Jak długo wideo może nagrywać iPhone? To zależy

Jeśli zastanawiasz się, jak długo iPhone może nagrywać, krótka odpowiedź brzmi, że nie ma ustalonego limitu, ale to zależy. Czy będziesz pracować nad nowym projektem, który obejmuje filmowanie za pomocą iPhone'a? Widziałeś klipy „Strzał na iPhonie”. Teraz nadszedł czas, aby objąć je w praktyce. W tym przewodniku omówiono czynniki, które mają największe znaczenie podczas filmowania za pomocą iPhone'a, a po drodze przedstawimy kilka wskazówek.

Jak długo wideo może nagrywać iPhone? To zależy

Jak długo wideo może nagrywać iPhone?

iPhone doskonale zastępuje aparat, ponieważ Apple skupia się na budowaniu najwyższej klasy aparatów telefonicznych i zapewnianiu dopracowanych aplikacji do edycji. Maksymalna długość filmów iPhone'a będzie zależeć głównie od modelu iPhone'a, liczby klatek na sekundę, rozdzielczości, formatu i innych szczegółów, takich jak dostępna bateria.

Pamięć masowa: rzecz, którą należy wziąć pod uwagę podczas filmowania za pomocą iPhone'a

Przechowywanie jest integralną częścią procesu filmowania, ponieważ wpływa na długość filmu. W tej sekcji omówione zostaną różne sposoby zajmowania się przechowywaniem.

Twoje dostępne miejsce do przechowywania

Pamięć wewnętrzna jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas filmowania klipów wideo. Jeśli nie masz 512 GB miejsca, w końcu będziesz potrzebować dodatkowej pamięci dla swojego urządzenia. Właściciele Androida mogą bez wysiłku rozszerzyć swoją pamięć; jednak nie możesz powiedzieć tego samego o iPhonie. Na przykład Androidy i wiele innych telefonów ma gniazdo kart SD, ale iPhone nie.

Jeśli nie masz pewności, wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się, ile wolnego miejsca ma Twój iPhone:

 1. Otwórz ustawienia."

 2. Wybierz „Ogólne”.

 3. Stuknij w „Informacje” i znajdź „Dostępne”, które pokazuje dostępną pamięć.

Napędy kciuka

Jeśli twoja pamięć wewnętrzna nie wystarczy, możesz wybrać pendrive'y. Chociaż nie są one do końca estetyczne, nadrabiają to, oferując dobrą funkcjonalność przechowywania. Aby korzystać z tych lekkich akcesoriów, należy je podłączyć przez port ładowania. Robi je wielu producentów, na przykład LEEF.

Dyski twarde podłączone do sieci Wi-Fi

Chociaż nie będą Ci służyć podczas nagrywania, możesz wybrać dyski twarde podłączone do Wi-Fi do przechowywania nagranych filmów. Upewnij się, że obsługuje Twój iPhone. Plusem jest to, że możesz nawet dodać terabajty pamięci do swojego telefonu. Wadami są znacznie mniejsza przenośność i inny ekosystem aplikacji.

Mimo to możesz korzystać z tej opcji przechowywania nie tylko za pomocą telefonu, ale także udostępniać wideo innym urządzeniom. Ta opcja jest szczególnie wygodna, jeśli często korzystasz z komputera i innych urządzeń w domu.

Etui z pamięcią i baterią

Inną opcją przechowywania jest uzyskanie skrzynek z dodatkowym miejscem do przechowywania, ale musisz sprawdzić, czy ktoś robi je dla twojego modelu. Niektóre przypadki, takie jak te, są nawet dostarczane z baterią. Dodatkowa moc może być pomocna podczas długich sesji, jeśli nie możesz znaleźć lepszych źródeł energii.

Chmura

Możesz zdecydować się na przesłanie swoich filmów do chmury, aby zrobić miejsce na przyszłe filmowanie. Apple iCloud, OneDrive, Google Drive i Dropbox to tylko niektóre z wielu dostępnych alternatyw. Wszystkie są dostępne w bezpłatnej i płatnej wersji, więc warto spróbować.

