Jak ukryć swój „ostatnio widziany” w WhatsApp

Jeśli chodzi o przesyłanie wiadomości, WhatsApp jest obecnie jednym z naszych ulubionych klientów na rynku. Poza iMessage, WhatsApp wydaje się być najlepszą aplikacją łączącą prostotę pisania SMS-ów z postępami we współczesnym komunikatorze. Zawiera takie funkcje, jak potwierdzenia przeczytania, wskaźniki pisania i inne.

Jak ukryć swoje

Jedną z tych funkcji jest możliwość zobaczenia, kiedy ostatnio ktoś był widziany na platformie. Wewnątrz WhatsApp możesz zobaczyć Ostatnio widziany status każdej osoby zapisanej w kontaktach Twojego urządzenia, dzięki czemu naprawdę łatwo można sprawdzić, czy osoba, do której chcesz wysłać wiadomość, jest aktywna i online.

A więc, mówiąc to, czy istnieje sposób, aby użytkownicy WhatsApp ukryli swój status „ostatnio widziany” przed osobami na WhatsApp? Być może nic dziwnego, że w przypadku aplikacji należącej do Facebooka WhatsApp oferuje szeroką gamę opcji i ustawień prywatności, dzięki czemu każdy użytkownik WhatsApp może dostosować swoje wrażenia i sprawić, że ogólne korzystanie z platformy będzie nieco bardziej unikalne dla każdej osoby na platformie. Ale gdzie Ty zaczynasz? A jakie masz opcje, aby uczynić rzeczy tak prywatnymi, jak to tylko możliwe? Zajrzyjmy do WhatsApp, aby się dowiedzieć.

Jak ukryć „Ostatnio widziane” na WhatsApp

Na szczęście WhatsApp bardzo ułatwia ukrycie statusu „Ostatnio widziano” przed znajomymi i odwiedzającymi profil. Być może nie chcesz, aby ktoś pomyślał, że go ignorujesz, lub chcesz zostać sam. Tak czy inaczej, pokażemy Ci, jak ukryć „Ostatnio widziane” na Androidzie i iPhonie w tej sekcji.

Ukryj „Ostatnio widziane” na urządzeniu z Androidem

Użytkownicy Androida mogą łatwo ukryć swoje „Ostatnio widziane”, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz WhatsApp i dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.

 2. Stuknij w Rachunek.

 3. Stuknij w Prywatność.

 4. Stuknij w Ostatnio widziany.

 5. Wybierz jedną z opcji, która odpowiada Twoim potrzebom w zakresie prywatności. Możesz wybierać spośród Wszyscy, Moje kontakty lub Nikt.

Po wybraniu jednej z powyższych opcji nie ma potrzeby zapisywania. Zmiany zaczną obowiązywać natychmiast i tylko wybrane przez Ciebie osoby zobaczą Twój status „Ostatnio widziane”.

Jak ukryć „Ostatnio widziane” na iPhonie?

Użytkownicy iPhone'a mogą również ukryć swój status „Ostatnio widziany” przed innymi. Oto jak:

 1. Otwórz WhatsApp i dotknij Ustawienia w lewym dolnym rogu.

 2. Stuknij w Rachunek.

 3. Stuknij w Prywatność.

 4. Stuknij w Ostatnio widziany.

 5. Na koniec wybierz jedną z opcji na tej stronie. Możesz udostępnić swój status „Ostatnio widziane” wszystkim, tylko swoim kontaktom lub nikomu.

Teraz tylko ci, których chcesz, mogą zobaczyć Twój status „Ostatnio widziane”. Pamiętać; zmiany te wchodzą w życie natychmiast.

Jak ukryć „Ostatnio widziane” w WhatsApp Web?

WhatsApp jest również dostępny jako aplikacja na komputery PC i Mac. Niestety aplikacja komputerowa nie oferuje użytkownikom możliwości ukrycia statusu „Ostatnio widziane”. Możesz jednak skorzystać z WhatsApp Web i prostego obejścia, jeśli chcesz używać komputera do komunikowania się z innymi osobami w WhatsApp.

Oto, co należy zrobić:

 1. Dodaj rozszerzenie WAI Incognito do przeglądarki Chrome.

 2. Kliknij rozszerzenie w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome. Otworzy się WhatsApp Web i będziesz mógł komunikować się bez pokazywania innym swojego statusu „Ostatnio widziano”.

Jak to pomocne WhatsApp wskazuje na dole swojej listy, wyłączenie ustawień „ostatnio widzianych” dla wszystkich użytkowników — na przykład ustawienie go na „Nikt” sprawi, że nie będzie można zobaczyć własnych „ostatnio widzianych” innych osób. " Informacja. Jest to funkcja bezpieczeństwa wbudowana w WhatsApp, która zapobiega prywatnemu podsłuchiwaniu informacji innych osób w usłudze. Zasadniczo, jeśli chcesz wyłączyć to ustawienie na własnym urządzeniu, musisz zaakceptować, że nie pozwoli ci to zobaczyć informacji innych osób. Jeśli to jest w porządku, możesz ustawić wyświetlacz na „Nikt”, a Twoje informacje zostaną ukryte przed światem.

