Jak ukryć pasek zadań systemu Windows 10?

Chociaż pasek zadań systemu Windows 10 wydaje się być podstawową częścią systemu operacyjnego komputera stacjonarnego, w rzeczywistości jest to moduł modułowy, który można łatwo wymienić i / lub zmodyfikować. Jednym z typowych podejść do paska zadań jest po prostu zainstalowanie stacji dokującej oprogramowania innej firmy, takiej jak Aqua Dock, o której mowa w tym artykule, w celu zastąpienia paska zadań.

Jeśli zdecydujesz się dodać nowy pasek zadań, dobrym pomysłem jest usunięcie wbudowanej wersji i zastąpienie jej niestandardowymi opcjami i dodatkowym oprogramowaniem. Cokolwiek zdecydujesz, w tym artykule dowiesz się, jak ukryć pasek zadań.

Jak ukryć pasek zadań w systemie Windows 10

  1. Jeśli chcesz tylko ukryć pasek zadań bez usuwania go na stałe lub instalowania nowego oprogramowania, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Ustawienia paska zadań na dole menu. Ustawienia paska zadań systemu Windows
  2. Następnie kliknij przełącznik, aby Na dla Automatycznie ukryj pasek zadań w trybie pulpitu lub Automatycznie ukryj pasek zadań w trybie tabletu, będzie to zależeć od trybu Windows i zamknij okno. Strona ustawień paska zadań
  3. Pasek zadań zniknie z pulpitu, jak widać poniżej. Pulpit systemu Windows

Za każdym razem, gdy mysz znajduje się nad obszarem paska zadań przez ponad milisekundę, pasek zadań pojawi się z powrotem i ukryje się ponownie, gdy tylko poruszysz myszą.

Jak odkryć pasek zadań

Jednak ponieważ jest to opcja automatycznego ukrywania, możesz szybko przywrócić pasek zadań. Pasek zadań pojawia się ponownie po przesunięciu kursora na dół pulpitu. W związku z tym nadal możesz przełączać się między oknami.

  1. Aby wyłączyć funkcję automatycznego ukrywania, wykonaj czynności pokazane powyżej, a następnie kliknij przełącznik z powrotem na Wyłączony. Strona ustawień paska zadań

Ukrywanie paska zadań za pomocą oprogramowania

Możesz także usunąć pasek zadań za pomocą skrótu z oprogramowaniem innej firmy.

Używanie Ukryj pasek zadań, aby ukryć pasek zadań

Ukryj pasek zadań to jeden program, który umożliwia usunięcie paska zadań, naciskając skrót klawiaturowy.

  1. Kliknij Pobierz teraz na swojej stronie Softpedia, aby zapisać swój ZIP.
  2. Otwórz skompresowany folder i kliknij Wypakuj wszystko rozpakować go. Możesz go uruchomić, wybierając jego plik .exe w wyodrębnionym folderze.
  3. Program nie ma okna konfiguracji, ale po uruchomieniu ma ikonę w zasobniku systemowym. Teraz naciśnij Ctrl + Esc klawisz skrótu, aby usunąć pasek zadań. Pasek zadań można przywrócić tylko przez ponowne naciśnięcie tego samego skrótu klawiaturowego.
  4. Aby zamknąć oprogramowanie, kliknij prawym przyciskiem myszy jego ikonę i wybierz Wyjście.
usuń pasek zadań4

Ukryj pasek zadań nie zawiera żadnych opcji dostosowywania skrótów klawiszowych. Alternatywnym programem, który można dostosować i usunąć skrót klawiaturowy paska zadań, jest Kontrola paska zadań. Możesz dodać go do systemu Windows 10 z tej strony Softpedia, podobnie jak HT.

Używanie kontroli paska zadań do ukrywania paska zadań

  1. Gdy oprogramowanie jest uruchomione, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę paska zadań Kontroli na pasku zadań i wybrać Ustawienia aby otworzyć okno bezpośrednio poniżej. Naciśnij nowy klawisz skrótu, który usunie pasek zadań. Kliknij ok i naciśnij nowy skrót klawiaturowy, aby ukryć i przywrócić pasek zadań.
usuń pasek zadań3

Paski zadań i Windows 10

W ten sposób możesz usunąć pasek zadań z klawiszami skrótu lub bez, jeśli zajdzie taka potrzeba. Należy pamiętać, że opisane tutaj programy są kompatybilne ze wszystkimi nowszymi wersjami systemu Windows, a także są aplikacjami przenośnymi, które można przechowywać na pamięci USB. Windows 10 jest bardzo bogaty w funkcje, które pozwalają wybrać i zoptymalizować własne wrażenia użytkownika; tylko jeden przykład z wielu, zapoznaj się z naszym artykułem na temat zmiany szybkości myszy w systemie Windows 10.

Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami za pomocą poniższego paska zadań systemu Windows 10.