Jak ukryć swój numer telefonu w telegramie

Jeśli interesuje Cię bezpieczna komunikacja, prawdopodobnie słyszałeś o Telegramie, usłudze przesyłania wiadomości w chmurze i usłudze VOIP. Telegram pozwala użytkownikom anonimowo wysyłać wiadomości, zdjęcia, strumienie wideo, pliki audio i inne pliki.

Jednak pomimo całego szumu Telegram nie jest szczególnie bezpieczną aplikacją komunikacyjną. Wiadomości są szyfrowane tylko po stronie klienta, a eksperci od kryptografii skrytykowali architekturę bezpieczeństwa aplikacji. Na przykład wszystkie kontakty i wiadomości są przechowywane razem z ich kluczami odszyfrowywania, a aplikacja nie zapewnia pełnego szyfrowania wiadomości. Wykazano również, że niestandardowy protokół szyfrowania Telegrama ma poważne problemy z bezpieczeństwem i niezawodnością.

Z tych powodów wielu użytkowników nadal wysyła wiadomości przez Telegram, ale chce się anonimizować podczas korzystania z usługi.

Mówiąc dokładniej, wiele osób chciałoby korzystać z Telegrama, ale nadal ukrywać swój numer telefonu przed aplikacją. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Czy mogę ukryć swój numer telefonu w Telegramie?

Po zarejestrowaniu się w Telegramie musisz zezwolić aplikacji na wykonywanie i odbieranie połączeń na telefonie oraz podać aplikacji swój numer telefonu. Niestety, jeśli chcesz zarejestrować się w Telegramie na swoim podstawowym telefonie, musisz podać te informacje.

Telegram nie używa jednak numeru do komunikacji z Tobą i nie udostępnia numeru innym użytkownikom. Nazwa użytkownika na Twoim koncie staje się Twoim tokenem identyfikującym usługę.

Inni użytkownicy Telegrama będą mogli zobaczyć Twój numer telefonu tylko wtedy, gdy jest on zapisany w telefonie i zsynchronizować kontakty z Telegramem. Obejmuje to znajomych, każdą osobę z Twoich kontaktów telefonicznych i każdą osobę, której dobrowolnie udostępniłeś swój numer telefonu.

Jest to prosty system, który zachowuje pozory prywatności. Dopóki nie dodasz numeru osoby do swoich kontaktów telefonicznych, zobaczą tylko Twoją nazwę użytkownika Telegrama. Istnieje jednak sposób na ukrycie swojego numeru telefonu w Telegramie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Telegram i dotknij Ustawienia znajduje się w lewym dolnym rogu

 2. Uzyskiwać Prywatność i ochrona

 3. Stuknij w Numer telefonu

 4. Stuknij albo Moje kontakty (Twoje kontakty zobaczą Twój numer telefonu) lub Nikt (nikt nie zobaczy Twojego numeru telefonu)

Dzięki temu nikt nie będzie mógł zobaczyć Twojego numeru telefonu za pośrednictwem aplikacji. Pamiętaj jednak, że Twój numer telefonu nadal będzie dołączony do Twojego konta.

Więcej wskazówek dotyczących prywatności w Telegramie

Telegram stara się zachować Twoją prywatność w aplikacji. Wiadomości są przechowywane na Twoim urządzeniu, a nie na serwerach Telegrama, dzięki czemu są chronione przed wzrokiem ciekawskich.

Gdy wiadomość zostanie usunięta, może zostać usunięta dla obu stron – dzięki czemu możesz kontrolować, co widzi druga osoba na czacie. Istnieje jednak kilka dodatkowych poprawek, które możesz wprowadzić w Terminalu, aby Twoje rozmowy były jeszcze bardziej prywatne.

Oto tylko kilka sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa Telegrama.

Samodestrukcyjne czaty

Telegram ma funkcję tajnego czatu, która wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end i ulegnie samozniszczeniu w ustalonym czasie. Będziesz musiał ustawić licznik czasu dla tych czatów, ale poza tym proces jest automatyczny. Dla tych czatów, których nigdy nie chcesz znaleźć, jest to bardzo fajna funkcja.