Blokowanie użytkowników

Konieczność całkowitego wyłączenia ustawień WhatsApp, aby nikt nie mógł zobaczyć Twojej aktywności online na platformie, może być prawdziwą przeszkodą. Szkoda, że ​​WhatsApp nie ma bardziej konfigurowalnych ustawień, które uniemożliwiają tylko niektórym użytkownikom oglądanie Twojej aktywności w WhatsApp, ale dopóki ta funkcja nie zostanie dodana do klienta WhatsApp, tak naprawdę jest tylko jedna opcja, aby dostosować widok „ostatnio widziany” na platformie. W tym celu musisz przejść do korzystania z funkcji blokowania.

Blokowanie użytkowników w WhatsApp pozwala całkowicie wyłączyć komunikację z inną osobą na platformie, w tym wyłączyć ich możliwość przeglądania Twojego statusu online, jednocześnie pozwalając zachować Twoją aktywność, aby inni użytkownicy mogli ją zobaczyć, a Ty możesz zobaczyć działania innych . Blokowanie użytkowników WhatsApp ma oczywiście inne reperkusje, nie tylko uniemożliwianie użytkownikowi zobaczenia ostatniego statusu online. Nie będą też mogli wysyłać Ci wiadomości — ich wiadomości będą wyświetlane jako wysłane, ale nigdy nie przeczytane i nigdy ich nie zobaczysz — zobaczyć aktualizacje swojego statusu lub zauważyć zmiany w swoim zdjęciu profilowym WhatsApp.

Aby zablokować kogoś w WhatsApp, otwórz jego dane kontaktowe lub wątek wiadomości w aplikacji, dotknij paska menu w prawym górnym rogu (w systemie Android) lub przycisku ustawień (w systemie iOS) i dotknij "Zablokuj". Możesz odblokować każdego w dowolnym momencie, więc jeśli zdecydujesz się odblokować kontakt, będzie on mógł ponownie się z Tobą skontaktować. Ponadto WhatsApp nie powiadamia osoby, którą blokujesz, że jej konto zostało zablokowane na Twoim urządzeniu, więc nie martw się, że osoba, którą blokujesz, dowie się, że odcięłaś ją od swojego konta na kilka dni — oni” nigdy się nie dowiem.

Tworzenie wtórnego WhatsApp

Jak wspomniano powyżej, WhatsApp polega na Twoim numerze telefonu, aby dodawać i wysyłać kontakty w usłudze. Aplikacja opiera się na Twoim numerze telefonu, mimo że została zbudowana jako narzędzie do przesyłania wiadomości, a nie klient SMS. Ale jednocześnie WhatsApp pobiera również Twoje kontakty z listy kontaktów Twojego urządzenia, niezależnie od tego, czy Twoje urządzenie używa tego samego numeru telefonu, co Twoje konto. Mając to na uwadze, tworząc alternatywne konto WhatsApp, możemy ukryć aktywność Twojego głównego konta, jednocześnie zezwalając na używanie alternatywnego numeru WhatsApp do komunikacji ze znajomymi. Pomaga to utrzymać Twoją aktywność w tajemnicy przed członkami rodziny, przyjaciółmi i innymi osobami, których nie chcesz widzieć w usłudze, jednocześnie nie zmuszając Cię do całkowitego wyłączenia funkcji „ostatnio widziano”.

Pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest alternatywny numer telefonu. Istnieje wiele aplikacji, które zapewniają nowe lub tymczasowe numery telefonów, a naszym ulubionym jest Google Voice. Po zarejestrowaniu się za pomocą konta Google otrzymasz nowy numer na podstawie Twojej lokalizacji. Niestety obecnie usługę Google Voice można zarejestrować tylko ze Stanów Zjednoczonych. Dostępne są przewodniki online, które pomogą Ci uzyskać dostęp do numerów Google Voice poza Stanami Zjednoczonymi, a także do popularnych usług numerów alternatywnych, które są dostępne w Twoim kraju pochodzenia. Jeśli jesteś poza Stanami Zjednoczonymi i nie masz możliwości korzystania z VPN i maskowania IP, aby zarejestrować się w Google Voice, możesz wybrać swoją ulubioną usługę numeru dodatkowego z dowolnej renomowanej witryny online.

W porządku, gdy uzbroisz się w nowy numer z Google Voice lub dowolnej wybranej usługi lokalnej, możesz rozpocząć konfigurowanie nowego konta WhatsApp. Do przetestowania tej usługi będziemy używać aplikacji WhatsApp na Androida, więc pamiętaj, że Twój przebieg może się różnić w systemie iOS lub dowolnym innym systemie operacyjnym.

