Jak uzyskać dostęp do Hotmail w telefonie?

Hotmail musi być jedną z najstarszych i najbardziej znanych bezpłatnych usług pocztowych na świecie. Mimo że dwa lata temu przeniósł się z Hotmail do Outlooka, wielu nadal go zna i określa go jako Hotmail. Jeśli właśnie kupiłeś nowy telefon lub chcesz uzyskać dostęp do Hotmail na swoim telefonie komórkowym, oto jak to zrobić.

Jak uzyskać dostęp do Hotmail w telefonie?

Podczas konfigurowania Hotmail masz kilka opcji. Możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem przeglądarki, korzystając z adresu hotmail.com lub korzystając z aplikacji Outlook. Oba oferują szybki, bezpłatny dostęp do wiadomości e-mail zarówno na Androidzie, jak i na iOS. To, z czego korzystasz, zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Pokażę ci, jak to zrobić w obu mobilnym systemie operacyjnym.

Aby je skonfigurować, musisz znać swój adres e-mail i hasło.

Uzyskaj dostęp do Hotmail na telefonie z Androidem

Konfiguracja Hotmail/Outlook na telefonie z Androidem jest prosta. Możesz użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do witryny internetowej lub użyć aplikacji Outlook.

 1. Otwórz Chrome na telefonie z Androidem.
 2. Wpisz „//www.hotmail.com” w pasku adresu URL i naciśnij Enter. Możesz również użyć „//www.outlook.com”, ponieważ oba adresy przekierowują do tego samego miejsca.
 3. Wybierz Zaloguj się i wprowadź swój adres e-mail oraz hasło.

Powinieneś teraz zostać przekierowany do swojej skrzynki odbiorczej i móc wysyłać i odbierać wiadomości e-mail za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Możesz także pobrać i zainstalować aplikację pocztową Outlook dla systemu Android.

 1. Odwiedź sklep Google Play i pobierz program Microsoft Outlook na swój telefon.
 2. Wybierz Rozpocznij i zaloguj się przy użyciu swojego adresu e-mail i hasła.
 3. Wybierz Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej.

Obie metody prowadzą do tego samego miejsca tylko w nieco inny sposób. Chociaż korzystają z różnych platform, wygląd, styl i funkcjonalność są takie same.

Możesz połączyć swój adres e-mail Hotmail z Gmailem, jeśli nie masz nic przeciwko ich pomieszaniu. Aplikacja Gmail wbudowana w Androida dobrze współpracuje z wieloma innymi platformami poczty e-mail, a Outlook jest jedną z nich.

 1. Otwórz aplikację Gmail na swoim telefonie.
 2. Wybierz ikonę menu z trzema liniami w lewym górnym rogu.
 3. Przewiń w dół do opcji Ustawienia, a następnie wybierz Dodaj konto.
 4. Wybierz z listy Outlook, Hotmail i Live.
 5. Po wyświetleniu monitu dodaj swój adres e-mail i hasło.
 6. Daj Gmailowi ​​uprawnienia dostępu do swoich adresów e-mail, synchronizacji i wysyłania wiadomości e-mail oraz dostępu do swoich informacji w dowolnym momencie.
 7. Następnie wybierz opcje Konta i wybierz Dalej.
 8. Gmail spróbuje uzyskać dostęp do Hotmail i pobrać Twoje e-maile.

Uzyskaj dostęp do Hotmail na swoim iPhonie

Apple ma oczywiście własną infrastrukturę poczty e-mail, ale w razie potrzeby będzie również dobrze współpracować z Hotmailem. Podobnie jak w przypadku Androida, możesz uzyskać dostęp do Hotmail przez telefon komórkowy, korzystając z Internetu lub aplikacji. Jako dodatkowy bonus możesz także zsynchronizować Hotmail za pomocą wbudowanej aplikacji Mail.

 1. Otwórz Safari na telefonie z Androidem.
 2. Wpisz „//www.hotmail.com” w pasku adresu URL i naciśnij Wyślij. Podobnie jak w przypadku Androida, możesz użyć „//www.outlook.com”, jeśli chcesz.
 3. Wybierz Zaloguj się i wprowadź swój adres e-mail oraz hasło.

