Jak zainstalować YouTube Kids na Amazon Fire Stick?

Jeśli masz dzieci, wiesz, jak ważna jest ochrona ich przed nieodpowiednimi treściami w Internecie. Nawet w starannie dobranym YouTube Twoje dziecko może natknąć się na treści, które nie są dla niego odpowiednie. Dlatego YouTube stworzył YouTube Kids – całkowicie bezpieczną, odpowiednią do wieku wersję aplikacji.

Jak zainstalować YouTube Kids na Amazon Fire Stick?

Ale czy możesz zainstalować YouTube na swoim Amazon Firestick? W końcu ma system oparty na Androidzie i masz już na nim zwykłą aplikację YouTube. Cóż, to trochę trudniejsze.

firestick jak zainstalować youtube dzieci

Obejście

Oto jak zainstalować YouTube Kids na Firestick. Zapomnij na razie o Google Play. Wszystko wyjaśnimy później.

Jedynym sposobem zainstalowania YouTube Kids na urządzeniu Firestick jest użycie metody zwanej „ładowaniem bocznym”.

Pamiętaj, że chociaż ta metoda nie jest tak bezproblemowa, jak pobieranie aplikacji ze sklepu internetowego, nie jest też zbyt skomplikowana.

Na szczęście pomoże Ci to zainstalować sklep Google Play na urządzeniu Firestick, więc nie będziesz musiał się martwić, jak to zrobić ponownie.

zainstaluj youtube kids na firestick

Zezwalanie na aplikacje z nieznanych źródeł

Zacznij od włączenia aplikacji z nieznanych źródeł.

  1. Ze strony głównej przewiń do Ustawienia w menu u góry Firestick. Strona główna Firestick
  2. Teraz w menu Ustawienia przewiń w prawo i wybierz Mój ogień TV. Menu ustawień Fire TV
  3. Na następnym ekranie przejdź do Opcje programistyczne i wybierz go. Moje menu Fire TV
  4. Następnie przejdź do Aplikacje z nieznanych źródeł i włącz to Na. Strona opcji programisty Fire TV
  5. Pojawi się wyskakujący komunikat z prośbą o potwierdzenie włączenia Aplikacje z nieznanych źródeł. Wybierać Włączyć potwierdzać.

Pobierz menedżera plików

Aplikację do zarządzania plikami można znaleźć w sklepie Amazon App Store. Wyszukaj „menedżer plików” w sekcji wyszukiwania sklepu Amazon.

Pobieranie plików APK

Jeśli chcesz korzystać z Google Play na Firestick, musisz dowiedzieć się, jakie są pliki APK.

Aby zainstalować aplikację na Androida „ręcznie”, że tak powiem, musisz pobrać jej instalację lub plik „APK”. APKMirror to jedna z najpopularniejszych stron internetowych do pobierania takich plików.

Pobierz pliki Google Services Framework, Google Account Manager, Google Play Services i Google Play Store APK. Każdy z nich można znaleźć na stronie APKMirror.

Jeśli używasz Eksploratora plików ES (pobranego z Amazon Store), dotknij ikony plusa i wklej linki do każdej z czterech wymienionych powyżej aplikacji Google. Google Play powinien automatycznie zainstalować się na Twoim urządzeniu.

Pobierz YouTube dla dzieci

Na koniec otwórz Google Play i pobierz YouTube Kids. Nie powinieneś mieć żadnych problemów z aplikacją.

To urządzenie z Androidem, prawda?

Tak, Firestick to urządzenie z systemem Android. I tak, YouTube Kids ma wersję na Androida i iOS. Aby więc zainstalować YouTube Kids, wystarczy przejść do Google Play i pobrać. Dlaczego miałyby być jakieś problemy?

Niestety, jeśli kiedykolwiek próbowałeś zainstalować Google Play na Firestick, nie mogłeś go znaleźć. Tak, Google Play to oficjalna baza danych aplikacji na Androida. Ale Amazon Firestick nie obsługuje typowego systemu operacyjnego Android.

Firesticks używa rozwidlonej wersji systemu operacyjnego Android. Oznacza to, że platformę stworzył Amazon, korzystając z zasobów Androida. Dzięki temu otrzymujesz wszystkie funkcje, które oferują urządzenia z Androidem, ale nie zasoby, takie jak Google Play. Zamiast tego otrzymujesz wersję sklepu z aplikacjami Amazon. I nie zawiera YouTube Kids.

YouTube Kids na Amazon Firestick

Chociaż nie jest to oficjalne rozwiązanie, nie musisz się też martwić o legalność rzeczy. Każdy plik APK w APKMirror jest oficjalnym wydaniem od programisty.

W każdym razie korzystanie z YouTube Kids na Amazon Firestick jest możliwe, chociaż może to być nieco nużące. Jednak po zainstalowaniu Google Play na Firestick będziesz mógł zainstalować YouTube Kids i dowolną inną aplikację na Androida.

Czy próbowałeś zainstalować YouTube Kids na swoim Firestick? Czy ten przewodnik okazał się pomocny? Daj nam znać i zadawaj pytania w sekcji komentarzy poniżej.