Jak mocno zresetować tablet Amazon Fire do ustawień fabrycznych, gdy się nie włącza?

Jeśli chcesz mocno zresetować tablet Amazon Fire, możesz wybrać dwie różne opcje - wykonując twardy reset z aplikacji Ustawienia lub za pomocą przycisków urządzenia. Obie metody są dość proste i mogą wymazać dane w ciągu kilku minut.

Jak mocno zresetować tablet Amazon Fire do ustawień fabrycznych, gdy się nie włącza?

To powiedziawszy, możesz napotkać problem: Twój tablet Amazon Fire się nie włącza. Czasami w ogóle nie reaguje na przycisk zasilania, a innym razem zaczyna się uruchamiać, ale później zawiesza się lub wyłącza. W tym artykule wyjaśnimy, co zrobić, jeśli chcesz przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, które się nie włącza.

Krok pierwszy – znajdź przyczynę problemu

Jeśli Twój Amazon Fire w ogóle się nie włącza, prawdopodobnie masz problem ze sprzętem. Czasami może to być usterka w systemie, ale mimo to powinna przynajmniej rozpocząć proces uruchamiania.

Jeśli urządzenie w ogóle się nie włącza po naciśnięciu przycisku zasilania, nawet nie wyświetlając logo „Amazon”, może to być wspomniany problem sprzętowy. Jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Sprawdź ładowarkę

W przypadku problemu z zasilaczem urządzenie nie będzie mogło się ładować. Po pewnym czasie Amazon Fire wyczerpie całą rezerwową baterię i nie będzie w stanie w ogóle się uruchomić.

Najlepszym sposobem na wypróbowanie tego jest przetestowanie adaptera z innym urządzeniem. Ponieważ Amazon Fire używa tego samego przewodu, co większość innych smartfonów, tabletów i urządzeń Amazon z Androidem, możesz wypróbować adapter z dowolnym urządzeniem, które ma kompatybilny port.

Jeśli to inne urządzenie się ładuje, oznacza to, że wszystko jest w porządku, a problem leży gdzie indziej. Z drugiej strony sama wymiana ładowarki powinna wystarczyć.

Sprawdź gniazdko zasilania

W niektórych przypadkach gniazdo zasilania używane przez ładowarkę może przestać działać. Gniazdko nie działa, gdy bezpiecznik wyłącza się lub dzieje się coś, co uniemożliwia przepływ prądu do gniazdka w celu utworzenia obwodu.

Być może nie zauważyłeś, że Twój Amazon Fire się nie naładował. Aby sprawdzić gniazdko wystarczy podłączyć inne urządzenie elektryczne. Jeśli to nie zadziała, spróbuj podłączyć Amazon Fire do innego gniazdka.

To może być bateria

W przypadku awarii baterii urządzenie nie będzie mogło się włączyć. Niestety nie można tego sprawdzić, chyba że masz inny Amazon Fire z działającą baterią.

Nawet jeśli to zrobisz, będziesz musiał wiedzieć, jak zdemontować urządzenie i wymienić baterie. Jest to jednak najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy bateria jest przyczyną problemu i czy musisz kupić nową.

Jeśli Amazon Fire był wyłączony przez długi czas, istnieje możliwość, że bateria może być całkowicie rozładowana. Istnieją metody, których możesz użyć, aby spróbować przywrócić go do życia, ale najlepszym sposobem jest pozostawienie go ekspertom.

Zabierz go do serwisu naprawczego

W większości przypadków nie ma łatwego sposobu na naprawienie Amazon Fire, który odmawia włączenia. Problemem może być nieprawidłowo działająca płyta główna, port ładowarki, bateria, a czasem nawet usterka systemu.

Nie byłoby mądrze otworzyć urządzenie i spróbować samodzielnie poradzić sobie ze sprzętem. Jeśli nie jesteś ekspertem od technologii, spowodujesz tylko więcej problemów.

Najbezpieczniejszym sposobem jest zabranie Amazon Fire do serwisu naprawczego. Eksperci techniczni będą mogli określić przyczynę i wyjaśnić, jak postępować w przypadku naprawy urządzenia.

Drugi krok – twardy reset za pomocą przycisków zasilania i głośności

Jeśli przyczyną jest problem z systemem, powinieneś być w stanie naładować urządzenie i włączyć je na krótko, aż system odmówi uruchomienia i zawiesi się lub wyłączy. Jest to korzystna opcja, ponieważ będziesz mieć dostęp do ekranu odzyskiwania systemu za pomocą przycisków na swoim Amazon Fire.

Po ustaleniu przyczyny problemu, niezależnie od tego, czy jest to sprzęt, czy oprogramowanie, możesz wykonać twardy reset urządzenia, wykonując następujące czynności:

 1. Jednocześnie przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności na urządzeniu, aż się włączy.
 2. Puść przycisk zwiększania głośności, gdy pojawi się znak Amazon, ale trzymaj wciśnięty przycisk zasilania. Powinieneś zobaczyć menu ekranu odzyskiwania systemu.
 3. Naciśnij menu zwiększania/zmniejszania głośności, aby poruszać się po opcjach w menu.
 4. Przejdź do wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych opcja.
 5. Naciśnij przycisk zasilania.

  przywrócenie ustawień fabrycznych

 6. Potwierdź polecenie, naciskając Tak usuń wszystkie dane użytkownika na następnym ekranie.

  Usuń wszystkie dane użytkownika

 7. Obserwuj, jak urządzenie inicjuje przywracanie ustawień fabrycznych.

Po zakończeniu twardego resetu urządzenie przywróci ustawienia początkowe. Wszystkie usterki w systemie i inne problemy z oprogramowaniem powinny zostać usunięte i możesz zacząć od nowa.

Reset do ustawień fabrycznych nie rozwiązuje problemów sprzętowych

Pamiętaj, że przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemów sprzętowych. Możesz usunąć wszystkie swoje dane, ale nie będzie to w stanie naprawić wadliwie działającej płyty głównej, procesora lub baterii.

Tak więc, zanim usuniesz wszystkie dane z Amazon Fire (niektóre mogą zostać utracone na zawsze, jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej), upewnij się, że problem tkwi w systemie.

Masz problem ze sprzętem lub udało Ci się przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia? Podziel się swoimi doświadczeniami w radzeniu sobie z problemem w sekcji komentarzy poniżej.