KEF M100: wysoka klarowność, ale nie dla basistów

120 £ Cena w recenzji

KEF, synonim hi-fi, nie jest nazwą, której można by się spodziewać na słuchawkach dousznych, ale właśnie tym są M100. Zaprojektowane do słuchania muzyki w podróży, z naciskiem na korzystanie z iPhone'ów i innych smartfonów, nie mogą bardziej różnić się od purystycznych wyjść audio, które zwykle kojarzysz z marką.

KEF M100: wysoka klarowność, ale nie dla basistów

KEF M100: funkcje i konstrukcja

Jednak bliższe spojrzenie na M100 zdradza ich wysokiej klasy dziedzictwo. Dostępne w czterech różnych kolorach – wysłano nam edycję Sunset Orange – M100 są utylitarne w konstrukcji, ale przyjemnie przyjemne dla oka. Nie jest niespodzianką odkrycie, że te słuchawki zostały zwycięzcami prestiżowej nagrody Red Dot Design Award na początku tego roku. kef_m100_d

Wyposażone w to, co KEF nazywa aluminiową obudową „wyścigową” ze sfazowanymi krawędziami, M100 przyćmiewają swoje podstawowe korzenie i wydaje się, że producent z Kent pomyślał o wszystkim. Okablowanie M100s jest solidne, a kołnierze odciążające wokół miejsca, w którym kabel wchodzi do każdej słuchawki, zmniejszają zużycie.

Zobacz pokrewną recenzję Sennheiser Momentum In Ear: Podkręć zabawną recenzję Orbitsound A70 airSound Bar: dla pełnego dźwięku

Przekonasz się, że często sięgasz po M100. Są wystarczająco lekkie, aby można je było zabrać ze sobą wszędzie, ale ich względna wielkość oznacza, że ​​nadają się do biegania, sesji na siłowni lub jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej. Uważaj jednak: chociaż ścięte krawędzie M100 wyglądają świetnie, dość łatwo zbierają zadrapania i wgniecenia. Nasza jednostka kontrolna wyglądała na zdecydowanie zwietrzałą po zaledwie trzech tygodniach codziennego użytkowania.

kef_m100_b

Oczywiście na przydatność słuchawek do uprawiania sportu wpływa również kilka innych czynników. M100 mają wbudowanego pilota zgodnego z iPhonem, więc jeśli nie masz zegarka Apple Watch, nadal możesz zmieniać głośność, melodię oraz wstrzymywać i przeskakiwać utwory bez dotykania telefonu. Chociaż wkładki KEF nie mają najbardziej luksusowych wkładek dousznych, zapewniają wystarczająco dobre dopasowanie, aby zapobiec ich wypadaniu.

KEF M100: Jak brzmią?

Kiedy po raz pierwszy słuchasz M100, oczywiste jest, że zostały wyprodukowane przez firmę znaną ze sprzętu hi-fi. Pomimo stosunkowo małych przetworników neodymowych 10 mm, M100 zapewniają równowagę i klarowność, które nadają się do prawie każdego gatunku muzyki.

Potrafią w równym stopniu wyrzucać werble, talerze i doskonale oddawać wokale, KEF są ostre i dokładne. A w połączeniu ze stosunkowo dobrze dopasowanymi nausznikami świetnie zagłuszają zwykłe odgłosy dojazdów.

kef_m100_c

Jednak, chociaż ich dokładność nie jest na poziomie podstawowym, nie mają one do końca zakresu innych słuchawek, brakuje im głębi basu i zingu o wysokiej częstotliwości, które oddzielają naprawdę świetne od bardzo dobrych.

KEF M100: Werdykt

Czy warto je kupić? To naprawdę zależy od tego, czego słuchasz. Za 120 funtów KEF nie są tanie, a jeśli słuchasz ciężkiej muzyki basowej, która wymaga wybuchowego zakresu, lepiej wybrać tańszy, bardziej tępy zestaw słuchawek, takich jak Sennheiser Momentums.

Ale jeśli szukasz bardziej zrównoważonej, wyluzowanej wydajności w stylowej obudowie, płynna i niezawodna wydajność M100 sprawia, że ​​warto je rozważyć.

Jeśli chcesz tańszy, ale bardziej wybuchowy zestaw słuchawek, przeczytaj nasza recenzja słuchawek Sennheiser Momentum In-ears