Czy możesz zmienić słowo budzenia w Google Home? Nie!

Mówienie: „Hej Google” i „OK Google” jest niezwykle łatwe do zapamiętania, ale po pewnym czasie może się trochę znudzić. Teraz chciałbyś wypróbować nowe słowa budzenia, ponieważ obecne stają się nieco przestarzałe.

Czy możesz zmienić słowo budzenia w Google Home? Nie!

Jak konfigurowalny jest Twój Asystent Google? Czy można zmienić słowo budzenia? Przeczytaj artykuł, aby się dowiedzieć.

Niesamowite możliwości Asystenta Google

Ponieważ Asystent Google dociera do każdego urządzenia technologicznego wokół nas, jego możliwości są prawie nieograniczone. Google stale ulepsza i rozszerza listę wszystkich niesamowitych rzeczy, które może zrobić Asystent. Może ułatwić nam życie, dając nam szansę na zrobienie wielu rzeczy za pomocą prostego polecenia głosowego.

Na przykład możesz poprosić Asystenta Google o włączenie lub wyłączenie światła lub dostosowanie temperatury w domu. Możesz łatwo przeglądać dostępne aplikacje, zarówno na smartfonie, jak i na komputerze, a wszystko to za pomocą prostego przycisku eksploracji.

A jak wezwać osobistego Asystenta Google? Używając dobrze znanych fraz „Hej Google” lub „OK Google”. Niestety, ze wszystkimi opcjami dostosowywania, Google nie dało nam jeszcze opcji zmiany słowa budzenia dla Google, co omówimy poniżej.

google dom

Korzystanie z Asystenta Google na smartfonie

Asystent Google może pomóc w wykonaniu wielu zadań na smartfonie, nawet jeśli masz zajęte ręce. Jeśli kroisz warzywa na obiad lub jesteś w trakcie naprawy telewizora, nie oznacza to, że nie możesz do kogoś zadzwonić lub skorzystać z niektórych funkcji telefonu, takich jak Bluetooth.

Wszystko, co musisz powiedzieć, to „Hej Google, zadzwoń do Katarzyny” lub „OK Google, rozłącz się”, nawet jeśli telefon jest zablokowany. Magiczne słowo budzące od razu aktywuje Asystenta. Musisz jednak najpierw włączyć tę funkcję. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Uruchom aplikację Asystent Google.

Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.

Stuknij w „Asystent”

Dotknij Google Home lub dowolnego urządzenia, którego chcesz używać.

Stuknij w Dostęp z Voice Match i osobiste wyniki na ekranie blokady w tym menu.

Jeśli Google nie odpowiada na Twój głos, kliknij „Model głosu”, jak widać na powyższym zrzucie ekranu. Możesz ponownie nauczyć usługę rozumienia Twojego głosu i poprawiania większości błędów.

Inne wspaniałe funkcje

Z Asystentem Google możesz się naprawdę dobrze bawić. Możesz nawet zmienić jego głos, aby brzmiał jak John Legend. Jeśli cała Twoja rodzina korzysta z Asystenta Google na urządzeniu Google Home, możesz ustawić różne głosy dla każdej osoby, a Asystent odpowie Ci wszystkim, używając wybranego przez Ciebie głosu.

Asystent Google rozumie również powiązane pytania, nawet jeśli nie zawsze jesteś konkretny. Na przykład, jeśli zapytasz: Kto śpiewa „Teenage Love Affair”? a następnie powiedz Odtwórz jej pierwszy album, Asystent odtworzy pierwszy album Alicji Keys. Możesz także wydać trzy kolejne polecenia i oczekiwać, że Asystent je wykona, jeśli znacznie łatwiej jest stworzyć rutynę. Rutyna to zestaw następujących po sobie zadań, które Asystent Google wykonuje po uruchomieniu przez skonfigurowaną frazę.

Na przykład, jeśli chcesz, aby włączył telewizor, wyregulował temperaturę i odblokował drzwi wejściowe, możesz nazwać rutynę „Dzień dobry” i rozpocząć ją, mówiąc „Hej Google, dzień dobry”.

Jeśli Twój dom jest dwujęzyczny, Asystent Google może Ci pomóc w dwóch językach jednocześnie. Obecnie obsługiwane języki to angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski i japoński.

Czy możesz zmienić słowa budzenia na coś innego?

W tej chwili nie można zmienić słów wybudzania „Hej Google” i „OK Google” na coś innego.

Według Google, nie wykazano wystarczającego zainteresowania dodawaniem nowych słów budzenia. To powiedziawszy, nowa aktualizacja może w przyszłości oferować niestandardową opcję słowa budzenia. Mówimy tak, ponieważ jest jedna rzecz, którą można zrobić, aby zachęcić Google do wdrożenia tej funkcji. Opcja opinii Google.

Istnieje wiele powodów, dla których Google uważa, że ​​​​obecne słowa budzenia są w tej chwili wystarczające.

Dodanie niestandardowych słów zwiększyłoby szanse, że Asystent Google nie zrozumie dokładnie tego, o co prosisz, a tym samym popełni błąd. Ponadto niektórzy użytkownicy wyrazili zainteresowanie nazwaniem swojego Asystenta Google. Ale prawdopodobnie spowodowałoby to zamieszanie, gdyby ktoś w gospodarstwie domowym korzystający z Asystenta miał to samo imię.

Ponadto słowa budzące pozostają neutralne pod względem płci. Trzecim powodem jest fakt, że frazy dwuwyrazowe działają lepiej niż jedno słowo, które łatwo może pojawić się w przypadkowej rozmowie i dlatego wybudza Asystenta, nawet jeśli nie było to Twoim zamiarem.

Jak zmienić głos Asystenta Google

Jeśli chcesz zmienić głos Asystenta Google na urządzeniu Google Home, oto jak to zrobić:

  1. Otwórz aplikację Google Home na swoim smartfonie.
  2. Na dole ekranu znajduje się ikona konta. Stuknij, aby otworzyć.
  3. Stuknij w Ustawienia.
  4. Stuknij w Asystenta, a następnie w Asystenta głosowego.
  5. Wybierz głos z listy.

Nadal możesz spersonalizować swojego asystenta

Nie bądź jednak rozczarowany, że nie możesz zmienić słowa budzenia Asystenta Google. Na szczęście możesz zmienić jego głos i akcent, dzięki czemu nie musisz codziennie słuchać tego samego starego tonu. Istnieje wiele opcji, które sprawią, że Asystent Google będzie zabawny i interesujący. Gdy nie potrzebujesz już pomocy Google, możesz wyłączyć słowa wybudzania i włączyć je ponownie, gdy znów będziesz ich potrzebować.

Czy korzystasz z Asystenta Google? Jaki jest twój ulubiony głos i akcent? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!