Jak Instagram wybiera kolejność historii?

Historie na Instagramie stały się jedną z najpopularniejszych funkcji aplikacji, ponieważ umożliwiają użytkownikom przesyłanie i udostępnianie części dnia swoim obserwatorom.

Jak Instagram wybiera kolejność historii?

Jeśli korzystasz z tej funkcji, prawdopodobnie zastanawiasz się, kto ogląda Twoje Stories i dlaczego Stories innych użytkowników są publikowane w takiej kolejności. Wierz lub nie, ale Instagram jest mądrzejszy niż myślisz.

Inteligentny algorytm

Instagram wykorzystuje algorytm oparty na uczeniu maszynowym, aby pomóc aplikacji określić, które profile mogą Ci się spodobać bardziej niż inne.

Algorytm śledzi profile, z którymi jesteś „najbliższy” – znajomych i rodzinę, których zdjęcia często lubisz i komentujesz, lub z którymi rozmawiasz przez bezpośrednie wiadomości. Dotyczy to również Stories. Osoby, z którymi najczęściej się kontaktujesz lub których Stories zawsze lubisz oglądać, pojawiają się jako pierwsze w kolejce u góry ekranu.

Statystyki na Instagramie

Czy algorytm dla historii jest taki sam?

Pomimo podobieństw algorytm Instagrama dla Stories różni się od algorytmu dla Twojego kanału.

Główna różnica polega na tym, że w przypadku Stories Instagram szuka „sygnału”. Te sygnały to wzorce twojego zachowania. Po zdefiniowaniu sygnałów algorytm dostosowuje się do Twojego sposobu korzystania z tej aplikacji.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie mogą być te sygnały, nie zastanawiaj się więcej: mamy tutaj podsumowanie, które możesz sprawdzić.

Zainteresowania

Jeśli na przykład codziennie przeszukujesz ten sam profil, oznacza to, że jesteś nim zainteresowany. Może to być Twój przyjaciel, partner, sympatia, celebryta lub marka, którą lubisz. Jeśli będziesz go śledzić przez jakiś czas, Instagram będzie wiedział i spróbuje priorytetyzować swoje historie.

Zainteresowania na Instagramie

Interakcje

Jeśli często wymieniasz polubienia, komentarze i bezpośrednie wiadomości z określoną osobą, Instagram przeniesie ten profil wyżej w „kolejności dziobania” Stories. Logika jest prosta – bardziej prawdopodobne jest, że obejrzysz Historię opublikowaną przez osobę, z którą stale wchodzisz w interakcję.

Kolejność historii na Instagramie

Aktualność

Instagram czasami porządkuje Stories od najnowszych do najstarszych. Jednak stara historia opublikowana przez osobę, z którą wchodzisz w interakcję lub którą jesteś zainteresowany, zyskuje pierwszeństwo w porównaniu z treściami z profili, którymi nie jesteś zainteresowany.

Doświadczenie

Po otwarciu aplikacji zawsze klikasz Historie tego samego profilu. Po chwili zauważysz, że w Twoich Stories jest on zawsze pierwszy.

Nie ma znaczenia, kiedy profil przesłał Historię – dopóki jej nie obejrzysz, będzie ona pierwsza w Twoim kanale. Dzieje się tak, ponieważ Instagram opiera się na doświadczeniach z przeszłości i próbuje założyć, na których świeże historie nie możesz się doczekać.

Historie na Instagramie

Po uwzględnieniu tych czynników przez algorytm, Stories stają się ciekawsze. Jeśli widzisz kogoś, kim jesteś zainteresowany, regularnie ogląda Twoje Stories, oznacza to, że algorytm został skonfigurowany ze względu na podobne zainteresowania i zachowania online.

Jak Instagram zamawia, kto ogląda Twoje historie?

W miarę upływu dnia zobaczysz coraz więcej osób patrzących na Twoją Historię. Niektórzy wzniosą się na szczyt, a inni spadną. Często zobaczysz te same osoby na górze listy widzów, mimo że setki innych oglądają Twoje historie.

