Google Pixel 2/2XL – urządzenie wolno się ładuje – co robić?

W idealnym świecie Twój Google Pixel 2/2XL zawsze ładuje się błyskawicznie. Ale to się rzadko zdarza, a czekanie, aż smartfon naładuje się wystarczająco, aby go użyć, może być dość frustrujące.

Google Pixel 2/2XL – urządzenie wolno się ładuje – co robić?

Te smartfony nie do końca słyną z szybkiego ładowania. Na przykład pełne naładowanie Pixela 2XL z 15% baterii zajmuje około 2,5 godziny. Oprócz tego istnieją inne możliwe przyczyny niezadowalających czasów ładowania.

Poniższy opis przedstawia niektóre z typowych problemów, które mogą powodować powolne ładowanie telefonu Pixel.

Jakich kabli używasz?

Nieodpowiednie kable to jedna z głównych przyczyn powolnego ładowania. Google Pixel 2/2XL jest dostarczany z własnym kablem USB i adapterem ściennym 18 W. Jeśli zdecydujesz się użyć czegoś innego niż dany sprzęt, ładowanie smartfona może potrwać znacznie dłużej niż 2,5 godziny.

Kable i adaptery do ładowania często wymagają dużo czasu. Są zginane, wiązane i upuszczane, co może mieć wpływ na ich wydajność. Dlatego należy przyjrzeć się bliżej zarówno zasilaczowi, jak i kablowi, aby sprawdzić, czy nie ma widocznych uszkodzeń.

Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby kupić nowy zestaw lub spróbować użyć innego zestawu, aby sprawdzić, czy to pomaga.

Czy twój port ładowania jest w porządku?

Przyjrzenie się bliżej portowi ładowania w Google Pixel 2/2XL może ujawnić nieoczekiwane odkrycia. Port może zbierać kłaczki, kurz i inne zabrudzenia, które pogarszają możliwości ładowania.

Dmuchanie do portu w celu oczyszczenia nie jest zalecane, ponieważ może dostarczać wilgoć, ale można delikatnie wyczyścić port wykałaczką. Uważaj tylko, aby nie uszkodzić połączeń.

Zabij aplikacje w tle

Kilka aplikacji działających w tle może znacznie spowolnić proces ładowania. Jednak usuwanie / zatrzymywanie tych aplikacji przed zjedzeniem do baterii jest bardzo łatwe. Sprawdź poniższe kroki:

  1. Stuknij ikonę kwadratu

Ta akcja przeniesie Cię do wszystkich aplikacji uruchomionych na smartfonie.

  1. Przesuń w lewo lub w prawo

Delikatnie dotknij okna aplikacji i przesuń je w lewo lub w prawo, aby wyłączyć aplikację. Powtarzaj to tyle razy, ile potrzeba, aż nie będzie więcej aplikacji.

Możesz też dotknąć małego x w prawym górnym rogu każdej aplikacji, aby ją zatrzymać.

Wskazówka: Możesz przesunąć palcem w górę menu aplikacji w tle i wybrać Wyczyść wszystko, aby usunąć wszystkie aplikacje działające w tle naraz.

Nie używaj Google Pixel 2/2XL podczas ładowania

Szczerze mówiąc, w większości przypadków łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Jednak smartfonowi bardzo trudno jest prawidłowo naładować się podczas użytkowania. To działa dwukrotnie, jeśli podłączysz go do laptopa w celu naładowania.

Porty USB laptopa nie są tak wydajne, jak gniazdko ścienne. Możesz więc spodziewać się znacznie wolniejszych czasów ładowania, nawet jeśli nie korzystasz z telefonu.

Ostatnia szarża

Długie czasy ładowania są zwykle zależne od sprzętu, ale istnieją pewne problemy z oprogramowaniem, które mogą przyczynić się do problemu. Niektórzy właściciele Google Pixel 2/2XL narzekają, że Android 9 Pie może powodować powolne ładowanie ich smartfonów. Jednak ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania.