Jak odtwarzać listę odtwarzania Spotify w głośnikach Google Home i Nest

Linia głośników Nest firmy Google — wcześniej znana jako Google Home — to inteligentne głośniki oparte na poleceniach głosowych, zaprojektowane do umieszczenia w całym domu. Zamiast używać różnych kombinacji przycisków lub klawiatury, głośniki Nest oferują wskazówki dojazdu, prezentują zweryfikowane informacje i pomagają kontrolować całą bibliotekę inteligentnych gadżetów domowych.

Jak odtwarzać listę odtwarzania Spotify w głośnikach Google Home i Nest

Odtwarzanie muzyki to prawdopodobnie jedna z najczęściej żądanych rzeczy z głośników Nest — w końcu to głośniki. A dzięki Spotify na szczycie muzycznej gry strumieniowej prawdopodobnie będziesz chciał odtwarzać wybraną listę odtwarzania.

Oto jak odtwarzać playlistę Spotify na głośnikach Google Nest.

Jak zainstalować Spotify w Google Home

Zanim zaczniesz odtwarzać muzykę Spotify na głośniku, musisz upewnić się, że Spotify jest zainstalowane na Twoim urządzeniu. Cóż, właściwie to bardziej przypomina łączenie aplikację do aplikacji Google Home zamiast instalowania jej jako takiej. W każdym razie, oto jak to zrobić:

 1. Połącz urządzenie mobilne/tablet z tą samą siecią bezprzewodową, z którą połączony jest Twój Google Home
 2. Użyj telefonu/tabletu, aby otworzyć aplikację Google Home

 3. Upewnij się, że konto Google połączone z aplikacją jest takie samo, jak na urządzeniu Google Home
 4. Wróć do ekranu głównego aplikacji i dotknij + ikona w lewym górnym rogu

 5. Iść do Muzyka i dźwięk

 6. Wybierać Spotify z listy

 7. Uzyskiwać Połącz konto, śledzony przez Zaloguj się do Spotify

 8. Użyj swoich danych logowania Spotify, aby się zalogować

Spotify powinien automatycznie zmienić się w domyślną usługę muzyczną po połączeniu z aplikacją i urządzeniem Google Home. Teraz możesz przyzwyczaić się do poleceń głosowych Spotify.

Odtwarzanie listy odtwarzania Spotify

Możesz poinstruować urządzenie Google Home, aby odtwarzało dowolną playlistę. Tak, wszystko za pomocą poleceń głosowych. Jeśli więc chcesz odtworzyć konkretną listę odtwarzania, użyj następującego polecenia głosowego: „Odtwórz [wstaw nazwę listy odtwarzania]”. Na przykład, jeśli chcesz, aby Google Home odtwarzał playlistę Discover Weekly w Spotify, powiesz: „Zagraj w Odkrywaj tygodniowo.”

playlista google home spotify

Jeśli chcesz odtwarzać osobistą listę odtwarzania, wszystko działa prawie tak samo. Tylko powiedz, "Odtwórz [wstaw nazwę swojej listy odtwarzania]”. Problem może pojawić się, jeśli utworzyłeś listę odtwarzania, która ma nazwę innej popularnej listy odtwarzania w Spotify. Więc unikaj tego.

Możesz także odtwarzać dowolną listę odtwarzania jako wstępnie potasowaną. Aby to zrobić, użyj polecenia „przetasuj” zamiast „odtwórz”. Na przykład, jeśli chcesz odtworzyć potasowaną playlistę Discover Weekly, powiesz: „Odkrywaj losowo co tydzień.”

Chociaż Twoje ulubione piosenki nie są uważane za dosłowną playlistę, z pewnością możesz je odtwarzać w dowolnym momencie za pomocą Google Home. I dla wszystkich celów i celów jest to swego rodzaju playlista. Jeśli więc chcesz, aby Twoje urządzenie Google Home odtwarzało utwory, które lubisz w Spotify, użyj „Odtwórz moje piosenki," lub "Zagraj w moją bibliotekę" Komenda.

Inne polecenia

Istnieje wiele innych bardziej zaawansowanych poleceń, których można używać w Google Home dla Spotify. Po pierwsze, możesz lubić i nie lubić różnych utworów, list odtwarzania, albumów i wykonawców. Możesz wrócić do poprzedniego utworu, przeskoczyć o kilka sekund do przodu, przetasować listę odtwarzania, ponownie odtworzyć utwór i zapętlić całą listę odtwarzania. Oto kilka poleceń, które mogą Ci się przydać:

 • Lubię/nie lubię piosenki – “Lubię tę piosenkę”/”nie lubię tej piosenki”/”Kciuki w górę”/”Kciuk w dół
 • Lubię/nie lubię playlistę, wykonawcę lub album – „Zapisz tę listę odtwarzania”/”Usuń tę playlistę z zapisu;” “Obserwuj tę playlistę”/”Przestań obserwować tę playlistę;” użyj „artysty”/”albumu” zamiast „playlisty” dla wykonawców i albumów
 • Wróć do poprzedniej piosenki – “Plecy”/”Poprzedni
 • Przeskocz do przodu – “Przeskocz do przodu [liczba] s
 • Potasuj – „Człapać
 • Powtórz piosenkę – “Odtwórz tę piosenkę ponownie”/”Zagraj jeszcze raz
 • Zapętl playlistę – “Powtórz na”/”Powtarzaj wyłączone

Spotify Free vs. Premium

Chociaż wersja Premium Spotify wymaga miesięcznej opłaty, cena jest bardzo rozsądna. Subskrypcja Premium umożliwia normalne korzystanie z platformy – odtwarzanie utworów, które chcesz, w maksymalnej dostępnej jakości i unikanie reklam o dowolnym kształcie lub formie.

Darmowe konto różni się w zależności od urządzenia. Na przykład korzystanie z bezpłatnej subskrypcji na urządzeniu stacjonarnym spowoduje odtworzenie dowolnego utworu, ale reklamy nadal będą dostępne. Z drugiej strony, korzystanie ze Spotify Free w aplikacji mobilnej/tabletowej spowoduje przetasowanie utworów i list odtwarzania, a także irytujących reklam.

Ale jak to działa na urządzeniach Google Home? Czy należą do komputerów stacjonarnych/laptopów lub urządzeń mobilnych/tabletów? Cóż, tak naprawdę nie jest to prawdą. Pod tym względem traktowane są jak urządzenia mobilne/tablety. Jeśli więc chcesz odtworzyć konkretną playlistę w Google Home, korzystając z członkostwa Spotify Free, będziesz rozczarowany.

Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego Google Home nie odtwarza listy odtwarzania, o którą prosiłeś, prawdopodobnie dlatego, że nie korzystasz ze Spotify Premium. Pamiętaj, że subskrypcja Premium przywróci Ci mniej niż 10 USD miesięcznie.

Playlista Spotify w Google Home Play

Odtwarzanie listy odtwarzania Spotify w Google Home

Dopóki połączyłeś Spotify z aplikacją Google Home i znasz wszystkie niezbędne polecenia głosowe, nie będziesz mieć trudności z odtwarzaniem treści Spotify w Google Home. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, odłącz Spotify od urządzenia Google Home i spróbuj ponownie.

Czy udało Ci się odtworzyć żądane playlisty Spotify na urządzeniu Google Home? Czy napotkałeś dodatkowe problemy? A może masz dla nas dodatkową wskazówkę do uwzględnienia tutaj? Tak czy inaczej, nie bądź obcy! Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.