Zacznij od całkowitego wylogowania się z konta WhatsApp. Alternatywnie możesz odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie z App Store lub Play Store, aby zagwarantować nową instalację. Gdy dojdziesz do ekranu logowania do WhatsApp, WhatsApp poprosi o Twój numer telefonu, aby zarejestrować konto i zweryfikować urządzenie. Zamiast wpisywać swój bieżący numer telefonu, wprowadź dodatkowy numer utworzony za pomocą usługi Google Voice lub wybraną usługę dodatkowego numeru. Kliknij ikonę „Dalej”, a WhatsApp powiadomi Cię o numerze, który zamierzają zweryfikować. Upewnij się, że wpisałeś swój numer poprawnie; po upewnieniu się, że w urządzeniu wprowadzono poprawny numer, naciśnij „OK”, aby przejść do następnego kroku.

Następnie WhatsApp poprosi Cię o automatyczne wykrycie kodu weryfikacyjnego, przeglądając wiadomości SMS. Chociaż jest to zazwyczaj łatwa metoda na pominięcie ręcznego wprowadzania kodu potwierdzającego, nie zezwalaj na to WhatsApp. Ponieważ tekst trafia na Twój numer Google Voice, a nie do skrzynki odbiorczej SMS na urządzeniu, WhatsApp nie będzie w stanie wykryć kodu z Twojego telefonu. Zamiast tego kliknij "Nie teraz", aby wysłać kod. Po otrzymaniu kodu w alternatywnej skrzynce odbiorczej wprowadź sześć cyfr w polu na urządzeniu. Po wpisaniu szóstej cyfry urządzenie automatycznie zweryfikuje numer. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy dla swojego konta WhatsApp (można ją później zmienić; nie jest to nazwa użytkownika), a gdy to zrobisz, przejdziesz do nowej skrzynki odbiorczej.

Pomimo używania alternatywnego numeru, nadal możesz wyświetlać swoje kontakty automatycznie z poziomu urządzenia, ale pamiętaj, że nie zobaczą one Twojego imienia i nazwiska na Twoim koncie, chyba że podasz im swój alternatywny numer lub zaczniesz wysyłać im wiadomości za pośrednictwem usługi. Ułatwia to komunikowanie się ze znajomymi na osobności przy jednoczesnym zachowaniu tajemnicy aktywności na koncie, co dla wielu użytkowników WhatsApp jest idealnym sposobem na ucieczkę od każdego, kto chce mieć oko na to, kiedy jesteś aktywny i online. Wiąże się to z pewnym kłopotem, zwłaszcza że nie można zalogować się na dwa konta WhatsApp jednocześnie, ale dla wielu użytkowników jest to jeden z najlepszych sposobów na obejście ograniczeń, które widzieliśmy w przypadku platformy do przesyłania wiadomości.

Pod wieloma względami WhatsApp jest obecnie jedną z najlepszych platform do przesyłania wiadomości na urządzeniach mobilnych. Ułatwia przeglądanie potwierdzeń przeczytania wiadomości, wysyłanie zdjęć i filmów zarówno do wiadomości indywidualnych, jak i grupowych, a także oczywiście sprawdzanie, kto jest, a kto nie jest w danym momencie aktywny. Oczywiście nie zawsze chcesz rozpowszechniać informacje o tym, czy jesteś aktywny, i dlatego WhatsApp wbudował w aplikację ustawienia, które pozwalają wyłączyć opcję „ostatnio widziano” w ustawieniach prywatności. Jeśli to nie wystarcza dla Ciebie – lub jeśli wolisz blokować określone osoby – łatwo jest zablokować użytkowników WhatsApp, aby ukryć swoje dane osobowe. I oczywiście zawsze istnieje możliwość założenia nowego konta WhatsApp, aby zamaskować swoją prawdziwą tożsamość, co jest naprawdę łatwe do zrobienia, gdy masz bezpłatny numer alternatywny.

Często Zadawane Pytania

Zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej pytań dotyczących prywatności WhatsApp.

Kiedy Whatsapp potwierdza, że ​​byłem online?

Status „Ostatnio widziany” lub aktywny WhatsApp pojawia się tylko wtedy, gdy aplikacja znajduje się na pierwszym planie systemu operacyjnego. Oznacza to, że system potwierdzi, że jesteś online (lub byłeś online), gdy aplikacja jest otwarta na ekranie, a nie tylko działa w tle.

Jeśli ukryję swój status „Ostatnio widziano”, czy użytkownicy nadal będą widzieć, że jestem online?

Tak. Ważne jest, aby zrozumieć, że status „Ostatnio widziany” informuje użytkowników, kiedy ostatnio korzystałeś z WhatsApp, a status „Online” wskazuje, że aktualnie korzystasz z aplikacji. Niestety, jeśli aktywnie korzystasz z aplikacji, inni zobaczą, że w rzeczywistości jesteś online.