Recenzja Onkyo H500BT: Te puszki Hi-Res to świetne słuchanie

Recenzja Onkyo H500BT: Te puszki Hi-Res to świetne słuchanie

Obraz 1 z 5

onkyo_h500bt_2

onkyo_h500bt_1
onkyo_h500bt_3
onkyo_h500bt_4
onkyo_h500bt_5
169 GBP Cena w czasie recenzji Zobacz powiązane Najlepsze słuchawki w 2018 roku: 14 najlepszych słuchawek dousznych i dousznych, które można teraz kupić Recenzja Etymotic ER-4PT: Przejrzystość, przedefiniowana

Onkyo nie jest pierwszą nazwą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o słuchawkach high-end. Jest lepiej znany ze swoich odbiorników kina domowego i systemów dźwięku przestrzennego, ale jego słuchawki H500BT są częścią szerokiej gamy obejmującej wszystko, od podstawowych słuchawek dousznych za 30 funtów po najwyższej klasy, nauszne urządzenia H900M za 230 funtów.

H500BT to model nauszny, który znajduje się u szczytu oferty Onkyo, a główna specyfikacja obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Co to znaczy? Mówiąc najprościej, H500BT może, z odpowiednim materiałem źródłowym (na przykład plikami MP3, plikami WAV lub FLAC zakodowanymi z częstotliwością próbkowania 96 kHz lub wyższą), reprezentować tony audio od 7 Hz aż do 40 kHz. W przypadku większości słuchawek z maksymalną częstotliwością 20 kHz to dobra rzecz, prawda?

[galeria:1]

Niekoniecznie. Po pierwsze, musisz słuchać pliku audio, który został zakodowany i nagrany z myślą o odtwarzaniu w wysokiej rozdzielczości. Po drugie, musisz podłączyć słuchawki kablem (ponieważ Bluetooth nie obsługuje dźwięku hi-res, osiągając tutaj tylko 23 kHz), a po drugie, musisz mieć niesamowicie dobre uszy, aby słyszeć cokolwiek powyżej 20 kHz, a słuch większości ludzi i tak mu to brakuje.

[galeria:2]

Mimo to, niezależnie od etykiety, te bezprzewodowe słuchawki to przyzwoita para słuchawek. Są wygodne, a miseczki z pianki z pamięcią kształtu zapewniają wygodne, ale zaskakująco przyzwoite uszczelnienie dźwiękowe wokół uszu. Oprócz standardowego SBC obsługuje zarówno kodeki aptX, jak i AAC, więc wszystkie twoje bazy są objęte tym frontem. Zewnętrzna część prawego kubka ma wrażliwą na dotyk powierzchnię, która pozwala pomijać utwory, regulować głośność i wstrzymywać, a ponadto masz wbudowany mikrofon, dzięki czemu możesz odbierać połączenia telefoniczne. Posiada również NFC do prostego i szybkiego parowania.

[galeria:3]

Co najważniejsze, jakość dźwięku jest doskonała, z mnóstwem uderzeń na dole, bogactwem średniego pasma i dużą ilością szczegółów na górnym końcu spektrum dźwięku. Te słuchawki nie są analityczne w sposobie prezentowania dźwięku. W tych słuchawkach muzyka brzmi bardzo ciepło i przytulnie, otulając uszy prawdziwą kołdrą dźwiękową, ale kiedy przyzwyczaisz się do sygnatury dźwiękowej, ich słuchanie będzie bardzo łatwe.

Co najważniejsze, są ładnie zbalansowane, nigdy nie brzmią zbyt basowo ani zbyt entuzjastycznie na górze pasma. Jedynym rozczarowaniem może być brak redukcji szumów, ale w tej cenie zwykle jest to wybór między redukcją szumów a łącznością bezprzewodową Bluetooth, a nie obydwoma.

Jeśli wszystko, czego szukasz, to wygodna para bezprzewodowych słuchawek nausznych, które brzmią świetnie, Onkyo H500BT całkiem dobrze pasuje do rachunku.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze słuchawki 2016 – nasz przewodnik po najlepszych puszkach, które możesz kupić