Google Hangouts a Google Duo – z którego należy korzystać?

Kiedy mówimy o aplikacjach i usługach Google, jakość jest zawsze hasłem przewodnim. Google jest wszędzie i nawet jeśli nie jesteś użytkownikiem urządzenia z Androidem, prawie wszystko polegasz na Google. W końcu konto Google to brama do wielu innych usług.

Google Hangouts a Google Duo – z którego korzystać?

Jeśli chodzi o platformy mediów społecznościowych, rozmowy wideo i aplikacje do przesyłania wiadomości, Google poświęcił trochę czasu, aby to rozgryźć. Współistnieją tam Google Duo i Google Hangouts. Używasz tylko jednego czy obu? A jak wypada porównanie tych dwóch aplikacji?

Jak są podobni?

Oprócz tego, że są produktami Google, te dwie aplikacje mają inne cechy wspólne. Najważniejsze jest to, że oba ułatwiają rozmowy wideo. A to jest wiek wideorozmów. To, co kiedyś było futurystycznym marzeniem, jest częścią codziennego życia ludzi na całym świecie. Hangouty są dostępne znacznie dłużej niż Duo, a opcja rozmów wideo była naturalnym rozszerzeniem wielu funkcji.

Zarówno Duo, jak i Hangouts mają znajomy, przyjazny dla użytkownika interfejs Google i oba używają koloru jako punktu różnicowego. Logo opowiada o tym, co każda aplikacja ma przede wszystkim robić, i ułatwia nawigację. Ponadto oba oferują funkcję połączeń grupowych wsparcia. Ponadto oba są dostępne na wszystkich platformach i w każdym zakątku świata.

Google

Czym się różnią?

Podobnie jak w przypadku wszystkich swoich produktów, Google zamierzało nadać Duo i Hangouts różne cele. A ponieważ Hangouts jest bardziej zorientowany na funkcje wiadomości, Duo jest przeznaczone wyłącznie do rozmów wideo. W złotej erze rozmów wideo Google wierzy, że potrzebujesz aplikacji, która to wszystko uprości. Wiele aplikacji ma teraz funkcję rozmów wideo, ale żadna z nich nie czyni z niej ekskluzywnej funkcji, takiej jak Duo.

Z drugiej strony Hangouty mogą służyć do więcej niż jednego celu. Możesz nawet wysyłać SMS-y i tworzyć czaty grupowe, a także wykonywać połączenia telefoniczne bez wideo, co czasami może być bardzo praktyczne. Za pomocą Hangouts możesz też wysyłać swoją aktualną lokalizację i inne podobne funkcje.

Funkcje wygrywające w duecie

Duo nie udaje, że jest czymś innym niż to, co jest reklamowane. Chce być Twoją aplikacją do rozmów wideo. Jest pozbawiony wszystkich innych funkcji, których niektórym może brakować, wyłącznie w celu zapewnienia wysokiej jakości połączeń wideo. W porównaniu z Hangoutami rozmowy wideo są lepszej jakości.

Jasne, nikt nie może zaprzeczyć, że najważniejszym elementem udanej rozmowy wideo jest stabilne połączenie internetowe. A Hangouts i Duo również mają korzystać z tych samych serwerów. Ale ogólnie rzecz biorąc, w celu płynniejszego przejścia z Wi-Fi na dane mobilne i odwrotnie, Duo radzi sobie lepiej.

Aby rozmowy wideo były jeszcze bardziej wyjątkowe, Duo ma funkcję „Puk, puk”, której nie mają inne aplikacje z możliwością prowadzenia rozmów wideo, w tym Hangouts. Oznacza to po prostu, że gdy zainicjujesz z kimś rozmowę wideo, Duo zacznie Cię nagrywać, a osoba, do której dzwonisz, będzie mogła Cię zobaczyć. Nie będą jednak mieli dźwięku.

Oprócz Twojego imienia i zdjęcia na ekranie, gdy zadzwonisz, zobaczą również Twoją uśmiechniętą twarz, więc wiedzą, że nie możesz się doczekać rozmowy z nimi. Ta funkcja jest naprawdę wyjątkowa i można ją twórczo wykorzystać. Ale jeśli nie jesteś tego świadomy, sprawy mogą być zagmatwane, a osoba, do której dzwonisz, może pomyśleć, że jej kamera zaczęła nagrywać. Ale wielokrotne używanie Duo rozwiązuje ten problem.

Spotkania Google

Funkcje wygrywania w Hangouts

Biorąc pod uwagę fakt, że Duo jest reklamowany jako aplikacja do jednego zadania, nie jest szczególnie przydatne porównywanie Duo i Hangouts pod kątem tego, które z nich mają więcej funkcji. Oczywiste jest, że Hangouts ma zapewniać szerszą usługę niż Duo. Możesz go używać do wysyłania wiadomości tekstowych, zdjęć i filmów. Tak jak w przypadku większości aplikacji do obsługi wiadomości.

A kiedy prowadzisz rozmowy wideo, możesz je również zminimalizować na ekranie, aby móc jednocześnie wysyłać wiadomości. Możesz także skorzystać z funkcji przechowywania wiadomości głosowych z Google Voice. Ponadto, jeśli masz problemy z jakością rozmów wideo w Hangouts, możesz dostosować przepustowość połączenia, aby wszystko przebiegało płynniej.

Ale jedną z głównych przewag Hangoutów nad Duo jest to, że korzysta z nich więcej osób. Kiedy Duo pojawiło się po raz pierwszy, użytkownicy mogli być oszołomieni, ponieważ nie byli pewni, co z nim zrobić. Oczywiście teraz jest inaczej. Dodatkowo, wraz z Duo, Google ma aplikację do obsługi wiadomości tekstowych Allo, która została niedawno wycofana. Mogło to wywołać pewne zamieszanie i skłonić użytkowników do trzymania się Hangoutów, które oferują te dwie funkcje jednocześnie.

Google Hangouts Duo

Czy to konkurs?

Dla osób, które cenią elegancki, prosty i konkretny cel aplikacji, Duo może być dokładnie tym, czego szukają. A jeśli rozmowy wideo to duża część czyjegoś życia, dlaczego nie wybrać aplikacji, która zapewnia najlepszą obsługę. Jeśli jednak potrzebujesz wielofunkcyjności i możliwości robienia więcej niż jednej rzeczy w aplikacji, lepiej skorzystaj z Hangouts. Wolisz Duo czy Hangouts? Jak prowadzisz rozmowy wideo? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.