Hotmail został zhakowany — co robić

Hotmail był kiedyś samodzielną usługą poczty e-mail, dopóki wiele lat temu nie połączył się z programem Microsoft Outlook. Na przestrzeni lat miliony kont Hotmail zostały naruszone. Większość użytkowników została zablokowana na swoich kontach, a jeśli tak się stanie, konsekwencje mogą być poważne. Wyjaśnimy, co zrobić, jeśli zostaniesz zablokowany z konta Hotmail i jak odzyskać kontrolę nad swoimi e-mailami.

Hotmail został zhakowany — co robić

Zmień swoje hasło

Najłatwiejszym sposobem odzyskania kontroli nad zhakowanym kontem Hotmail jest zmiana hasła. Musisz się jednak najpierw zalogować, zanim będziesz mógł wprowadzić zmiany. Hakerzy często pozostawiają dane uwierzytelniające bez zmian, dzięki czemu mogą pozostać niewykryte przez użytkownika. Jeśli zauważyłeś podejrzane działania w swoim e-mailu, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zmienić hasło. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta Hotmail. Jeśli nadal możesz się zalogować, od razu zmień hasło.
 2. Kliknij ikonę koła zębatego, aby przejść do strony ustawień. Znajduje się po prawej stronie nazwy konta.
 3. Wybierz "Więcej ustawień poczty" z dostępnych opcji. Przewiń obok próbek kolorów, a zobaczysz to.
 4. Wybierz „Szczegóły konta” i wejdź do menu języka.
 5. Kliknij „Zmień hasło” w sekcji „Hasło i informacje zabezpieczające”.
 6. Wprowadź swoje dotychczasowe i nowe hasło w wyskakujących polach tekstowych. Hit Zapisz. Nowe hasło należy wprowadzić dwa razy, aby upewnić się, że nie ma literówek. Minimalna długość każdego hasła to 8 znaków. Upewnij się, że nowe hasło zawiera kilka wielkich liter, cyfr i symboli, aby było ono wyjątkowo bezpieczne.
 7. Zaloguj się ponownie, używając nowych danych logowania i zweryfikuj wprowadzone zmiany.

UWAGA: Firma Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z problemów związanych z bezpieczeństwem usługi Hotmail, dlatego można ją ustawić tak, aby wyświetlała monit o zmianę hasła co 72 dni. To może pomóc w zapobieganiu przyszłym atakom.

Hotmail

Jak odzyskać dostęp do swojego konta?

Microsoft ma wbudowaną funkcję, która automatycznie blokuje podejrzane konta. Możesz nie wiedzieć, że ktoś używa Twojej poczty e-mail, ale jeśli Microsoft wykryje coś nietypowego, Twoje konto zostanie tymczasowo zablokowane. Jeśli tak się stanie, oto, co powinieneś zrobić:

 1. Przejdź do strony logowania do konta Microsoft.
 2. Wybierz opcję „Nie pamiętam hasła” znajdującą się pod polami tekstowymi nazwy użytkownika i hasła.
 3. Gdy pojawią się opcje na stronie odzyskiwania hasła, wybierz tę, która mówi „Myślę, że ktoś inny używa mojego konta Microsoft”. Kliknij „Dalej”, a przejdziesz do strony odzyskiwania konta.

  powrót do zdrowia

 4. Wpisz adres e-mail, który podejrzewasz, że został zhakowany.
 5. Zakończ proces captcha, wprowadzając znaki z obrazu captcha w polu tekstowym, aby kontynuować.
 6. Wybierz metodę, której chcesz użyć do odzyskania wiadomości e-mail, i kliknij "Dalej". Możesz wybrać zapasowy adres e-mail lub numer telefonu, który wcześniej był powiązany z Twoim kontem. Serwis wyśle ​​Ci e-mail lub wiadomość z kodem, który musisz wpisać w wyskakującym formularzu. Zresetuj hasło i gotowe. Jeśli nie masz skonfigurowanej kopii zapasowej, wybierz „Odzyskaj stronę konta Microsoft” i przejdź do następnego kroku.

  zresetowanie hasła

 7. Wprowadź adres e-mail na stronie „Odzyskaj swoje konto Microsoft” i naciśnij „Dalej”. Musi to być Twój aktywny alternatywny adres e-mail. Ponownie będziesz musiał wprowadzić kod wysłany przez Microsoft. Możesz utworzyć nowe konto, jeśli nie masz alternatywnego adresu e-mail. Po wprowadzeniu kodu naciśnij „Zweryfikuj” i zakończ proces, aby udowodnić, że jesteś pierwotnym właścicielem konta.
 8. Wprowadź dokładne informacje, aby zakończyć proces i naciśnij „Prześlij”. Przesłanie może potrwać do 24 godzin. Jeśli podałeś dokładne informacje, otrzymasz link do zresetowania hasła do konta. Jeśli nie, otrzymasz komunikat o błędzie z informacją, że podane informacje są niewystarczające lub nieprawidłowe.

Idź o krok dalej i bądź bezpieczny

Bezpieczeństwo powinno być jednym z Twoich priorytetów podczas wysyłania i odbierania e-maili. To podwaja się, jeśli używasz danej poczty do prowadzenia działalności lub robienia zakupów online. Jeśli Twój e-mail zostanie zhakowany, możesz napotkać poważne problemy z numerami kart kredytowych lub innymi poufnymi informacjami.

Zapobiegaj temu, używając silnego hasła, które zawiera symbole, cyfry i wielkie litery. Upewnij się, że podajesz alternatywny adres e-mail, którego możesz użyć na wypadek włamania się na oryginalne konto. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby upewnić się, że Twoje informacje pozostaną prywatne.