Recenzja Grammarly kontra Grammarly Premium: co jest lepsze?

Niezależnie od tego, czy piszesz artykuły szkolne lub studenckie, treści online czy beletrystykę, najprawdopodobniej znasz Grammarly. To oprogramowanie do sprawdzania gramatyki i pisowni stało się niezbędne dla wielu osób, które regularnie piszą, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Recenzja Grammarly kontra Grammarly Premium: co jest lepsze?

Bezpłatna wersja podstawowa jest już potężnym narzędziem, które natychmiast przeniesie twoje pisanie na wyższy poziom, więc możesz się zastanawiać, jak wypada w porównaniu z wersją Premium. W tym artykule przyjrzymy się różnicom między Grammarly i Grammarly Premium.

Darmowa wersja

Grammarly Free zawiera niezbędne pomoce do pisania. Nawet jeśli masz już doświadczenie w pisaniu, oferowane funkcje z pewnością usprawnią pracę i ułatwią przepływ tekstów. Sprawdzanie pisowni i gramatyki jest w większości przypadków bezbłędne, czego należy oczekiwać od aplikacji tego typu. Poza tym Grammarly Free poprawia również błędy interpunkcyjne. Jednak cechą, która czyni go niezwykle przydatnym, jest jego zwięzłość.

Sprawdzenie zwięzłości sprawi, że Twoje pismo nie będzie pełne niepotrzebnych słów i wyrażeń. Sama ta funkcja może znacznie zmienić Twoje teksty i zapewnić, że Twoja wiadomość zostanie przekazana jasnymi, zwięzłymi zdaniami.

Zarówno płatna, jak i bezpłatna wersja Grammarly podadzą ogólny wynik i listę błędów, które możesz przesiać, aby poprawić swoje pisemne prace.

Wersja premium

Grammarly Premium rozszerza darmową ofertę o cały arsenał funkcji i konfigurowalnych opcji, które są odpowiednie dla profesjonalnych pisarzy. Zamiast skupiać się tylko na pisowni i gramatyce, Grammarly Premium podkreśla ton, dostarczanie i poziom zaangażowania Twojego tekstu.

Wersja Premium oferuje funkcję, w której możesz określić, jaki rodzaj tekstu chcesz napisać. Możesz wybierać między różnymi poziomami formalności, w jakim stopniu Twoja grupa docelowa jest poinformowana o temacie i jaki ton chcesz. Możesz także wybierać między domenami akademickimi, biznesowymi, swobodnymi i innymi, aby określić zakres reguł stosowanych do tekstu. Dodatkowo Grammarly Premium pomoże Ci jasno wyrazić swoje zamiary – istnieją cztery opcje intencji, z których możesz wybierać.

Poza tym Grammarly Premium poda także sugestie dotyczące przepisywania zdań, aby były bardziej zrozumiałe. Otrzymasz również propozycje synonimów dla popularnych słów lub tych, które zbyt często pojawiają się w tekście. Wreszcie istnieje narzędzie do sprawdzania plagiatu, które zapewnia, że ​​to, co piszesz, jest wyjątkowe i nie przypomina zbytnio istniejącego tekstu.

Konfiguracja niestandardowa pozwoli Ci stworzyć zestaw reguł, które sprawią, że Twój styl będzie rozpoznawalny. Możliwe jest również dodawanie słów do osobistego słownika, co sprawi, że Grammarly je rozpozna i nie oznaczy jako błędów pisarskich.

Grammarly Premium kosztuje tylko 12,00 USD miesięcznie. jako abonament. Jeśli potrzebujesz więcej, dostępna jest również subskrypcja Business za 12,50 USD/mies. który zapewnia dostęp trzem użytkownikom, a nie tylko jednemu.

Często Zadawane Pytania

Zapłata za jakąkolwiek miesięczną subskrypcję w 2021 roku to poważna decyzja. Dlatego zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących Grammarly.

Czy Grammarly oferuje bezpłatną wersję próbną?

Od maja 2021 r. Grammarly nie oferuje bezpłatnej wersji próbnej płatnej usługi. Istnieje jednak 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany.

Co robi Grammarly?

Grammarly pisze oprogramowanie podobne do oprogramowania do sprawdzania gramatyki Microsoft Word. Poinformuje użytkownika, czy poprawnie przeliterował słowa, użył słów i interpunkcji niepoprawnie, a nawet ostrzegał użytkowników przed bardziej zaawansowanymi błędami gramatycznymi, takimi jak zwisające modyfikatory.

Grammarly jest często używana przez pisarzy i studentów, aby zapewnić, że ich praca jest wolna od błędów i zwięzła. Ale to także świetne narzędzie do nauki!

Czy Grammarly pomoże w mojej interpunkcji?

Absolutnie! Od przecinka oksfordzkiego po używanie średników, cudzysłowów i nie tylko, Grammarly pomoże. Pamiętaj tylko, że Grammarly obsługuje cztery warianty języka angielskiego, więc upewnij się, że używasz wersji odpowiedniej dla kraju odbiorców (na przykład w brytyjskim angielskim interpunkcja pojawia się poza cytatem znaki, podczas gdy w amerykańskim angielskim interpunkcja pojawia się w cudzysłowie).

Czy Grammarly automatycznie poprawia błędy?

Na szczęście nie. Mówimy na szczęście, ponieważ chociaż oprogramowanie jest fantastyczne, czasami mija się z celem. Jeśli Grammarly nie zna słowa lub kontekstu, w którym jest używane, witryna oznaczy treść. Następnie możesz przejrzeć błąd.

Jak przełączać się między angielskimi wariantami?

Przełączanie się między wariantami językowymi jest naprawdę proste. Musisz odwiedzić stronę Grammarly i zalogować się. Następnie kliknij „Konto” w menu po lewej stronie. Pojawi się nowa strona, kliknij „Dostosuj” w menu po lewej stronie. Na koniec kliknij „Język” u góry i wybierz preferowany dialekt z wyświetlonego menu rozwijanego.

Potrzebujesz Grammarly Premium?

Ogólnie rzecz biorąc, Grammarly to fantastyczne oprogramowanie stworzone dla użytkowników o wszystkich umiejętnościach. Ta bezpłatna usługa doskonale nadaje się do wyłapywania drobnych błędów i ulepszania większości pisanych prac. Jeśli jesteś biegły w języku angielskim, darmowa wersja może być dla Ciebie idealna.

Ale jeśli jesteś płatnym pisarzem/redaktorem, nie znasz praw gramatyki lub czujesz, że zawsze jest więcej do nauczenia się (co oczywiście jest), to usługa Premium jest absolutnie warta miesięcznego kosztu. Używany jako narzędzie do nauki, po pewnym czasie może nie być konieczne dalsze płacenie za usługę.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z usługi, możesz zacząć od bezpłatnej subskrypcji i uaktualnić ją później. Zapewni to, że poczujesz się z tym komfortowo przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań.

Pisanie w dobrym stylu

To, czy wybierzesz darmową czy premium wersję Grammarly, będzie zależeć od twoich celów. W przypadku zwykłego bloga lub artykułu darmowa wersja sprawdzi się dobrze. Jeśli jednak planujesz jakąkolwiek pracę zawodową, Grammarly Premium jest optymalnym rozwiązaniem. Teraz, gdy już wiesz o różnicach między Grammarly a Grammarly Premium, jesteśmy pewni, że dokonasz właściwego wyboru dopasowanego do Twoich potrzeb.

Czy korzystasz z Grammarly Free czy Premium? Do jakiego rodzaju pisania używasz Grammarly? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.