Zobaczysz ten sam GUI, co użytkownik Androida, ale w Safari zamiast w Chrome. Narzędzie też jest dokładnie takie samo.

Istnieje również aplikacja Outlook na iPhone'a, która działa dokładnie tak samo, jak wersja na Androida.

 1. Pobierz i zainstaluj program Microsoft Outlook z iTunes.
 2. Wybierz Rozpocznij i zaloguj się przy użyciu swojego adresu e-mail i hasła.
 3. Wybierz Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej.

Synchronizuj Hotmail za pomocą poczty:

Jeśli chcesz, możesz zintegrować swoje konto Hotmail z aplikacją Apple Mail, aby za każdym razem nie pobierać osobnej aplikacji lub logować się przez Internet.

 1. Przejdź do Ustawień i Poczty.
 2. Wybierz Konta i Dodaj konto.
 3. Wybierz z listy Outlook.com.
 4. Dodaj swój adres e-mail na stronie logowania i wybierz Dalej.
 5. Dodaj swoje hasło i wybierz Zaloguj się.
 6. Wybierz Tak, gdy Mail zapyta, czy chcesz zezwolić na synchronizację poczty, kontaktów, kalendarza i zadań. Będzie również chciał uzyskać dostęp do Twoich informacji, zalogować się i wyświetlić Twój profil.
 7. Włącz synchronizację poczty. Możesz także synchronizować kontakty, kalendarze, przypomnienia i notatki, jeśli chcesz.

Kilka aplikacji e-mail, które warto wypróbować, to:

Alt – Android – Bezpłatnie

Alto jest dziełem AOL, pionierów Internetu. Pomimo upadku firmy z zawrotnych szczytów, nadal rozwija się dobrze i wyprodukowała bardzo dobrą aplikację do obsługi poczty e-mail. Aplikacja jest szybka, intuicyjna, działa dobrze na wielu platformach pocztowych i sprawia, że ​​zarządzanie pocztą e-mail jest proste. Warto spróbować, biorąc pod uwagę, że jest bezpłatny.

Poczta K-9 – Android – za darmo

Używam K-9 Mail na moim Androidzie i bardzo mi się podoba. Interfejs użytkownika to nic innego, jak łatwość obsługi, możliwość łączenia wielu adresów e-mail w jedną skrzynkę odbiorczą i zarządzanie wieloma strumieniami jednocześnie to prawdziwy bonus. Działa z większością głównych platform e-mail i ułatwia nawiązanie kontaktu ze wszystkimi. Jest to również open source, więc wiesz dokładnie, co się w nim dzieje, jeśli chcesz.

Spark – iOS – bezpłatny

Spark istnieje od wieków i jest bardzo znakomitą aplikacją do obsługi poczty e-mail na iPhone'a. Jest prosty w konfiguracji, łatwy w użyciu i ułatwia zarządzanie wiadomościami e-mail z wielu adresów. Interfejs użytkownika jest intuicyjny, a system kart sprawia, że ​​produktywność jest tak prosta, jak to tylko możliwe.

Alt – iOS – Bezpłatnie

Alto jest zwodniczo prosty, gdy na niego spojrzeć, ale zapewnia wiele użyteczności. Interfejs użytkownika jest prosty, ale bardzo intuicyjny i bardzo podobny do wersji na Androida. Jest to jeden z najłatwiejszych klientów poczty e-mail pod względem nawigacji i użyteczności, dlatego udostępniam go dwa razy, raz na każdą platformę.

Istnieje kilka sposobów uzyskania dostępu do Hotmail na telefonie komórkowym. Nie ma znaczenia, czy korzystasz z Androida czy iOS, wrażenia są w dużej mierze takie same. Jeśli nie podoba Ci się żadna z tych metod, istnieje wiele aplikacji e-mail innych firm dla obu typów telefonów, wybór jest czymś, czego zdecydowanie nie brakuje, jeśli chodzi o pocztę e-mail!