Czy Google Meet jest zgodny z HIPAA?

Jeśli podlegasz HIPAA (tj. jesteś zaangażowany w sektor opieki zdrowotnej), musisz wiedzieć o zgodności z HIPAA aplikacji, z których korzystasz. Pod tym względem usługa Google Meet jest rzeczywiście zgodna z ustawą HIPAA. W rzeczywistości G Suite jest w całości zgodny. Obejmuje to wiele przydatnych aplikacji, takich jak Google Chat, Google Meet, Dokumenty Google, Kalendarz Google i wiele innych.

Czy Google Meet jest zgodny z HIPAA?

Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące korzystania z Google Meet zgodnie z ustawą HIPAA.

Wymagania

Mimo że usługa Google Meet jest zgodna z ustawą HIPAA, istnieją zasady, których musisz przestrzegać, aby tak pozostało. Najpierw musisz zasubskrybować Google G Suite i korzystać z Google Meet w połączeniu z kontem premium. Pamiętaj, że bezpłatna wersja Google Meet nie jest zgodna z ustawą HIPAA.

Po drugie, aby chronić PHI (chronione informacje zdrowotne) swoich pacjentów i zachować zgodność z ustawą o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych, musisz podpisać z Google umowę o współpracy biznesowej.

Zapoznaj się dokładnie z BAA, a jeśli zgadzasz się z treścią, możesz je zaakceptować. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy jesteś administratorem konta G Suite, z którego korzysta Twoja firma lub organizacja. Oto jak otrzymać BAA:

 1. Zaloguj się do konsoli administracyjnej Google.
 2. Wybierz profil swojej firmy.
 3. Następnie dotknij Pokaż więcej, a następnie Legal and Compliance.
 4. Wybierz przycisk Przejrzyj i zaakceptuj dotyczący HIPAA BAA.
 5. Odpowiedz na pytania, zaakceptuj BAA. Kontynuuj tylko, jeśli jesteś podmiotem objętym HIPAA.

  spotkanie w Google

Wskazówki dotyczące zgodności G Suite z ustawą HIPAA

Jeśli spełniasz wszystkie wymagania z poprzedniej sekcji i odpowiednio wszystko ukończyłeś, nadal musisz podjąć środki. Powinieneś wiedzieć, które części G Suite są zgodne z ustawą HIPAA:

 1. Google Meet (wcześniej Hangouts Meet)
 2. Dysk Google (Dokumenty, Formularze, Arkusze i Prezentacje)
 3. Gmail
 4. Witryny Google
 5. Google Keep
 6. kalendarz Google
 7. Wyszukiwarka Google Cloud

Są to aplikacje, które są w całości objęte. Niektóre częściowo objęte aplikacje obejmują Google Hangouts, który obsługuje tylko czat tekstowy zgodny z HIPAA, oraz Google Voice wyłącznie dla zarządzanych użytkowników. Najlepszym miejscem, aby dowiedzieć się więcej o zgodności z ustawą HIPAA w odniesieniu do G Suite, jest ten dokument.

To oficjalny przewodnik po implementacji HIPAA dostarczony przez Google. Przeczytaj ją uważnie i udostępnij swoim pracownikom, aby wszyscy byli na dobrej drodze. Podpisanie BAA i korzystanie wyłącznie z funkcji aplikacji zgodnych z HIPAA to tylko połowa pracy.

Musisz zawsze dbać o bezpieczeństwo PHI. Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego, silnych haseł i zarządzaj uprawnieniami, które przyznajesz pracownikom. Nigdy nie powinieneś tracić czujności i popadać w samozadowolenie, ponieważ wtedy mogą się zdarzyć błędy.

g suite

Wykorzystaj w pełni G Suite

Oprócz wideokonferencji obsługiwanych przez Google Meet, G Suite oferuje wiele innych narzędzi objętych ustawą HIPAA. Masz wiadomości tekstowe w Google Hangouts, tylko upewnij się, że nie korzystasz z funkcji VOIP, wideo lub SMS-ów.

Google Keep umożliwia szybkie sporządzanie notatek w podróży bez zmartwień. Gmail jest jednym z najlepszych klientów poczty e-mail, ale wersja G Suite jest jeszcze lepsza niż darmowa. Dzięki G Suite możesz uzyskać do 30 gigabajtów dodatkowej przestrzeni dyskowej. Ponadto ta wersja Gmaila nie zawiera reklam.

Kalendarza Google najlepiej używać w połączeniu z Google Meet, aby bezproblemowo planować spotkania z zespołem. Dysk Google jest również zgodny z HIPAA i jest doskonałym miejscem do przechowywania wszelkiego rodzaju plików na wielu urządzeniach. Z kolei Dokumenty Google mogą służyć do edycji i przeglądania tych plików.

Lista jest długa, ale rozumiesz. G Suite to oferta pakietowa, a jeśli jesteś podmiotem objętym ustawą HIPAA, możesz z niej świetnie skorzystać.

Spotkania zgodne z HIPAA

Wideokonferencje online w Google Meet są niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy fizycznie nie masz kontaktu z pacjentami, pracownikami lub klientami. Dla podmiotów objętych HIPAA niezwykle ważne jest, aby usługa była w pełni objęta i chroniła PHI.

G Suite zapewnia szereg niesamowitych aplikacji, z których wszystkie zostały stworzone do wspólnego działania. Która z aplikacji jest twoją ulubioną? Czy udało Ci się wszystko uporządkować? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.