Dlaczego to się zdarza?

Wszystko ma związek z algorytmem Instagrama.

Lista przeglądarek działa podobnie do kanału Stories. Jeśli wejdziesz w interakcję z niektórymi profilami częściej niż z innymi, znajdą się one na szczycie listy. To samo dotyczy wspólnych zainteresowań i doświadczeń.

Kolejność historii na Instagramie

Jeśli widzisz profil na szczycie listy przeglądających, oznacza to, że jesteś nim zainteresowany i często z nim korzystasz, przynajmniej na tyle, na ile może to stwierdzić algorytm. W sieci pojawiła się rozmowa, że ​​widzenie tej samej osoby na szczycie listy widzów przez cały czas oznacza, że ​​cię „śledzą”, ale inżynierowie Instagrama temu zaprzeczyli.

Wielu badaczy wskazało, że algorytm faktycznie przełącza się, gdy pięćdziesiąt osób ogląda twoją historię. To może faktycznie obalić teorię prześladowcę w zależności od tego, ilu masz widzów i sposób, w jaki pojawiają się na twojej liście. Zasadniczo lista pierwszych pięćdziesięciu widzów jest wyświetlana chronologicznie. Ale gdy liczba widzów przekroczy pięćdziesiąt, algorytm pokaże ci, którzy prawdopodobnie najbardziej cię interesują.

Połączenia z Facebookiem

Ponieważ Facebook i Instagram są połączone, czasami profile, z którymi wchodzisz w interakcję na obu platformach społecznościowych, przeskoczą na górę listy widzów.

Czy możesz zmienić kolejność historii?

Tak, możesz wpływać na algorytmy Instagrama i zmieniać kolejność Stories w swoim kanale, zachowując się inaczej. Maszyna uczy się i dostosowuje do Twojego zachowania, więc jeśli nie chcesz, aby niektóre profile pojawiały się jako pierwsze w Twoim kanale, spróbuj rzadziej wchodzić z nimi w interakcję.

Jednym z głównych problemów związanych z tym algorytmem jest to, że po pewnym czasie zawęża kanał do zaledwie niewielkiego procenta profili, z którymi wchodzisz w interakcję.

Jeśli chcesz dostosować algorytm i zmienić układ swojego kanału, będziesz musiał odwiedzić inne profile, wchodzić w interakcje z innymi ludźmi i angażować się w publikowane przez nich treści.

Jak mogę zdobyć więcej zaręczyn?

Bez względu na powód twojej obecności w mediach społecznościowych, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak możesz zdobyć więcej polubień i komentarzy. Czy istnieje sposób na pokonanie algorytmu Instagrama? Cóż, tak jakby. W 2020 roku Instagram koncentruje się na zainteresowaniach, terminowości i relacjach użytkowników, jak wspomniano powyżej. Używanie odpowiednich hashtagów, publikowanie niezmiennie wysokiej jakości i zabawnych treści oraz bycie tak wyjątkowym, jak to tylko możliwe, to świetny początek, aby umieścić swoje historie wyżej w kanale Instagram.

Im więcej czasu i wysiłku włożysz w swoje konto na Instagramie, tym więcej będziesz mieć obserwujących i zaangażowania. Jeśli Twoim celem jest zostać influencerem lub masz firmę do prowadzenia, zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać dodatkową pomoc w zdobywaniu obserwujących.

Dowiedz się więcej o Instagramie

Instagram to świetna aplikacja z wieloma różnymi funkcjami. Aby w pełni wykorzystać możliwości korzystania z Instagrama, sprawdź niektóre z naszych innych wspaniałych artykułów, takich jak Najlepsze aplikacje do tworzenia lepszych relacji na Instagramie [kwiecień 2020 r.] i Jak dodać obrazy lub wideo do istniejącej relacji na Instagramie.