 1. Otwórz tajny czat w Telegramie

 2. Wybierz ikona menu z trzema kropkami

 3. Wybierać Ustaw zegar samozniszczenia i ustaw czas

Po uruchomieniu odliczania wszystkie wiadomości w tej sesji czatu zostaną usunięte po jej wygaśnięciu. Ponadto Telegram wyłącza funkcję zrzutu ekranu smartfona, gdy jesteś w tajnym czacie, dodając kolejną warstwę bezpieczeństwa.

Ukryj zrzuty ekranu z galerii telefonu

Jeśli nie chcesz, aby zrzuty ekranu Telegrama pojawiały się w galerii multimediów telefonu, możesz je ukryć. Możesz dokładnie określić, jakie media mogą i nie mogą być oglądane poza Telegramem, co może uchronić Cię przed przypadkowym ujawnieniem zdjęć podczas przewijania zdjęć.

Na Androidzie:

 1. Wybierz telegram Ustawienia

 2. Stuknij w ustawienia czatu

 3. Przełącznik Zapisz w galerii Wyłączyć

Na iOS:

 1. Otworzyć Ustawieniaaplikacja
 2. Wybierać Prywatność i zdjęcia
 3. Przełącz „Telegram” na wyłączony.

Nadal będziesz mógł oglądać te multimedia z poziomu Telegrama, ale nie będą one widoczne z żadnego innego miejsca na urządzeniu.

Ustaw hasło

Jeśli inne osoby mają dostęp do Twojego telefonu i chcesz zachować swoją prywatność, możesz ustawić hasło do Telegrama. Spowoduje to zablokowanie aplikacji i uniemożliwi innym osobom korzystanie z aplikacji lub jej przeglądanie, chyba że znają Twoje hasło.

 1. Otwórz Telegram i dotknij Ustawienia

 2. Uzyskiwać Prywatność i ochrona

 3. Uzyskiwać Kod dostępuZamek, następnie Włącz hasło

 4. Wprowadź i ponownie wprowadź swój kod dostępu, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Od tej chwili przy pierwszym uruchomieniu Telegrama konieczne będzie wprowadzenie kodu PIN. Upewnij się, że pamiętasz swój kod PIN lub przechowuj go w bezpiecznym miejscu – to jedyny sposób, aby uzyskać dostęp do konta Telegram.

Ukryj ostatnio widziane dla wybranych kontaktów w Telegramie

Jak zapewne wiesz, Telegram pokazuje innym osobom, kiedy ostatnio korzystałeś z aplikacji. Jeśli próbujesz kogoś uniknąć lub chcesz rozmawiać, nie będąc widzianym, wykonaj następujące kroki.

 1. otwarty Ustawienia w aplikacji Telegram

 2. Wybierać Prywatność i ochrona

 3. Uzyskiwać Ostatnio widziany& Online

 4. Wybierz albo Wszyscy, Moje kontakty, lub Nikt

Jak utworzyć konto telegramu bez numeru telefonu?

Jak wspomniano powyżej, widzisz, że nie ma możliwości zarejestrowania się w Telegramie bez podania numeru telefonu. Chodzi o to, że nie musi to być TWÓJ numer.

Ponieważ Telegram używa tego numeru tylko do wstępnej weryfikacji konta, nie musisz podawać im numeru, który w jakikolwiek sposób łączy się z Tobą. Istnieje wiele sposobów na skonfigurowanie Telegrama, nie pozostawiając żadnego możliwego do prześledzenia połączenia z Twoją rzeczywistą tożsamością.

Pożycz telefon stacjonarny

Nie musisz używać telefonu komórkowego, aby zarejestrować się w Telegramie. Jeśli nie możesz odebrać SMS-a, Telegram zadzwoni pod numer głosowy i poda ci w ten sposób kod weryfikacyjny. Na świecie wciąż istnieją automaty telefoniczne, a niektóre z nich nadal odbierają nawet połączenia przychodzące.

Alternatywnie możesz wypożyczyć telefon w bibliotece lub sklepie. Wiele placówek służby zdrowia ma w holu telefony publiczne, z których można dzwonić. Dopóki możesz odebrać jedno połączenie z Telegrama, możesz użyć tego numeru i być całkowicie niemożliwym do wykrycia.

Użyj Google Voice

Google Voice to usługa VOIP świadczona przez Google. Konto Google Voice zapewnia lokalny numer telefonu, który musi być połączony z kontem Google, ale utworzenie nowego, anonimowego konta Google jest łatwe.

