Jak ukryć swój numer telefonu w WhatsApp

Kiedy po raz pierwszy tworzysz konto WhatsApp, rejestrujesz się przy użyciu istniejącego numeru telefonu, co umożliwia dostęp do listy kontaktów w telefonie. Jednak nie każdy użytkownik będzie chciał połączyć swój numer telefonu z WhatsApp, zwłaszcza jeśli interesuje Cię prywatna rozmowa z nowymi połączeniami online.

Jak ukryć swój numer telefonu w WhatsApp

Czy jest jakiś sposób na ukrycie swojego numeru telefonu w WhatsApp?

Niestety, nie ma prostej metody ukrywania numeru telefonu przed WhatsApp — aby zarejestrować się w usłudze, musisz użyć prawidłowego numeru telefonu. Ale to nie znaczy, że musisz użyć swojego prawdziwego numeru.

Rzućmy okiem na to, jak zarejestrować się w WhatsApp bez podawania aplikacji swojego głównego numeru telefonu.

Jak ukryć swój numer telefonu w WhatsApp

Jak wspomniano, aby utworzyć konto WhatsApp, musisz użyć numeru telefonu. Ale jeśli chcesz ukryć swój prawdziwy numer telefonu, możesz skorzystać z jednej z kilku usług online, aby uzyskać numer palnika, aby połączyć się z kontem.

Rzućmy okiem na usługi, których możesz użyć, aby to zrobić.

Uzyskiwanie nowego numeru telefonu

Istnieje kilkanaście usług online, z których możesz skorzystać, aby uzyskać dodatkowy numer.

Google Voice to nasz najlepszy wybór i doskonale nadaje się do naszych celów. Oferuje usługi osobiste i biznesowe i jest często aktualizowana zarówno w Internecie, jak i na urządzeniach mobilnych. Voice umożliwia nawet używanie swojego numeru do przekierowywania połączeń, wykonywania bezpłatnych połączeń telefonicznych w Stanach Zjednoczonych i łatwego wysyłania wiadomości tekstowych do rodziny i znajomych.

Twój numer może być używany do wykonywania i odbierania połączeń i SMS-ów. To świetna usługa, szczególnie bezpłatna, i jest to nasza najczęściej polecana usługa dla każdego, kto szuka nowego numeru telefonu do korzystania z WhatsApp.

Podobnie jak Google Voice, Talkatone ułatwia uzyskanie bezpłatnego numeru telefonu. Usługa zapewnia alternatywny numer telefonu do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, wraz z numerem kierunkowym USA lub Kanady.

Talkatone pozwala nawet zmienić ten numer, gdy zajdzie taka potrzeba. Talkatone zawiera reklamy, ale jeśli używasz numeru telefonu tylko do weryfikacji konta, nie powinno to stanowić większego problemu.

Chociaż Voice i Talkatone to nasze dwa najlepsze typy do naszych celów, jeśli szukasz aplikacji z nieco większą funkcjonalnością poza prostymi połączeniami i SMS-ami lub aplikacji z możliwością tworzenia więcej niż jednego numeru, sprawdź te aplikacje:

 • Palnik
 • Linia autowa
 • Flyp
 • uciszony

Na potrzeby tego artykułu będziemy używać numeru z Google Voice wraz ze zrzutami ekranu z Voice podczas konfigurowania naszego nowego konta WhatsApp.

Proces konfiguracji Google Voice jest dość prosty. Aby rozpocząć, potrzebujesz konta Google, a aplikacja i witryna poprowadzą nowych użytkowników przez wybór nowego numeru. Gdy już będziesz mieć pod ręką nowy numer Google Voice, możesz przejść do następnego kroku w procesie.

Konfigurowanie nowego konta WhatsApp

W porządku, gdy uzbroisz się w nowy numer z dowolnej usługi, którą opisaliśmy powyżej, możesz rozpocząć konfigurowanie nowego konta WhatsApp.

W tym artykule używamy wersji WhatsApp na Androida.

Zacznij od całkowitego wylogowania się z konta WhatsApp. Gdy dojdziesz do ekranu logowania do WhatsApp, WhatsApp poprosi o Twój numer telefonu, aby zarejestrować konto i zweryfikować urządzenie. Zamiast wpisywać swój bieżący numer telefonu, wprowadź dodatkowy numer utworzony przez Google Voice (lub wybraną alternatywę).

Kliknij „Dalej”, a WhatsApp poprosi Cię o zweryfikowanie Twojego numeru. Upewnij się, że wpisałeś swój numer poprawnie i naciśnij „OK”, aby przejść do następnego kroku.

Następnie WhatsApp poprosi o wyświetlenie wiadomości SMS, aby automatycznie wykryć kod weryfikacyjny. Chociaż jest to zwykle bardzo wygodne, nie zezwalaj na to WhatsApp.

Ponieważ tekst trafia na Twój numer Google Voice lub Talkatone, a nie do skrzynki odbiorczej SMS urządzenia, WhatsApp nie będzie w stanie wykryć kodu z Twojego telefonu. Zamiast tego kliknij "Nie teraz", aby ręcznie wprowadzić kod weryfikacyjny.

Po otrzymaniu kodu wprowadź sześć cyfr w polu na urządzeniu. Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojego konta WhatsApp (można to zmienić później), a gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony do nowej skrzynki odbiorczej.

Pomimo używania alternatywnego numeru nadal możesz wyświetlać swoje kontakty automatycznie z głównego urządzenia, ale pamiętaj, że nie zobaczą one Twojego imienia i nazwiska na Twoim koncie, chyba że podasz im swój alternatywny numer lub zaczniesz wysyłać im wiadomości za pośrednictwem usługi.

Jak zmienić numer telefonu WhatsApp?

Jeśli korzystasz z WhatsApp od lat i nie chcesz tworzyć zupełnie nowego konta, możesz zmienić numer w ustawieniach swojego konta WhatsApp.

Po raz kolejny poniższe kroki dotyczą wersji aplikacji na Androida, chociaż użytkownicy iOS powinni być w stanie wykonać podobne kroki na własnej platformie.

 1. Otwórz WhatsApp.

 2. Uzyskiwać Więcej opcji > Ustawienia > Konto > Zmień numer.

 3. W górnym polu wprowadź numer telefonu swojego bieżącego konta.

 4. Wpisz swój numer Google Voice w dolnym polu.

 5. Uzyskiwać Następny.

 6. Uzyskiwać Powiadom kontakty jeśli chcesz poinformować swoje kontakty o zmianie numeru.

 7. Uzyskiwać GOTOWE aby zapisać i zweryfikować nowy numer telefonu.

Po wykonaniu tych kroków WhatsApp zaktualizuje Twoje konto, aby zawierało Twój numer telefonu Google Voice.

Końcowe przemyślenia

Chociaż WhatsApp wymaga Twojego numeru telefonu do rejestracji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć alternatywnego lub nagranego numeru telefonu, aby skutecznie „ukryć” swój prawdziwy numer.

Jeśli zdecydujesz się użyć alternatywnego numeru w WhatsApp, możesz przekazać ten numer znajomym, rodzinie i współpracownikom, jednocześnie chroniąc swój podstawowy numer telefonu przed osobami, których dobrze nie znasz.