Jak dodawać aplikacje do Google Home

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami? Jeśli tak, nie zatrudniaj asystenta domowego. Kup wirtualny.

Jak dodawać aplikacje do Google Home

Użyj swojego głosu, aby aktywować inteligentne głośniki i wykonywać wiele zadań jednocześnie – dzwoń do rodziców podczas gotowania, steruj innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, odtwarzaj muzykę i nie tylko. Co więcej, możesz to wszystko zrobić bez sięgania do ekranu dotykowego.

W Google Home dostępnych jest wiele przydatnych i zabawnych aplikacji, więc od Ciebie zależy, czy spersonalizujesz je zgodnie ze swoimi potrzebami. Oto jak dodawać aplikacje do głośników Google Home.

Konfigurowanie aplikacji w Google Home

Aby korzystać z głośników Google Home, musisz podłączyć je do smartfona. Po wykonaniu tej czynności możesz przejść do przeglądania aplikacji, które chcesz wypróbować na głośnikach. Asystent Google oferuje szeroką gamę wszelkiego rodzaju aplikacji, od zabawnych i edukacyjnych gier po narzędzia biznesowe i wiadomości.

Kroki zależą od tego, czy masz smartfon z Androidem, czy jesteś użytkownikiem iOS.

google home jak dodać aplikację

Dla użytkowników Androida

Od czasu do czasu powinieneś odkrywać swoje opcje, ponieważ przez cały czas dostępnych jest wiele nowych aplikacji dla Google Home. Oto jak rozpocząć przeglądanie:

 1. Przejdź do aplikacji Google Home na telefonie z Androidem.
 2. Stuknij swoje konto w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Upewnij się, że Twoje konto Google jest połączone z urządzeniem Google Home. Jeśli chcesz połączyć inne konto z głośnikami, dotknij jego nazwy lub wybierz Dodaj kolejne konto.
 4. Wróć do ekranu głównego, a następnie wybierz Ustawienia.
 5. Znajdź usługi Asystenta Google i wybierz Więcej ustawień.
 6. Wybierz Usługi i stamtąd dotknij Eksploruj.

  google home dodaj aplikacje

 7. Ciesz się przeglądaniem aplikacji, aż znajdziesz to, co lubisz.
 8. Stuknij kartę aplikacji i wybierz Link.
 9. Zaloguj się do aplikacji, ale pamiętaj, że ten proces może być inny dla wielu aplikacji.

Wszystko gotowe, jesteś gotowy do korzystania z aplikacji! Gdy chcesz porozmawiać z konkretną aplikacją, wystarczy powiedzieć „OK, Google, pozwól mi porozmawiać z…”, a następnie wypowiedz nazwę aplikacji. Jeśli połączenie zostanie nawiązane, otrzymasz powiadomienie krótkim dzwonkiem lub wprowadzeniem z samej aplikacji. Ponadto głos, którego będzie używać konkretna aplikacja, różni się od tego, którego używa Twój Asystent Google.

Dla użytkowników iPhone'a i iPada

Jeśli masz urządzenie z systemem iOS, możesz również cieszyć się nieskończonymi możliwościami, jakie oferują Google Home i Voice Assistant. Oto jak skonfigurować aplikacje i usługi. Pamiętaj, że zanim zaczniesz, musisz pobrać i zainstalować aplikację Asystent Google na telefonie. Jeśli tak, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do aplikacji Asystent Google i otwórz swoje konto, dotykając ikony w prawym górnym rogu.
 2. Jeśli masz wiele kont Google, sprawdź, czy połączyłeś właściwe z Google Home. Jeśli konta, którego chcesz użyć, nie ma na liście, wybierz Dodaj kolejne konto, aby je skonfigurować.
 3. Na ekranie głównym wybierz Eksploruj w lewym dolnym rogu.
 4. Przewiń, aż znajdziesz żądaną aplikację.
 5. Stuknij kartę aplikacji i wybierz Połącz.
 6. Zaloguj się i baw się dobrze! Pamiętaj tylko, że proces logowania może się różnić w zależności od aplikacji.

Odłączanie usługi w Google Home

Niezależnie od tego, czy używasz telefonu z systemem Android, czy iOS, oto, co powinieneś zrobić, jeśli chcesz przestać korzystać z aplikacji:

 1. Przejdź do sekcji Eksploruj, w której początkowo znalazłeś aplikacje, których chciałeś użyć.
 2. Znajdź żądaną aplikację i dotknij karty aplikacji.
 3. Wybierz Odłącz, a następnie ponownie dotknij Odłącz, aby potwierdzić swój wybór.

Jakie są najlepsze aplikacje Google Home, z których mogę korzystać?

Oto kilka sugestii, jeśli chcesz zoptymalizować korzystanie z Google Home:

 1. IFTTT jest absolutną koniecznością, ponieważ pozwala nauczyć Google Home wykonywania wielu zadań za pomocą tylko jednego polecenia. IFTTT oznacza „Jeśli to, to tamto”. Możesz go użyć do zautomatyzowania wielu czynności w domu. Na przykład możesz publikować na Twitterze bez pisania lub dzwonić na telefon, gdy nie możesz go znaleźć, mówiąc po prostu „Znajdź mój telefon!”
 2. Aplikacje do strumieniowego przesyłania wideo takie jak Netflix czy YouTube są idealne dla głośników Google Home. Są obsługiwane bezpośrednio przez Google Home i umożliwiają dostęp do niemal nieskończonej bazy danych ulubionych filmów, programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i nie tylko.
 3. Todoist to doskonały wybór dla zapracowanych. Ta aplikacja jest dostępna na urządzenia z Androidem, iOS, a nawet Windows, jest też rozszerzenie Google. Ponieważ obejmuje prawie każde urządzenie, z którego możesz korzystać, jest idealny, aby upewnić się, że będziesz na bieżąco ze swoimi sprawami.
 4. Smaczny jest doskonały dla tych, którzy lubią gotować. Ta aplikacja pozwala codziennie odkrywać pyszne nowe przepisy i pomysły na kuchnię. Co więcej, możesz postępować zgodnie z przepisem, obserwując kroki, zamiast czytać, co dalej, i zawsze możesz cofnąć się o kilka kroków, jeśli nie masz pewności co do składnika.

  jak dodawać aplikacje

 5. Spotify zastąpi wszystkie Twoje aplikacje muzyczne, ponieważ może odtwarzać prawie każdy utwór, który przyjdzie Ci do głowy. Niezależnie od tego, czy chcesz posłuchać czegoś nowego, czy odtworzyć zapisane listy odtwarzania, Spotify zapewni Ci najlepszą dostępną muzykę. Jeśli nie chcesz płacić za tę usługę przesyłania strumieniowego, możesz skorzystać z bezpłatnej wersji.

Dom, praca i zabawa – wszystko w jednym

Głośniki Google Home mogą zoptymalizować czas spędzany w domu, umożliwiając wielozadaniowość. Zautomatyzowane działania i asystent głosowy znacznie ułatwiają Ci życie, to jak posiadanie małego niewidzialnego przyjaciela, który może Ci pomóc.

Jakich aplikacji używasz na głośnikach Google Home? Udostępnij swoje ulubione w sekcji komentarzy poniżej.