 1. Wyloguj się ze wszystkich kont Google

 2. Załóż nowe konto Google

 3. Po utworzeniu nowego konta połącz je z nowym kontem Google Voice
 4. Wybierz numer telefonu

 5. Zarejestruj się w Telegramie i podaj swój numer Google Voice jako numer kontaktowy

 6. Pobierz kod autoryzacyjny z konta Google Voice i wprowadź go do Telegrama

Użyj numeru tymczasowego

Jeśli nie chcesz przechodzić przez kółka, aby utworzyć nowy pseudonim Google, możesz po prostu zarejestrować się w celu uzyskania numeru palnika. Istnieje wiele usług, które dadzą ci tymczasowy numer telefonu, a nawet drugi numer, bez konieczności robienia wielu rzeczy w zakresie weryfikacji lub ustalenia Twojej tożsamości.

Istnieje kilka witryn, z których możesz korzystać, ale FreePhoneNum ma bezpłatną usługę, która idealnie nadaje się do Twoich celów. Możesz uzyskać tymczasowy numer z tej strony całkowicie za darmo, numer, który następnie jest przetwarzany i używany wielokrotnie przez inne osoby później.

Ponieważ ta witryna i Telegram są całkowicie niepowiązanymi firmami, nie będzie żadnego połączenia, aby pokazać, że jesteś konkretnym użytkownikiem, który użył tego tymczasowego numeru, aby zarejestrować się w Telegramie.

 1. Wejdź na FreePhoneNum i wybierz jeden z wyświetlonych numerów

 2. W Telegramie wprowadź wybrany numer

 3. Poczekaj, aż SMS od Telegrama z kodem weryfikacyjnym wyświetli się na FreePhoneNum

 4. Wprowadź ten kod weryfikacyjny w Telegramie

Użyj telefonu z palnikiem

Nadal można kupić stare telefony z funkcjami (czyli telefony, które nie są smartfonami, ale nadal działają w sieci komórkowej) w miejscach takich jak sklepy z używanymi rzeczami lub na rynku prywatnym. Możesz też za kilka dolarów kupić czyjś stary telefon, który wciąż ma na nim tymczasowo usługę SMS.

Jest to nieco zacieniona część świata odsprzedaży telefonów, ponieważ wszystkie te telefony są zazwyczaj kupowane specjalnie w celu popełniania przestępstw, ale samo w sobie nie jest nielegalne posiadanie telefonu, który nie jest z Tobą połączony.

Gdy już masz telefon, użyj go, aby zarejestrować się w Telegramie, a następnie wyrzuć go. Następnie możesz zalogować się do Telegrama na swoim głównym telefonie przy użyciu nazwy użytkownika i hasła Telegrama i nie będziesz musiał dalej weryfikować swojej tożsamości. Tylko pamiętaj, aby wyłączyć "Weryfikacja dwuskładnikowa" w Ustawieniach, aby upewnić się, że nigdy więcej nie będziesz potrzebować tego numeru telefonu.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę ukryć swoje nazwisko w Telegramie?

Niestety Telegram nie pozwala nam ukryć naszego imienia ani nazwiska przed innymi. Ale możesz zmienić swoje imię w aplikacji. Stuknij trzy poziome linie w lewym górnym rogu i stuknij „Ustawienia”. Na tej nowej stronie kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu. W menu wybierz 'Edytuj nazwę.'u003cbru003eu003cimg class=u0022wp-image-206830u0022 style=u0022szerokość: 300px;u0022 src=u0022//www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2021/02/369.27.pngu0022 alt= u0022u0022u003eu003cbru003eWpisz nazwę, którą chcesz wyświetlić, i kliknij znacznik wyboru w prawym górnym rogu.

Końcowe przemyślenia

Chociaż nie jest to najbezpieczniejsza aplikacja do przesyłania wiadomości, Telegram oferuje pewne zabezpieczenia i jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby aplikacja była jeszcze bezpieczniejsza. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz łatwo anonimowo założyć konto Telegram i dostosować ustawienia, aby chronić swoją prywatność.

Czy masz inne wskazówki, jak zwiększyć bezpieczeństwo Telegrama? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!