Jak ukryć Dock na iPadzie

Było wiele spekulacji i testów, aby ustalić, czy iPad może być dobrym zamiennikiem laptopa. Z biegiem lat Apple wprowadziło sporo poprawek w oprogramowaniu, które pozwalają w pełni wykorzystać sprzęt i miejsce na ekranie.

Jak ukryć Dock na iPadzie

Niestety, nadal nie ma opcji, aby stacja dokująca opadła z ekranu głównego, jak na komputerze Mac. Z drugiej strony możesz łatwo ukryć lub wyświetlić stację dokującą z poziomu aplikacji pełnoekranowej. Może to pomóc w uniknięciu przypadkowego podniesienia doku.

Ukrywanie/blokowanie doku

Podczas grania w grę lub korzystania z innych aplikacji pełnoekranowych stacja dokująca ukrywa się w tle. Możesz to wywołać, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu. Ta funkcja może być pomocna, ale często jest denerwująca, ponieważ może zakłócać rozgrywkę lub przepływ pracy.

Blokowanie stacji dokującej

Jeśli posiadasz nowego iPada Pro, wiesz, że zawsze jest tam mały biały pasek, który zapewnia dostęp do stacji dokującej i ekranu głównego. Z drugiej strony możesz usunąć tę opcję z dostępu z przewodnikiem. Oto niezbędne kroki.

Krok 1

Uruchom aplikację Ustawienia, wybierz Ogólne i dotknij Dostępność. Przesuń palcem do samego dołu menu Ułatwienia dostępu i wybierz Dostęp z przewodnikiem.

Krok 2

Stuknij przycisk obok Dostęp z przewodnikiem, aby go włączyć i wybierz Ustawienia kodu. Kliknij opcję "Ustaw kod dostępu z przewodnikiem" i ustaw hasło w wyskakującym dialerze.

Krok 2

Krok 3

Po włączeniu hasła wróć do aplikacji/gry na pełnym ekranie i uruchom dostęp z przewodnikiem z poziomu aplikacji. Krok może się nieco różnić w zależności od posiadanego modelu iPada.

  1. iPady z przyciskiem Home – naciśnij trzy razy przycisk Home
  2. iPady bez przycisku Home – kliknij trzykrotnie przycisk zasilania

Krok 3

Krok 4

Teraz wystarczy nacisnąć Start u góry ekranu, a stacja dokująca ukryje się / zablokuje w oknie aplikacji na pełnym ekranie. Aby ponownie włączyć tę opcję, ponownie kliknij trzykrotnie przycisk Home lub Power, podaj ustawione hasło i gotowe.

Notatka: Ta funkcja została wypróbowana i przetestowana na iPadach z systemem iOS 12.

Wskazówki i porady dotyczące stacji dokującej do iPada

Podobnie jak stacja dokująca macOS, ta na iPadach z systemem iOS umożliwia podgląd ostatnich aplikacji, dostosowywanie ulubionych oraz dodawanie lub usuwanie aplikacji. Poniższe sekcje zawierają krótki przegląd tego, jak ustawić stację dokującą zgodnie z własnymi preferencjami oraz wyłączyć lub włączyć niektóre opcje.

Porządkowanie Doku

W zależności od rozmiaru ekranu stacja dokująca iPada może zawierać kilka aplikacji. Na przykład iPad Pro z wyświetlaczem o przekątnej 12,9 cala pozwala na obsługę do 15 aplikacji. Co więcej, ten sam model z systemem iPad iOS 13 Beta pozwala na obsługę do 18 aplikacji w stacji dokującej.

To jest fajne, ale dla większości użytkowników może to być za dużo. Aby wyciągnąć aplikację ze stacji dokującej, po prostu przytrzymaj ją i przeciągnij na ekran główny, a następnie zwolnij.

Ostatnio używane aplikacje

Sekcja Ostatnio używane aplikacje może poprawić Twoją produktywność, ale te aplikacje/ikony często zajmują cenną nieruchomość dokowania. Aby po prostu usunąć aplikację, naciśnij jej ikonę i naciśnij ikonę „minus”, gdy zacznie się chwiać.

To nie wyłącza go na stałe, ale można to zrobić w Ustawieniach. W obszarze Ustawienia dotknij Ogólne i przejdź do Wielozadaniowość i Dock. Przesuń palcem w dół okno Multitasking & Dock i naciśnij przycisk przed „Pokaż sugerowane i ostatnie aplikacje”.

Dodawanie kolejnych aplikacji

Po usunięciu ostatnio używanych aplikacji jest więcej miejsca na dodawanie nowych. Nie ma tajemnicy dodawania aplikacji do stacji dokującej. Dotknij i przytrzymaj ten, który chcesz dołączyć, a następnie przeciągnij go i upuść w doku.

Oczywiście możesz przenieść aplikację w lewo lub w prawo w doku, aby zmienić jej położenie. W miarę dodawania kolejnych aplikacji stacja dokująca kurczy się, aby pomieścić większą objętość.

Wielozadaniowość

Wielozadaniowość to jedna z najfajniejszych funkcji zwiększających produktywność, z których można korzystać bezpośrednio ze stacji dokującej. Pozwala na widok obok siebie dwóch różnych aplikacji.

Uruchom jedną aplikację i przesuń w górę, aby uzyskać dostęp do stacji dokującej. Stuknij i przytrzymaj inną aplikację w Docku, a następnie przeciągnij ją w lewo lub w prawo. Pojawia się w małym oknie i pojawia się na miejscu (pełny ekran) po zwolnieniu.

Aplikacje innych firm i błędy Dock

Być może natknąłeś się na aplikacje innych firm, które obiecują ukryć stację dokującą na ekranie głównym iPada. Zaleca się jednak omijanie tych aplikacji, ponieważ mogą one łagodzić natywne ustawienia iOS i wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że ich stacja dokująca zniknęła znikąd. Ten błąd wystąpił w jednej z aktualizacji iOS 11 i 12. Aby to naprawić, musisz zresetować iPada lub zainstalować nowszą aktualizację. Tak czy inaczej, usterka jest tylko tymczasowa i nie wymaga żadnych specjalnych hacków ani zaawansowanych poprawek.

Blokada, zapas, stacja dokująca

Ukrywanie lub blokowanie stacji dokującej na iPadzie jest łatwe i istnieje wiele sposobów, aby ustawić ją zgodnie z własnymi preferencjami. Ponadto iOS 13 Beta jeszcze lepiej wykorzystuje stację dokującą, aby usprawnić przepływ pracy. I nigdy nie wiadomo, przyszła aktualizacja może nawet pozwolić na całkowite ukrycie go na ekranie głównym.

Zresztą, po co ukrywać dok? Czy przeszkadza Ci, gdy jesteś w konkretnej aplikacji? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.