Czy Google Hangouts ma pełne szyfrowanie?

Od samego początku odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: nie. Google Hangouts nie ma pełnego szyfrowania. Google opisuje szyfrowanie Hangouts jako funkcjonalne, ponieważ szyfruje wiadomości w trakcie przesyłania, tj. gdy są wysyłane.

Czy Google Hangouts ma pełne szyfrowanie?

Oznacza to, że Google ma dostęp do wszystkich Twoich wiadomości w Hangouts. Od Ciebie zależy, czy Ci to odpowiada, czy nie. Zostań z nami, aby uzyskać bardziej dogłębną dyskusję, wraz ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa i kilkoma sugestiami alternatywnych aplikacji do przesyłania wiadomości (z szyfrowaniem typu end-to-end).

Google Hangouts – prawda kryjąca się za zasłonami

Kontrowersje zawsze towarzyszyły Google Hangouts, które nigdy nie były popularną aplikacją do przesyłania wiadomości. Konkurencja w tej kategorii jest bardzo ostra, a Facebook cementuje się na tronie komunikatorów z klientami Messenger i WhatsApp.

Jednym z powodów, dla których Hangouts nie jest tak zaufany jak jego konkurenci, jest brak pełnego szyfrowania. Krótko mówiąc, ten rodzaj szyfrowania jest najbezpieczniejszy, ponieważ chroni wiadomości przed wścibskimi spojrzeniami. Tylko nadawca i odbiorca wiadomości mogą ją zobaczyć.

Ludzie nie byli tak zaniepokojeni swoją prywatnością w Internecie, dopóki Edward Snowden nie ujawnił swoich kontrowersyjnych informacji i nie wstrząsnął wszystkimi. Następnie wszystkie duże firmy, takie jak Google i Apple, podwoiły swoje systemy szyfrowania.

Problem z Google Hangouts polega na tym, że nigdy nie był wystarczająco bezpieczny. Jeśli uważasz, że tylko Google ma dostęp do Twoich wiadomości w Hangouts, to się mylisz. Podobno udostępniali informacje o swoich użytkownikach agencjom rządowym, ale nie chcieli ujawniać, ile razy.

Pełne szyfrowanie Google Hangouts

Jak bezpiecznie korzystać z Google Hangouts

Google Hangouts nie jest taki zły na iOS lub Androidzie, jeśli wiesz, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie. Pierwszą rzeczą, której powinieneś unikać, jest wysyłanie adresów URL obrazów, jeśli są one wrażliwe. Hangouty korzystają z publicznego udostępniania adresów URL, co jest bardzo podatne na uwagę osób trzecich.

Osoba nie musi być hakerem, aby zdobyć te publiczne obrazy, więc miej to na uwadze. Najbezpieczniejszym sposobem korzystania z Google Hangouts lub dowolnej innej aplikacji online jest godna zaufania usługa VPN.

ExpressVPN wyprzedza swoją konkurencję, będąc klientem VPN numer jeden na świecie. Oficjalna strona zawiera więcej szczegółów oraz formularz rejestracji. Nie potrzebujesz specjalnego szyfrowania dla żadnej aplikacji, jeśli masz połączenie z niezawodną siecią VPN, ponieważ zapewnia to dodatkowe warstwy bezpieczeństwa.

Najlepszą rzeczą w ExpressVPN jest to, że działa na prawie każdym nowoczesnym urządzeniu, w tym na tabletach, telefonach, komputerach, routerach itp.

Google Hangouts ma pełne szyfrowanie

Wypróbuj bezpieczniejsze alternatywy

Jeśli chcesz, możesz pozostać przy Google Hangouts, ale istnieją lepsze alternatywy z szyfrowaniem od końca do końca. Niektóre opcje są bardziej popularne niż inne, ale zasadniczo wszystkie są bezpieczniejsze niż Google Hangouts.

WhatsApp

WhatsApp to znana na całym świecie aplikacja, z której codziennie korzystają miliony. Oferuje wszystkie funkcje aplikacji do przesyłania wiadomości z szyfrowaniem typu end-to-end. To szyfrowanie zostało dodane w 2016 roku i działa. Tylko nadawca i odbiorca mogą zobaczyć wiadomości. To samo dotyczy połączeń audio i wideo w aplikacji.

Możesz pobrać WhatsApp na urządzenia z Androidem lub iOS. Dodatkowe środki bezpieczeństwa WhatsApp obejmują weryfikację hasła do konta i weryfikację kodu szyfrowania w menu danych kontaktowych. A WhatsApp gwarantuje, że nie przechowuje żadnych wiadomości.

Wickr

Wickr to aplikacja do przesyłania wiadomości, która zyskuje na popularności dzięki swoim funkcjom bezpieczeństwa. Ma aplikację do użytku osobistego i aplikację do użytku biznesowego. Możesz używać Wickr na urządzeniach z Androidem, iOS, Mac, Linux i Windows. Nie tylko wiadomości są szyfrowane metodą end-to-end, ale także połączenia.

Ponadto aplikacja zawiera powiadomienia zrzutu ekranu, jeśli wykryje użytkowników próbujących zapisać niektóre wiadomości. Co więcej, aplikacja Wickr na iOS blokuje klawiatury innych firm, a na Androidzie blokuje nakładki ekranowe. Ostatnim środkiem bezpieczeństwa jest bezpieczna niszczarka, która chroni pliki, które wcześniej usunąłeś z urządzenia (które można wykopać w inny sposób).

Sygnał

Ten artykuł nie byłby kompletny bez wzmianki o Signal, która jest standardową aplikacją do bezpiecznego przesyłania wiadomości. Mają gwiezdny system szyfrowania typu end-to-end, a nawet oni (twórcy aplikacji) nie mogą odszyfrować twoich wiadomości.

Rozmowy głosowe i wideo również są szyfrowane. Ich kod jest open source, co zapewnia pełną przejrzystość. Jeśli chcesz, możesz wysyłać wiadomości, które znikają po pewnym czasie, jako dodatkowe środki ostrożności. Ta aplikacja nie przechowuje żadnych dodatkowych informacji i zapisuje tylko te dane, których potrzebuje. Wreszcie istnieje dwuetapowa opcja zabezpieczenia hasłem, z której możesz skorzystać.

Signal jest dostępny na urządzenia z systemem Windows, iOS i Android.

Bądź bezpieczny w Internecie

Google Hangouts ma wadliwe szyfrowanie, które jest akceptowalne dla niektórych, podczas gdy inni unikają go z tego powodu. Jeśli chcesz nadal z niego korzystać, pamiętaj o włączeniu bezpiecznego protokołu VPN.

Oferowane przez nas alternatywy wykorzystują szyfrowanie typu end-to-end, a jeśli jest to Twój główny problem, zalecamy korzystanie z nich w Google Hangouts. Jaka jest Twoja preferowana aplikacja do przesyłania wiadomości? Dlaczego to wybrałeś? Podziel się swoimi odpowiedziami i pytaniami w sekcji komentarzy poniżej.