Jak DuckDuckGo zarabia?

Pomysł wyszukiwarki, która Cię nie szpieguje (przynajmniej nie tak bardzo, jak Google) brzmi niezwykle atrakcyjnie. Można jednak założyć, że to się nie uda, ponieważ deweloperzy nadal muszą jakoś zarabiać na życie. Biorąc to pod uwagę, warto zapytać, w jaki sposób DuckDuckGo (DDG) zarabia pieniądze i jakie są jego perspektywy.

Jak DuckDuckGo zarabia?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że istnieją inne sposoby na osiągnięcie zysku niż używanie plików cookie i ciągłe rzucanie użytkownikom nadmiernych, irytujących reklam. Chociaż DuckDuckGo nie zarabia miliardów dolarów, jest stabilny finansowo. Zaraz dowiesz się dlaczego.

Reklama przeciwstawna od Google

Pierwszy z dwóch wielkich sposobów zarabiania pieniędzy przez DuckDuckGo jest związany ze starą dobrą reklamą. Ale to nie jest typowa reklama, ponieważ w przeciwieństwie do większości innych wyszukiwarek (i ogólnie stron internetowych), DDG nie używa śledzenia. Nie potrzebuje nawet plików cookie, które niektórzy konkurenci uważają za niezbędne.

Zamiast tego śledzi wpisywane dane zamiast śledzić Twoje zachowanie, historię wyszukiwania, zachowanie związane z kliknięciami itp. Po prostu sprawdza, czego szukasz, a następnie wyświetla reklamy związane z wyszukiwanym hasłem (zakładając, że może zawierać dowolne trafne reklamy).

Największa różnica między DDG a Google polega na tym, że Google jest bardziej globalną korporacją, podczas gdy DuckDuckGo nadal jest przede wszystkim wyszukiwarką. Google stawia sobie za priorytet zdobywanie pieniędzy i wyświetlanie jak największej liczby reklam, podczas gdy DDG jest naprawdę zaangażowany w ochronę Twojej prywatności. Porównanie ich przychodów pokazuje to, ponieważ przychody Google zbliżają się do stu miliardów dolarów, podczas gdy DDG to około miliona.

Marketing afiliacyjny

DuckDuckGo wykorzystuje marketing afiliacyjny, aby uzyskać dodatkowe przychody. Jego reklamy są powiązane z korporacjami e-commerce, takimi jak eBay i Amazon. Oznacza to, że za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu w tych witrynach, jeśli DDG Cię tam przywiózł, pobierana jest prowizja. Jest to możliwe dzięki temu, że eBay i Amazon posiadają własne sieci afiliacyjne.

Wieśniak! działa również z DuckDuckGo, ponieważ otrzymuje zapytania wyszukiwania DDG, ale podobnie jak DDG, nie zbiera żadnych informacji o osobach przeszukujących sieć.

Używać DuckDuckGo czy nie?

Jedyną wadą korzystania z DuckDuckGo jest to, że może nie mieć tak dokładnych wyników jak Google. Wyniki nie są spersonalizowane, ponieważ DuckDuckGo nie wykorzystuje historii przeglądania i zachowań związanych z kliknięciami, więc nie może przewidzieć, które wyniki będą Cię najbardziej interesować.

Mimo to istnieje wiele zalet korzystania z DuckDuckGo nad Google, a prywatność nie jest jedyną.

grzywka

Po pierwsze, ma tę przydatną funkcję zwaną „grzybką”. Chodzi o to, aby wyszukiwanie w konkretnej witrynie było dużo łatwiejsze i szybsze. Po wpisaniu wykrzyknika, a następnie „kodu” witryny i zapytania wyszukiwania, DDG natychmiast wyśle ​​polecenie do tej witryny, pokazując wyniki wyszukiwania witryny, a nie własne.

DuckDuckIdź huk

Jest to szczególnie przydatne, jeśli dokładnie wiesz, którą witrynę chcesz wyszukać. Na przykład, jeśli chcesz wyszukać film na IMDb, ale nie znasz pełnej nazwy, możesz napisać jedno słowo po huku i nacisnąć przycisk wyszukiwania. Podobnie, jeśli wpiszesz dokładną nazwę artykułu podczas wyszukiwania w Wikipedii, przeniesie Cię to na stronę tego artykułu. Możesz dowiedzieć się więcej o „grzywkach”, klikając ten link.

Przykład IMDb

Natychmiastowe odpowiedzi

Natychmiastowe odpowiedzi to zestaw interaktywnych, informacyjnych i przydatnych funkcji i odpowiedzi, które DuckDuckGo może szybko dostarczyć. Niektóre przykłady obejmują aplikacje internetowe, takie jak kalkulator i prognoza pogody, szybkie wyszukiwanie najpopularniejszych produktów Amazon określonego typu oraz ściągawka z określonymi skrótami klawiszowymi aplikacji. Możesz również zawsze zobaczyć aktualną listę natychmiastowych odpowiedzi, które zapewnia DuckDuckGo, przechodząc na tę stronę.

Photoshop odpowiedź

Szukaj dalej

DuckDuckGo to świetny sposób na przeglądanie sieci bez obawy, że zostaniesz szpiegowany. Jeśli jesteś w stanie pokonać nieco obniżony poziom celności i lubisz doświadczać nowych rzeczy, wypróbuj DDG. Wygodne w użyciu mogą być również inne jego funkcje.

Jeśli używałeś DuckDuckGo, co myślisz o tym? Jakie grzywki i natychmiastowe odpowiedzi uważasz za pomocne? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.