Jak znaleźć adres URL na Instagramie?

Instagram był pierwszą popularną aplikacją społecznościową przeznaczoną głównie do użytku na urządzeniach przenośnych (telefon, tablet). Podczas gdy strona internetowa Instagrama jest pozbawiona niektórych ważnych funkcji, aplikacja na telefon, zarówno na iOS, jak i Androida, oferuje szeroki zakres funkcji, z których niektórych nie ma nigdzie w wersji na komputery stacjonarne.

Jak znaleźć adres URL na Instagramie?

W większości przypadków nie będziesz potrzebować adresów URL na Instagramie. Jednak są chwile, kiedy będziesz musiał sobie z nimi poradzić. Oto jak znajdować, wysyłać i zarządzać adresami URL na Instagramie.

Znajdowanie adresu URL na Instagramie

Zacznijmy od wersji desktopowej. Znalezienie adresu URL na Instagramie w przeglądarce (komputer stacjonarny lub telefon komórkowy) jest dość proste. Po prostu przejdź do swojego profilu, klikając/dotykając ikonę profilu w prawym dolnym rogu ekranu. Spowoduje to przejście do Twojego profilu. Aby skopiować adres URL swojego profilu, po prostu przejdź do paska adresu, wybierz treść i skopiuj ją. Teraz wklej go tam, gdzie jest to wymagane.

Można więc prawdopodobnie powiedzieć, że znalezienie adresu URL do swojego profilu jest stosunkowo łatwe na komputerze. Niestety zdecydowana większość ludzi nie korzysta z Instagrama na swoich komputerach. Jeśli zdarzy im się wolą sprawdzać kanał IG z jednostki stacjonarnej, najprawdopodobniej użyją aplikacji komputerowej. Jest to prawie identyczne z aplikacją mobilną i zawiera większość funkcji aplikacji mobilnej (na przykład czat).

Po prostu nie możesz znaleźć swojego adresu URL na Instagramie za pomocą aplikacji. Jednak wzorzec adresu URL dla profili na Instagramie jest tak prosty, jak się wydaje. Każdy profil zawiera połączony adres URL na Instagramie i Twoją dosłowną nazwę użytkownika. Tak więc adres URL twojego profilu na Instagramie to //www.instagram.com/username.

W przypadku, gdy chcesz wysłać komuś adres URL swojego profilu lub wkleić go w polu na stronie internetowej, najłatwiejszym sposobem będzie skorzystanie z internetowej wersji Instagrama.

Instagram

Opublikuj adresy URL

Instagram bardzo ułatwił udostępnianie zdjęć i filmów – pod każdym postem na Instagramie znajduje się ikona strzałki, wskazująca funkcję udostępniania. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej lub komputerowej, dotknięcie tej ikony otworzy opcję wysłania wpisu bezpośrednio do kogoś. Możesz nawet wybrać wiele profili, aby wysłać je osobno. W większości przypadków w ten sposób będziesz wysyłać posty do innych użytkowników.

Biorąc to pod uwagę, możesz chcieć wysłać dany post gdzieś poza Instagram. Może chcesz, aby grupa Facebook Messenger zobaczyła zdjęcie, a może potrzebujesz adresu URL do forum internetowego. Na szczęście podążając za trzema kropkami znajdującymi się w górnym rogu każdego posta, zobaczysz Skopiuj link opcja. Kliknij lub dotknij go, w zależności od tego, czy korzystasz z aplikacji komputerowej, czy mobilnej.

Spowoduje to automatyczne skopiowanie adresu URL kwestionowanego posta. Teraz po prostu wklej go tam, gdzie potrzebujesz i to prawie wszystko.

Wreszcie, jeśli korzystasz z przeglądarki, aby uzyskać dostęp do Instagrama, znalezienie i skopiowanie adresu URL posta jest tak proste, jak skopiowanie dowolnego innego adresu URL online. Po prostu kliknij dane zdjęcie i wybierz i skopiuj adres URL z paska adresu. Działa to nawet wtedy, gdy post otworzy się w wyskakującym okienku.

instagramowy adres URL

Alternatywnie, podążając za ikoną Instagram Direct (w przeglądarce), zobaczysz listę opcji udostępniania, która zawiera Udostępnij na Facebooku, Udostępnij na Messengerze, Udostępnij na Twitterze, Udostępnij przez e-mail, oraz Skopiuj link.

Uzyskiwanie adresu URL profilu innej osoby

Możesz chcieć wysłać adres URL do czyjegoś profilu. W wersji przeglądarkowej jest to dość proste. Przejdź do danego profilu, przejdź do paska adresu i skopiuj adres URL. Następnie wklej go tam, gdzie chcesz go wysłać.

Istnieją dwa sposoby udostępniania adresu URL profilu za pomocą aplikacji Instagram.

Pierwszy sposób jest skoncentrowany na Instagramie. Na stronie profilu przejdź do ikony trzech kropek w prawym górnym rogu, a zobaczysz wyskakującą listę. Na dole zobaczysz Udostępnij ten profil opcja. Po dotknięciu tego wpisu pojawi się lista, podobna do tej, którą widzisz podczas bezpośredniego udostępniania posta lub historii. Wybierz osoby, do których chcesz wysłać profil.

Alternatywnie, jeśli chcesz wysłać czyjś profil do źródła poza Instagramem, przejdź do wyżej wymienionych trzech kropek. Tylko tym razem wybierz Skopiuj adres URL profilu z listy. Teraz możesz wkleić adres URL w dowolnym miejscu.

Udostępnianie zewnętrznych adresów URL na Instagramie

Korzystając z funkcji czatu na Instagramie, Instagram Direct, możesz udostępnić dowolny link, tak jak w każdej innej aplikacji komunikatora. Po prostu skopiuj dany link i wklej go na czacie Instagram Direct. Jeśli jednak chcesz dodać link do opisu swojego profilu, nie będziesz mógł go użyć, jeśli wkleisz go w swoim Bio (nie pokaże się jako link innym użytkownikom i nie będą mogli go skopiować). To jest to, co Stronie internetowej pole jest dla, więc dokładnie zastanów się nad swoją taktyką łączenia.

Dodanie klikalnego linku do posta na Instagramie nie jest możliwe na zwykłych. Link, który wkleisz do opisu, nie będzie można kliknąć, a Twoi obserwatorzy nie będą mogli go skopiować za pomocą aplikacji. Jedynym sposobem dodania klikalnego linku do posta jest uruchomienie go jako promocji na Instagramie. Dlatego dokładnie zastanów się, które posty promujesz.

Jeśli chodzi o historie, sprawy są nieco prostsze. Cóż, jeśli masz 10 000 lub więcej obserwujących, to znaczy. Aby dodać klikalny link do swojej historii, masz: Przesuń palcem w górę opcja w menu dostosowywania historii. Ta opcja staje się dostępna dopiero po osiągnięciu 10 000 obserwujących.

Instagram i adresy URL

Jak widać, Instagram jest ogólnie trochę dziwny w przypadku adresów URL. Niektóre adresy URL można łatwo udostępniać i kopiować, podczas gdy inne (takie jak własny adres URL) nie są dostarczane z prostą opcją „kopiowania”. Jeśli uważasz, że nigdy nie będziesz musiał wiedzieć o adresach URL na Instagramie, nadchodzi kolejna rzecz. Lepiej się kształcić i mieć tę wiedzę do dyspozycji, w dół.

Jakiego adresu URL na Instagramie potrzebujesz? Do czego tego używasz? Czy ten samouczek okazał się pomocny? Zachęcamy do dodawania wszelkich wskazówek, trików lub pytań w sekcji komentarzy poniżej.