Zdjęcia Google a Zdjęcia Amazon

Jeśli chodzi o liczby i popularność, Zdjęcia Google nie mają sobie równych, głównie ze względu na to, że są one domyślne dla Androida, ale także dlatego, że sam Google jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Istnieją jednak alternatywy, a jeśli z jakiegoś powodu chcesz przejść ze Zdjęć Google, zdjęcia Amazon to doskonała alternatywa. To jest pojedynek między nimi.

Zdjęcia Google a Zdjęcia Amazon

Platformy

Picasa był organizatorem i przeglądarką obrazów, który niestety został wycofany. Następnie pojawiła się aplikacja komputerowa Zdjęcia Google, dzięki czemu najpopularniejsza na świecie przeglądarka i organizator zdjęć jest dostępna na Androida, iOS i w internecie, ale nie na komputerze.

Alternatywnie, Amazon Photos jest dostarczany z aplikacją komputerową, co czyni ją doskonałym wyborem dla oddanych fanów i użytkowników Picasy. Aplikacja fotograficzna Amazon oferuje również aplikację na Androida i iOS, a ponadto jest zintegrowana ze wszystkimi urządzeniami Amazon Fire TV i tabletami Fire. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność tych urządzeń, posiadanie na nich aplikacji do przeglądania zdjęć jest więcej niż przydatne, a Zdjęcia Google nie są dostępne na urządzeniach Amazon.

amazonka zdjęcia

Koszt

Oprócz ograniczonej dostępności (USA, Wielka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Japonia), Amazon Photos jest usługą płatną. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, Amazon Photos jest podfunkcją Amazon Drive, co oznacza, że ​​jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do tej usługi jest subskrypcja Amazon Prime lub Amazon Drive. Plusem jest to, że w USA jest wielu subskrybentów Amazon Prime, którzy mają między innymi Amazon Photos.

Z drugiej strony Zdjęcia Google są bezpłatne i dostępne w dowolnym miejscu, o ile istnieje połączenie internetowe. Ale Amazon Photos może mieć więcej sensu dla subskrybentów Amazon Prime / Drive.

Cechy

Zarówno Zdjęcia Amazon, jak i Zdjęcia Google są wyposażone w świetne funkcje, ale który z nich jest lepszym wyborem? Dowiedzmy Się.

Limity przechowywania

Większość użytkowników Amazon Photos to subskrybenci Amazon Prime, dzięki czemu mogą przesyłać do aplikacji nieograniczoną liczbę zdjęć w pełnej rozdzielczości. Może to nie brzmieć tak ważne, ale Zdjęcia Google oferują bezpłatne miejsce na zdjęcia o rozdzielczości 16 megapikseli lub mniejszej. Wszystko, co większe, liczy się do Twojego limitu miejsca.

W przypadku subskrybentów Amazon Drive i członków spoza Amazon Prime zdjęcia przesłane do usługi Amazon Photos wliczają się do limitu miejsca. Zdjęcia Google umożliwiają przesyłanie dowolnej liczby plików wideo, o ile mają one rozdzielczość 1080p lub mniej, co jest całkiem świetne. Amazon Photos oferuje 5 GB miejsca na filmy i inne pliki, które nie są obrazami.

Pliki RAW

Zdjęcia Google automatycznie konwertują pliki RAW na JPEG, jeśli przekraczają 16 MP. Amazon Photos wyróżnia się tutaj, ponieważ pozwala przesyłać pliki RAW o dowolnym rozmiarze i niezależnie od abonamentu. Oczywiście nadal będziesz musiał zapłacić za przekroczenie limitu subskrypcji, ale zawsze dobrze jest mieć możliwość przechowywania obrazów RAW w wysokiej rozdzielczości (na przykład dla grafików i fotografów).

Uznanie

Zdjęcia Google słyną z fantastycznej funkcji rozpoznawania, która pozwala znaleźć podobne twarze, zwierzęta, obiekty i tym podobne w Internecie. Narzędzie do rozpoznawania Amazon Photos jest równie potężne. Ma nawet opcję, która pozwala na uporządkowanie zdjęć według otoczenia (plaża, miasto, zachód słońca itp.).

Wydruki a fotoksiążki

Zarówno Amazon Photos, jak i Google Photos pozwalają zamienić zapisane zdjęcia w papierowe kopie. Jednak wydruki Amazon są znacznie bardziej imponujące niż fotoksiążki Google. Zdjęcia Google oferują dwie opcje: książkę w miękkiej oprawie 18 cm x 18 cm za 10 USD lub twardą okładkę 23 cm x 23 cm za 20 USD. Dodatkowe strony wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Amazon Prints oferuje ponad 10 opcji. Możliwość drukowania zdjęć na książkach, podkładkach pod mysz, kubkach, odbitkach aluminiowych, kalendarzach i wielu innych przedmiotach sprawia, że ​​wydruki są o wiele bardziej płodne niż fotoksiążki.

Skarbiec rodzinny

Family Vault to świetna funkcja w Amazon Photos. Jak można się domyślić, ta opcja pozwala na stworzenie współdzielonego środowiska (archiwum zdjęć) dla maksymalnie 6 osób, z których każda ma własne konto Amazon Photos z nieograniczoną przestrzenią dyskową. To może być fantastyczna opcja do tworzenia albumów rodzinnych.

Istnieje podobna funkcja Zdjęć Google, która umożliwia udostępnianie całej biblioteki, ale tylko jednej osobie. Chociaż funkcja grup rodzinnych umożliwia dodanie większej liczby członków rodziny do współdzielonego środowiska, zapewnia ona również wszystkim współdzielony dostęp do aplikacji i zakupów rozrywkowych, o które możesz lub nie dbasz.

Udostępnianie zdjęć

Jaki byłby sens posiadania środowiska do przechowywania zdjęć, gdybyś nie mógł udostępniać ich innym osobom? Obie omawiane usługi oferują tę opcję z niewielkimi różnicami. Dzięki Amazon możesz udostępniać 25 zdjęć naraz za pośrednictwem poczty e-mail, udostępnionych linków, Twittera lub Facebooka. Zdjęcia Google są takie same, ale musisz wpisać numer telefonu, imię i nazwisko lub adres e-mail odbiorcy.

Redagowanie

Jeśli chodzi o edycję zdjęć, obie te dwie usługi oferują podobne opcje. Zasadniczo możesz dodawać filtry i bawić się podstawowymi opcjami edycji, takimi jak obracanie, przycinanie i dostosowywanie kolorów. Zarówno Zdjęcia Google, jak i Zdjęcia Amazon umożliwiają zmianę znaczników czasu i daty.

zdjęcia Google

Ostateczny werdykt

Zdjęcia Amazon zdecydowanie oferują lepszy zestaw funkcji niż Zdjęcia Google. Większa pamięć masowa i możliwość dostosowania sprawiają, że Amazon Photos jest lepszym rywalem w prawie każdym aspekcie. Jednak prawdopodobnie można się tego spodziewać, ponieważ nie jest to bezpłatne dla wszystkich. Morał z tej historii jest taki, że Amazon Photos to doskonała opcja dla wszystkich subskrybentów Amazon Prime i Amazon Drive.

Z jakiej usługi przeglądania zdjęć korzystasz? Który wolisz i dlaczego? Omówić!