Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta: 8 sposobów na maksymalne wykorzystanie klucza sprzętowego Google

 • Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć
 • 20 najlepszych aplikacji Chromecast 2016
 • Jak poprawić wydajność Chromecasta
 • Jak używać Chromecasta do dublowania ekranu
 • Jak używać Chromecasta do grania w gry
 • Jak używać Chromecasta do strumieniowego przesyłania dźwięku
 • Jak wyłączyć Chromecasta
 • Jak przesyłać strumieniowo odtwarzacz VLC do Chromecasta
 • Jak korzystać z Chromecasta bez Wi-Fi
 • Jak zresetować Chromecasta
 • Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta

Nastała era cyfrowa, co oznacza, że ​​każdy, kto ma połączenie z Internetem, może mieć dostęp do niemal wszystkiego w swoim domu. W 2013 roku Google wypuściło swoją pierwszą wersję Chromecasta i od tego czasu modele stały się lepsze dzięki większej ilości treści.

Aby oglądać programy, filmy, sport, a nawet filmy domowe, Chromecasta można sparować z prawie każdym innym urządzeniem i aplikacją. Mając to na uwadze, dekoder ma wiele naprawdę fajnych funkcji.

Możesz kupić i łatwo zainstalować Chromecasta za około 29,99 USD za model podstawowy. Po skonfigurowaniu możesz dodać kilka aplikacji, sparować je z telefonem, aby wyświetlać swój mały ekran na większym ekranie lub po prostu rozpocząć przesyłanie strumieniowe.

Oprócz oczywistych zadań, w tym artykule przyjrzymy się naprawdę fajnym rzeczom, które możesz zrobić z Chromecastem.

1. Zainstaluj KodiCo to jest Kodi: Wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji znanej wcześniej jako XBMC

Kodi to niesławne oprogramowanie innych firm, które przechowuje wszystkie treści cyfrowe w jednym miejscu. Nie tylko dla organizacji, Kodi jest często używany do uzyskiwania dostępu do mnóstwa bezpłatnych treści, takich jak filmy, programy, a nawet telewizja na żywo.

Jeśli masz telefon z Androidem, możesz używać Chromecasta z Kodi, bezpłatną aplikacją do przesyłania strumieniowego. Dzięki Kodi będziesz mógł przesyłać strumieniowo najlepsze treści z Internetu bezpośrednio do telewizora, a instalowanie i konfigurowanie aplikacji jest w rzeczywistości całkiem proste.

Jeśli chcesz skonfigurować Kodi na swoim Chromecaście, przeczytaj nasz przewodnik krok po kroku tutaj.

2. Graj w gry

Jedną z niesamowitych rzeczy w nowszych Chromecastach jest to, że możesz grać w wirtualne gry. Odwiedź sklep z aplikacjami Chromecast i poszukaj gry, która Ci się podoba. Zainstaluj i zacznij grać.

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz znajomych, nudzisz się, czy chcesz przywrócić rodzinną noc gier, Chromecast jest tutaj, aby Ci pomóc. Z niektórymi klasycznymi opcjami, takimi jak Monopoly i nowszymi, takimi jak Deer Hunter 2018, prawdopodobnie znajdziesz coś, co Ci się spodoba.

3. Streamuj swoją muzykę

Możesz używać swojego Chromecasta jako zewnętrznych głośników urządzenia. Jest to jeszcze lepsze, jeśli masz dźwięk przestrzenny lub zestaw głośnikowy z systemem rozrywki domowej, możesz go użyć do strumieniowego przesyłania dźwięku.

Niezależnie od tego, czy używasz muzyki Google, Apple Music, Spotify, Pandora, czy innej usługi, po prostu zacznij odtwarzać piosenkę lub playlistę, których chcesz posłuchać, i dotknij ikony przesyłania.

Podczas przesyłania upewnij się, że korzystasz z tego samego urządzenia, co Chromecast, w przeciwnym razie nie zadziała. Po dotknięciu ikony przesyłania (której wygląd różni się w zależności od używanej platformy) wybierz swoje urządzenie Chromecast, które automatycznie rozpocznie odtwarzanie.

