istnieje kilka innych kanałów przyjaznych dzieciom dla Fire TV, więc koniecznie sprawdź App Store.

Firestick obsługuje również wiele usług przesyłania strumieniowego premium. Możesz pobrać indywidualną aplikację i zalogować się na swoje konto. Oto lista kanałów premium dostępnych na Fire TV Stick:

· Hulu + telewizja na żywo

· Netflix

· DirecTV teraz

· Chusta TV

2. Jakie są bezpłatne aplikacje dla Firestick?

Większość aplikacji dla Fire TV Stick jest w rzeczywistości bezpłatna. Oprócz wyżej wymienionych kanałów premium, większość z nich można pobrać i korzystać bezpłatnie.

Oto lista darmowych aplikacji dla Firestick podzielona na trzy kategorie.

Filmy i programy telewizyjne:

· Kodi

· Tubini

· Telewizja IMDB

· BBC iPlayer (tylko w Wielkiej Brytanii)

· Trzask

· Telewizja Plutona

Sporty:

· Mobdro

· Telewizja OLA

· NetTV na żywo

· Telewizja Redbox

Muzyka:

· Youtube

· Twitch

· Spotify

Przeglądarki i niektóre aplikacje narzędziowe są również dostępne bezpłatnie. Poza Downloaderem, Mouse Toggle i FileLinked nic nie kosztują.

Można grać z Firestick

Jak widać, pobieranie aplikacji na Fire TV Stick jest szybkie i bezbolesne. Amazon App Store jest zarówno dobrze wyposażony, jak i przyjazny dla użytkownika.

Jeśli aplikacja nie jest dostępna, istnieją alternatywne rozwiązania. Możesz sideloadować aplikację przez telefon (jeśli jest to Android) lub pośrednią aplikację użytkową.

Czy uważasz, że Firestick jest łatwy w użyciu? Wolisz inne urządzenia do przesyłania strumieniowego? Skomentuj poniżej i podziel się ze społecznością.