Jakie są wszystkie dziury w twoich Airpodach?

Projekt najnowszych Apple Airpods jest jednym z najbardziej kompaktowych i wygodnych. Jest lekki, trzyma się mocno w uszach, a jakość dźwięku jest nienaganna.

Jakie są wszystkie dziury w twoich Airpodach?

Ale jest coś w konstrukcji, co rodzi pytania – małe porty (otwory) na obu słuchawkach, o pozornie tajemniczym przeznaczeniu. Jeśli jednak korzystałeś wcześniej ze słuchawek Apple, będziesz wiedział, że konstrukcja otworu trwa przez jakiś czas, z niewielkimi zmianami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych dziurach, czytaj dalej ten artykuł. Ale żeby wiedzieć, do czego służą te otwory, trzeba zapoznać się z budową samych popularnych słuchawek.

Komponenty Apple Airpods

Zdziwiłbyś się, jak wiele rzeczy może się zmieścić w tych kompaktowych słuchawkach bezprzewodowych. Wszystkie jego elementy, w tym konstrukcja, ważą zaledwie 0,28 uncji (lub 8 g), podczas gdy etui na ładowarkę (które zwykle zostawiasz w domu) waży zaledwie 38 g. Każdy AirPod składa się z:

 1. Chip Apple W1 i technologia Bluetooth, która umożliwia połączenie z urządzeniem iOS bez gniazda audio.
 2. Wbudowany mikrofon w dolnej i tylnej części Airpoda.
 3. Czujniki optyczne, w tym akcelerometr ruchu, dzięki czemu mogą rejestrować, kiedy słuchawki są w uszach. Inny akcelerometr jest również umieszczony w pobliżu mikrofonu, aby eliminować szumy statyczne i szumy tła, pochłaniając tylko Twój głos.
 4. Bateria i antena zintegrowana z szybem.
 5. Twarda plastikowa konstrukcja z różnymi wielofunkcyjnymi otworami. .

Poniższa sekcja zawiera szczegółowy opis przeznaczenia tych otworów.

Jakie są wszystkie dziury w Airpodach?

Teraz, gdy rozumiesz strukturę swoich Airpodów, możesz skupić się wyłącznie na otworach. Choć wyglądają dość podobnie, nie wszystkie mają ten sam cel. Jeśli wykluczysz otwór na sam głośnik, na każdym Airpod znajdują się trzy inne otwory.

 1. Pierwszy otwór znajduje się na samym dole słuchawek, w miejscu, w którym można znaleźć przewód. Ten otwór umożliwia przepływ powietrza do kapsuły, a także jest jednym z dwóch miejsc, w których mikrofon pochłania dźwięk.

  airpody

 2. Drugi otwór z boku Airpoda służy do poprawy wibracji głośnika.
 3. Trzeci otwór znajduje się z tyłu głośnika i tam znajduje się drugi mikrofon. W poprzedniej, przewodowej wersji słuchawek Apple (Earpads) mikrofon był wbudowany w przewód. Ze względu na bezprzewodowy charakter urządzenia mikrofon musiał znaleźć inne miejsce.

  dziury w airpodach

Każdy z tych otworów pełni ważną funkcję w systemie Airpods. Poniższa sekcja wyjaśni, jak one działają.

Jak działają te otwory?

Aby zrozumieć, jak działają otwory Airpod, musisz najpierw zrozumieć, jak działają głośniki. Każdy głośnik słuchawek wibruje stożek dzięki sile elektromagnetycznej. Siła ta wypycha fale dźwiękowe w powietrze, tworząc w ten sposób hałas (lub dźwięk).

Jednak podczas procesu może wystąpić problem, ponieważ wibracje mogą kumulować duże ciśnienie. Gdy jest za duże ciśnienie, głośniki nie będą zbyt dobrze wibrować (lub w ogóle przestaną wibrować), co znacznie obniża jakość dźwięku.

Dzięki tym otworom ciśnienie nie wywiera tak dużego nacisku na Airpody. Powietrze wpływa przez otwór na dole, przechodzi przez szyb i wychodzi bokiem. Boczne otwory uwalniają nacisk, dzięki czemu stożek może bezproblemowo wibrować. Przede wszystkim więc te otwory poprawiają jakość i czystość dźwięku.

Dodatkowo dwa z trzech otworów są wyznaczone jako receptory dźwięku dla twojego mikrofonu. Dzięki złożonej strukturze Airpodów mikrofon może z łatwością rejestrować tylko dźwięk Twojego głosu, pomijając dźwięki otoczenia. Dzięki temu osoby po drugiej stronie będą wyraźnie Cię słyszeć, niezależnie od otoczenia, podczas gdy Ty możesz komunikować się bez użycia rąk.

Utrzymuj otwory w czystości

Teraz, gdy już wiesz, jak ważne są otwory Airpods, powinieneś zawsze utrzymywać je w czystości i porządku. Ponieważ wosk, zanieczyszczenia, kurz i różne inne cząsteczki mają tendencję do gromadzenia się w tych otworach z powodu częstego (a nawet rzadszego) użytkowania.

Te rzeczy zapychają wspomniane porty. Ponadto mogłeś zauważyć słabą jakość dźwięku, niską częstotliwość basów i inne nieregularne zachowanie. Dlatego upewnij się, że używasz suchej miękkiej szczoteczki do czyszczenia portów i upewnij się, że płyn nie dostał się do środka.

Czy często czyścisz Airpody? Jeśli tak, jakiej metody używasz? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy.