Kiedy Twój telefon otrzyma aktualizację Google Android 6 Marshmallow

Google ogłosił, że od 5 października rozpocznie wdrażanie Androida 6 Marshmallow na swoich urządzeniach Nexus. Podczas gdy Nexus 5X i Nexus 6P zostaną wprowadzone na rynek z Marshmallow w środku, Google aktualizuje Nexus 5, 6, 7 (model z 2013 r.), 9 i Nexus Player, aby obsługiwały nowy mobilny system operacyjny. Tak, oznacza to, że jeśli używasz Nexusa 4, modelu Nexus 7 z 2012 r. lub Nexusa 10, nie będziesz mieć dostępu do nowej wersji Androida.

Kiedy Twój telefon otrzyma aktualizację Google Android 6 Marshmallow Zobacz powiązane Jak uaktualnić Androida Lollipop do Androida 10 Recenzja Androida 6 Marshmallow: Wiele drobnych ulepszeń

Tradycyjnie Google wprowadza nowe kompilacje Androida poprzez aktualizacje bezprzewodowe w poszczególnych regionach, aby zapewnić płynny proces. Utrudnia to przewidzenie, kiedy zobaczysz, że Marshmallow pojawi się na Twoim telefonie, ale osoby korzystające z urządzeń Nexus powinny zostać w pełni zaktualizowane do końca października.

Co zrobić, jeśli nie używasz urządzenia Nexus?

Kiedy możesz spodziewać się używania Marshmallow, jeśli nie masz urządzenia Nexus? Jak dotąd żaden producent nie potwierdził, kiedy będzie wprowadzać nowe wersje swoich niestandardowych wersji Androida, ale patrząc na poprzednie wersje, możemy się dobrze zorientować, jak poważnie każdy producent podchodzi do aktualizacji telefonów w odpowiednim czasie.

Opierając się na książkach historycznych, spodziewamy się, że telefony takich jak Samsung, Sony, HTC i LG zaczną wprowadzać Androida Marshmallow.

Aktualizacja Androida Marshmallow dla Samsunga

Recenzja Samsunga Galaxy S6 Edge+

Samsung był stosunkowo szybki z wprowadzeniem Androida Lollipop, więc spodziewaj się, że Marshmallow będzie taki sam.

Nie jest jasne, które telefony otrzymają aktualizację, ale na pewno można oczekiwać, że Galaxy S6 i S6 Edge, a także Note 5 i Galaxy S6 Edge + zostaną poddane obróbce Marshmallow. Po stronie tabletu Samsung Galaxy Tab S2 również otrzyma aktualizację.

Jest mniej prawdopodobne, że zobaczymy coś wcześniej niż zaktualizowane Galaxy Note 3 i Galaxy S4, ze względu na stary sprzęt działający pod tymi chorymi okrętami flagowymi.

Spodziewamy się, że do końca roku zaczniesz widzieć Androida Marshmallow na urządzeniach Samsung.

Przewidywana data: październik/listopad

Aktualizacja Androida Marshmallow dla Sony

Recenzja Sony Xperia Z5: Zdjęcie główne, od przodu

Sony ma zwyczaj dość powolnego wprowadzania aktualizacji dla swoich urządzeń z Androidem. Lollipop nie pojawił się na swoich urządzeniach Xperia do pierwszej połowy 2015 roku, pozostawiając wielu użytkowników zastanawiających się, czy w ogóle go dostaną. Dzięki Marshmallow możemy mieć tylko nadzieję, że Sony szybciej wprowadzi swoją aktualizację.

Ponieważ nowe flagowce Sony, Xperia Z5, Z5 Compact i Z5 Premium, zostały wprowadzone na rynek z Lollipop, z pewnością zostaną uaktualnione do Marshmallow. Ponieważ Sony nie pozostawia w tyle starszych flagowych urządzeń, prawdopodobnie każdy telefon Sony z systemem Lollipop zostanie uaktualniony do Marshmallow.

Oczekiwana data: I kwartał 2016 r.

Aktualizacja Androida Marshmallow dla LG

LG G4

LG był wczesnym użytkownikiem Lollipop, więc prawdopodobnie zobaczymy, jak wprowadzi Marshmallow do LG G4 niemal natychmiast po otrzymaniu przez producenta wersji mobilnego systemu operacyjnego Google.

Warto pamiętać, że LG zdecydowało się nie aktualizować LG G3 do Lollipop 5.1, co oznacza, że ​​może również przegapić Marshmallow.

Przewidywana data: październik/listopad

Aktualizacja Androida Marshmallow dla HTC

Recenzja HTC One M9: Przednie głośniki stereo zapewniają, że HTC One M9 brzmi tak dobrze, jak wygląda

Wiemy już, że HTC w pewnym momencie zaktualizuje swoje telefony One M9 i M9+ do Androida Marshmallow dzięki tweetowi od Jeffa Gordona, starszego globalnego menedżera ds. komunikacji online w HTC.

Nie jest jasne, czy HTC zada sobie trud aktualizacji swoich starszych flagowców do Marshmallow, chociaż ponieważ M8 jest tak podobny do M9, prawdopodobnie obaj otrzymają nowy system operacyjny. Średnie i budżetowe telefony HTC powinny również zobaczyć aktualizację, jeśli są już uruchomione na Lollipop.

Oczekiwana data: do końca roku

Aktualizacja Androida Marshmallow dla Motoroli

Recenzja Motorola Moto X Play: 5,5-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 1080 x 1920

Ponieważ telefony Motorola firmy Lenovo w zasadzie działają na systemie Android z kilkoma mile widzianymi modyfikacjami, prawdopodobnie zobaczymy nową Moto X Play i Style, a także Moto G i najnowszą Moto E, wszystkie uaktualnione do Marshmallow wkrótce po premierze.

Mniej jasne jest, co stanie się ze starszymi telefonami Motorola z Androidem, ale prawdopodobnie również zostaną uaktualnione do Marshmallow.

Przewidywana data: październik