Jak ukryć gry na PS4

Podobnie jak większość użytkowników PlayStation 4, istnieje duża szansa, że ​​twoja cyfrowa biblioteka gier jest trochę zdezorganizowana i niechlujna. Gdy kupujesz, grasz i zapominasz o grach, Twoja biblioteka staje się pełna tytułów PS4, w które obecnie nie grasz. Może to utrudnić poruszanie się po bibliotece i znalezienie odpowiedniej gry.

Jak ukryć gry na PS4

Na szczęście PS4 oferuje funkcję ukrywania dowolnej gry w bibliotece, którą chcesz. Jeśli chcesz ukryć gry, które już pokonałeś, lub po prostu starasz się trochę lepiej zorganizować, wystarczy kilka prostych kroków, aby wyczyścić bibliotekę PS4. Oprócz ukrywania gier w bibliotece możesz także modyfikować kanał aktywności, jeśli chcesz mieć nieco więcej prywatności podczas grania.

Tak więc, nie marnując więcej czasu, przyjrzyjmy się, jak ukryć swoje gry w bibliotece PS4 i jak ukryć kanał aktywności.

Czy możesz ukryć niektóre gry na PS4?

Twoja biblioteka PS4 jest więc zaśmiecona dziesiątkami, a nawet setkami tytułów gier wideo, z których wiele w tej chwili nie jesteś zainteresowany graniem. Gdyby tylko był sposób, aby trochę uporządkować sprawy, aby ułatwić znalezienie gier, w które chcesz zagrać.

Cóż, na szczęście twój PS4 pozwala ci to zrobić. W kilku szybkich krokach możesz ukryć dowolną grę w swojej bibliotece PS4.

Ukrywanie gier w bibliotece gier

Jeśli nie chcesz, aby określone gry pojawiały się na liście swojej biblioteki gier, możesz je ukryć w kilku krokach:

 1. Włącz PS4 i poczekaj na Panel załadować.
 2. W panelu przewiń do swojego Biblioteka.

  biblioteka ps4

 3. W Bibliotece przejdź do Zakupione aby zobaczyć wszystkie gry kupione na koncie PSN.

  Gry ukryj PS4

 4. Idź do dowolnego gra które chcesz ukryć w tym menu.
 5. wciśnij Opcje na kontrolerze PS4.
 6. Znajdować Nie pokazuj elementu treści w (kupione) i kliknij na niego.ukryj gry na ps4

Wykonując te czynności, możesz sprawić, że dowolna gra z Twojej biblioteki zniknie, a widoczne pozostaną tylko te gry, które chcesz widzieć. I nie martw się, nie pozbędziesz się tych gier. Po prostu ukrywasz je przed widokiem, aby uporządkować swoją bibliotekę.

Pamiętaj jednak, że dotyczy to tylko sekcji „Kupione” w Twojej bibliotece. Jeśli posortujesz według dowolnej innej kategorii, ukryte gry nadal będą się pojawiać.

Jak odkryć ukryte gry biblioteczne?

Z czasem możesz zmienić zdanie na temat ukrywania niektórych gier. Oto jak możesz odkryć ukryte gry:

 1. Wróć do swojego Biblioteka.
 2. naciskać Opcje na kontrolerze.
 3. Wybierać Sprawdź ukryte elementy treści

Poczekaj, aż system przetworzy Twoje żądanie, a ponownie zobaczysz wszystkie swoje ukryte gry.

Należy zauważyć, że ta opcja ujawni wszystkie ukryte gry. Jeśli więc chcesz odkryć tylko jedną konkretną grę, będziesz musiał wrócić i ręcznie ukryć każdą inną grę.

Ukrywanie gier w kanale aktywności

Prywatność jest ważna. Zawsze powinieneś mieć kontrolę nad tym, jakie informacje o Tobie mogą zobaczyć inni użytkownicy PS4.

Twój kanał aktywności to miejsce, w którym inni użytkownicy mogą sprawdzić, w jakie gry grasz, Twoje wyniki, trofea i nie tylko. Jeśli chcesz ukryć niektóre gry, aby inni użytkownicy nie widzieli Twojej aktywności, możesz użyć tej metody:

 1. Idź do swojego Profil menu.
 2. Wybierać Gry.
 3. Wybierz dowolne gra na liście.
 4. wciśnij Opcje na kontrolerze.
 5. Wybierać Ustawienia ukrytych gier. Pojawi się nowe okno.
 6. Wybierać Ukryte gry na PS4.
 7. Wybierz wszystkie Gry które chcesz ukryć w swoim kanale aktywności.

