Jak długo mogą trwać filmy Tik Tok?

Jeśli jesteś nowy w TikTok, nie jesteś sam. Mimo że aplikacja ma już setki milionów użytkowników, każdego dnia coraz więcej przybywa do sieci społecznościowej. Jeśli spóźnisz się na imprezę i chcesz nadrobić zaległości, TechJunkie ma wiele treści TikTok, które pomogą Ci w drodze. Dziś mówimy o filmach. Jak długo mogą trwać, jak je stworzyć i jakie są najbardziej udane rodzaje filmów na platformę.

Jak długo mogą trwać filmy Tik Tok?

Aplikacja, która kiedyś była Music.ly, to chińska firma, która zmieniła nazwę na TikTok. Znana w Chinach jako Douyin, aplikacja do krótkich filmów jest tylko jej poprzedniczką, ale stała się czymś znacznie większym i znacznie bardziej wciągającym.

Jak długie są filmy TikTok?

Oprócz zmiany nazwy z Music.ly na TikTok, stojąca za nią firma zwiększyła również maksymalną długość wideo z zaledwie 6 sekund do 15 sekund. Następnie możesz połączyć cztery filmy razem przez 60 sekund. To najlepsze rozwiązanie w zakresie natychmiastowej satysfakcji z krótkimi porcjami rozrywki, idealne do konsumpcji mobilnej. To i jakość oferowanych treści sprawiają, że TikTok jest tak atrakcyjny.

Jeśli chcesz, aby Twoje filmy były dłuższe, będziesz musiał je nagrać na telefonie lub komputerze poza TikTok i przesłać. Najwyraźniej przeprowadzono eksperymenty z wydłużaniem filmów, ale to nigdzie nie poszło, a limit wynosi 15 sekund przy 60 sekundach.

Nagrywanie filmów na komputerze ma inne zalety, które omówię za chwilę.

Jak zrobić wideo TikTok?

Samo nakręcenie filmu jest o wiele prostsze niż wymyślenie czegoś ciekawego do umieszczenia w nim. Gdy masz aplikację i konto, rozpoczęcie tworzenia dla niej treści zajmuje zaledwie kilka sekund.

  1. Otwórz aplikację i naciśnij znak „+” na dole.
  2. Naciśnij czerwony przycisk nagrywania, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia nagrywania wideo.
  3. Po zakończeniu możesz dodać muzykę lub efekty jako warstwę, aby utworzyć swój film.
  4. Wybierz Opublikuj, gdy będziesz zadowolony.

Jeśli tworzysz wideo z synchronizacją ruchu warg, możesz najpierw dodać muzykę, aby móc przeprowadzić synchronizację. Twój film jest dodawany jako warstwa, a następnie możesz nieznacznie zmienić czas, jeśli jesteś poza domem przed opublikowaniem. Dostępna jest opcja efektów, która zawiera praktyczne rzeczy w sekcji Piękno, które mogą usuwać przebarwienia lub ciemne obszary. Są też filtry, efekty i inne fajne rzeczy, jeśli chcesz je dodać.

Jeśli dodasz filtry lub efekty, po zakończeniu musisz wybrać opcję Zapisz, a przed opublikowaniem stracisz całą swoją ciężką pracę. Gdy będziesz całkowicie zadowolony i dodasz jakieś hashtagi, naciśnij Post i jesteś na żywo.

Jakie rodzaje filmów są popularne w TikTok?

Ponieważ TikTok przejął Music.ly, dominującym typem wideo była synchronizacja ruchu warg. To nadal jest najpopularniejszy rodzaj wideo, ale obecnie nie jest jedynym. Wielu czołowych influencerów oferuje porady dotyczące urody lub modelowania, szkice komediowe, porady lub po prostu porozmawiaj. Większość najlepszych użytkowników będzie miała w swojej kolekcji więcej niż kilka filmów z muzyką lub synchronizacją ruchu ust.

Najpopularniejsze typy filmów to: synchronizacja ust, porady modowe, porady dotyczące włosów, porady ogólne, komedia, wywiady i recenzje. Spośród nich muzyka i synchronizacja ust wciąż królują. Jeśli chcesz szybko zdobywać obserwujących, możesz zrobić o wiele gorzej niż zacząć od tego.

Aby odnieść sukces, musisz wziąć pod uwagę demografię. TikTok jest skierowany do nastolatków, a większość użytkowników jest w tym przedziale wiekowym. Oznacza to, że każdy film skierowany do nastolatków powinien mieć dobre wyniki.

Czy musisz tworzyć filmy za pomocą aplikacji TikTok?

Aplikacja TikTok ułatwia tworzenie i publikowanie filmów, ale nie musisz jej używać. Jeśli masz sprzęt studyjny lub studyjnej jakości, możesz go użyć i przesłać swój film do TikTok, jeśli wolisz. Otwiera to ogromne możliwości tworzenia wideo na komputerze i przesyłania go na wiele platform jednocześnie.

Większość czołowych influencerów to zrobi. Utwórz film, prześlij go do TikTok i YouTube, dodaj obrazy do Instagrama i Snapchata oraz dodaj link do Facebooka i Twittera. Jeśli chcesz zmaksymalizować zasięg swojego filmu, musisz zrobić to samo.

Mechanika tworzenia filmów w TikTok jest prosta. Wymyślenie nowego i kreatywnego pomysłu na to, co można znaleźć w tych filmach, jest znacznie trudniejsze. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, sugeruję, aby poświęcić czas tylko na przyjrzenie się temu, co robią inni ludzie i zacząć od tego. Prawdopodobnie w końcu będziesz chciał pójść w swoim własnym kierunku, ale użycie wiodących wpływowych osób jako przykładu to świetny sposób na rozpoczęcie!