4. Używaj go do prezentacji

Dni rzutników folii już dawno minęły. Jeśli jesteś nauczycielem, prowadzisz prezentację w pracy lub chcesz przesyłać strumieniowo domowe filmy i zdjęcia, możesz to zrobić za pomocą Chromecasta.

Możesz utworzyć dokument w Prezentacjach Google, a następnie dotknąć ikony przesyłania, aby wyświetlić dokument bezpośrednio na większym ekranie. Możesz także przesłać stronę internetową lub cały ekran komputera na telewizor, aby wszyscy mogli go zobaczyć.

Aby przesłać zawartość do prezentacji, wystarczy kliknąć trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome i wybrać opcję „Przesyłaj”. Wybierz urządzenie Chromecast, a prezentacja rozpocznie się automatycznie. Ponieważ urządzenie jest lekkie, przenośne i kompatybilne z większością urządzeń, prezentacja jest dziecinnie prosta.

Ponownie, aby to zadziałało, musisz połączyć się z tą samą siecią Wi-Fi na wszystkich urządzeniach.

5. Używaj go z pilotem do telewizora

Chromecastem 2 można łatwo sterować, gdy masz pod ręką smartfon, ale co z tym, gdy jest gdzie indziej? Na szczęście Google umożliwiło sterowanie Chromecastem za pomocą zwykłego pilota telewizora.

Jeśli Twój telewizor obsługuje HDMI-CEC, prawdopodobnie będziesz mógł wstrzymywać, przewijać i odtwarzać za pomocą istniejącego pilota. Ta funkcja jest jednak wciąż na wczesnym etapie, więc może nie działać w przypadku każdego modelu telewizora.

6. Zmień tło

google_chromecast_tips_and_tricks_backdrop

Chromecast oferuje personalizację, dzięki czemu można przesyłać własne zdjęcia i używać ich jako tła. Aby to skonfigurować, po prostu przejdź do aplikacji Chromecast i kliknij kartę Urządzenia, a następnie ikonę koła zębatego. Stamtąd będziesz mógł uzyskać dostęp do tła i wybrać obrazy wyświetlane na Chromecaście.

Możliwe jest połączenie konta Google Photos, Facebook i Flickr z kluczem sprzętowym, ale jeśli masz dość własnych zdjęć, Google pozwala wybrać zdjęcia z wielu innych kategorii, od zdjęć satelitarnych po grafikę.

7. Używaj go z Google Voice

W ciągu ostatniej dekady widzieliśmy wiele nowych technologii, a większość z nich oferuje teraz sterowanie głosowe. Jedną z funkcji Chromecasta jest możliwość dostępu do ulubionych treści poprzez proste wypowiedzenie słowa kluczowego lub frazy.

Za pomocą polecenia wybudzenia „Hej Google” lub „Ok Google” możesz powiedzieć Chromecastowi, aby zaczął odtwarzać określony program w Netflix lub innej aplikacji. Aby to zrobić, musisz połączyć swoje konto Netflix z Chromecastem.

Korzystając z aplikacji Google Home (dostępnej na iOS i Androida) przejdź do ustawień Asystenta i zakończ konfigurację. Po zakończeniu Twój Google Home zareaguje, gdy powiesz polecenie wybudzenia.

8. Tryb gościa

W całym tym artykule wielokrotnie powtarzaliśmy, że aby Chromecast działał z innymi urządzeniami, muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Jeśli to po prostu nie jest możliwe, istnieje jeden sposób na ominięcie problemu z Wi-Fi i jest to tryb gościa.

Właściciel urządzenia będzie musiał użyć aplikacji Google Home i przejść do Ustawień. Włącz opcję Trybu gościa, a gość zobaczy urządzenie po dotknięciu ikony przesyłania w dowolnej aplikacji, z której korzysta.

Właściciel zobaczy opcję ustawienia czterocyfrowego numeru PIN dla dodatkowego bezpieczeństwa, jeśli będzie miał na to ochotę.

Korzystanie z Chromecasta

Chromecast to prosta technologia o wielu zastosowaniach. Możesz sparować go z systemem bezpieczeństwa domu, urządzeniami Nest i nie tylko. W połączeniu z aplikacją Google Home i przeglądarką Chrome możliwości są prawie nieograniczone.