Pamiętaj, że gdy ukryjesz grę w swoim kanale aktywności, nadal będziesz mógł ją zobaczyć w swoim profilu. Jedyną zmianą jest to, że inni użytkownicy odwiedzający Twój profil nie zobaczą żadnych informacji o wybranych grach.

Ukryj dziennik aktywności za pomocą alternatywnej metody

Możesz także dostosować swój kanał aktywności za pomocą PlayStation 4 Ustawienia prywatności. Aby uzyskać dostęp do ustawień prywatności, przejdź do Ustawienia opcja w prawym górnym rogu pulpitu PS4. Ikona przybornika reprezentuje menu Ustawienia.

Po wejściu do menu Ustawienia przewiń, aż znajdziesz opcję dostępu do ustawień prywatności. Zanim będziesz mógł dostosować te ustawienia, musisz ponownie wprowadzić hasło do konta. Dlatego upewnij się, że masz pod ręką dane logowania do konta.

ustawienia ps4

W menu Ustawienia prywatności przewiń w dół, aż zobaczysz Ukryte gry opcja. Gdy go wybierzesz, przeniesie Cię z powrotem do kanału aktywności. Stamtąd możesz wybrać gry, które chcesz ukryć w swoim kanale aktywności.

Jak odkryć gry z ukrytą aktywnością?

Jeśli kiedykolwiek zechcesz odkryć swoje gry z kanałami aktywności, możesz to łatwo zrobić. Wystarczy wykonać te trzy kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do swojego Ukryte gry menu. Możesz użyć jednej z dwóch metod opisanych wcześniej w tym artykule.
 2. Odznacz wszystkie Gry które chcesz ponownie ujawnić.
 3. Potwierdzać zmiany.

Spowoduje to zwrócenie wszystkich gier, które odznaczysz, z powrotem do kanału aktywności. Oznacza to, że wszystkie nowe informacje będą widoczne dla wszystkich. Obejmuje to wszystkie twoje ostatnie wyniki i trofea, które zdobyłeś, czas gry oraz całą twoją aktywność w czasie, gdy gra była ukryta.

Oczywiście, jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz wrócić i ponownie ukryć grę w swoim kanale aktywności.

Jak usunąć gry na swoim PS4

Omówmy, jak całkowicie usunąć grę z PS4. Czasami ukrywanie treści nie wystarczy, gra nadal technicznie zajmuje pamięć. Jeśli chcesz zwolnić trochę miejsca i usunąć grę, w którą już nie grasz, zrób to:

 1. Odwiedź bibliotekę PlayStation, tak jak powyżej.
 2. Zaznacz grę, którą chcesz usunąć, przewijając do niej
 3. Kliknij przycisk opcji na kontrolerze
 4. Użyj wyskakującego menu po prawej stronie, aby podświetlić „Usuń” i kliknij je
 5. Naciśnij „OK”, aby potwierdzić

Gry będą nadal dostępne do pobrania w przyszłości.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę ukryć swoją aktywność w grach na PS4?

Teraz, gdy udało Ci się ukryć grę w swojej bibliotece, możesz być ciekawy, czy możesz ukryć ją przed swoją aktywnością w grze. Za każdym razem, gdy grasz w grę, Twoi znajomi mogą zobaczyć, w którą grę grasz na swoim PS4, a nawet w aplikacji mobilnej.u003cbru003eu003cbru003eNiestety nie ma sposobu na ukrycie aktywności w grach, ale możesz wyglądać offline. To jedyne rozwiązanie, dzięki któremu możesz grać w swoją grę bez wiedzy innych o tytule.

Czy ukrycie gry ukrywa również moją aktywność i trofea?

Na szczęście tak. Kiedy ukrywasz grę, wszystkie dowody, że grałeś lub pobierałeś tę grę, również są ukryte. Jeśli chcesz ukryć tylko niektóre trofea, a innych nie, będziesz zawiedziony wiedząc, że ta opcja jest niedostępna (chyba że jest to 0% trofeów).

Wniosek

Cyfrowy bałagan może być bardzo irytujący. Jeśli chodzi o PS4, biblioteka może łatwo stać się bałaganem, ponieważ nadal kupujesz i grasz w różne gry. Na szczęście istnieją sposoby, aby ukryć swoje gry i ukryć swoją aktywność, aby zwiększyć swoją prywatność.