Rozdzielczość może zmieniać przestrzeń i długość wideo

Twój iPhone może nagrywać filmy w różnych rozdzielczościach. Niższe rozdzielczości będą wymagały mniej miejsca, co pozwoli Ci zgodnie z oczekiwaniami nagrać więcej filmów przy użyciu tej samej pamięci. Dlatego ten kompromis dotyczy jakości i ilości.

Nowsze iPhone'y mogą bez wysiłku nagrywać w rozdzielczości co najmniej 720p i 1080p. Począwszy od serii iPhone 6S, kolejne iPhone'y in-line dodają rozdzielczości 4K HD i przechwytywanie w zwolnionym tempie przy 120 i 240 klatkach na sekundę.

Oprócz rozdzielczości format kodowania wideo ma również znaczenie, jeśli chodzi o przechowywanie. Urządzenia z systemem iOS 11 domyślnie używają HEVC.

Aby zmodyfikować format nagrywania:

 1. Przejdź do ustawień."

 2. Wybierz „Aparat”, a następnie „Formaty”.

 3. Wybierz „Wysoka wydajność”.

High Efficiency jest skrótem od High-Efficiency Video Coding, HEVC lub h.265.

Na przykład, według Apple, godzinne filmy 1080p nagrane przy 60 klatkach na sekundę zużywają około 11,7 GB dla h.264. HEVC prawie zmniejsza tę ilość o połowę, konkretnie do 5,4 GB.

Przykłady długości wideo z różnymi opcjami nagrywania

Wszystkie poniższe opcje nagrywania, takie jak fps, format (HEVC) i rozdzielczość, utworzą wideo o pojemności 12 GB:

 • Filmy 720p HD przy 30 klatkach na sekundę pozwolą stworzyć 5-godzinny film o pojemności 12 GB.
 • 1080p HD przy 30 klatkach na sekundę zapewni około 3 godziny i 15 minut wideo.
 • 1080p HD przy 60 fps zapewni 2-godzinny film.
 • 1080p HD w zwolnionym tempie przy 120 kl./s wygeneruje film o długości 1 godziny i 6 minut.
 • 1080p HD w zwolnionym tempie przy 240 fps zapewni 24-minutowy film.
 • 4K HD przy 24 fps stworzy film o długości 1 godziny i 24 minuty.
 • 4K HD przy 30 fps zapewni film o długości 1 godziny i 6 minut.
 • 4K HD przy 60 fps wyprodukuje 30-minutowy film.

Podane czasy rekordów będą się zwiększać wraz z większą ilością pamięci, która jest proporcjonalna i w najgorszym przypadku maleje. Tak więc, jeśli masz 24 GB, możesz spodziewać się, że długość poprzedniego filmu wzrośnie w przybliżeniu dwukrotnie.

Wskazówki dotyczące nagrywania wideo iPhone'a

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby jak najlepiej wykorzystać swoje filmy.

Użyj lepszych alternatyw dla domyślnej aplikacji Apple Camera

Może chcesz tworzyć filmy o wyższej jakości niż to, co oferuje oficjalna aplikacja Apple Camera. Jeśli tak, możesz zdecydować się na użycie innej aplikacji do nagrywania wideo, takiej jak Filmic Pro, którą znajdziesz w App Store. Ta aplikacja umożliwia korzystanie z 50 Mbit/s, wyższej przepływności niż standardowe 24 Mbit/s. Weź pod uwagę, że im wyższy bitrate, tym więcej miejsca zajmie wideo.

Sprawy oświetleniowe

Upewnij się, że obszar, w którym będziesz nagrywać, jest dobrze oświetlony. Światło to czynnik, który wpływa na wszystkie kamery mobilne. Staraj się również nie używać różnych źródeł światła, ponieważ obiektyw aparatu może mieć trudności z łączeniem różnych kolorów emitowanych przez każde źródło światła.

Dostosuj jasność ekranu do nagrywania

Jeśli planujesz nagrywać przez długą sesję, ustawienie jak najniższej jasności ekranu zmniejszy zużycie baterii. Pozwala to na nieco dłuższe sesje, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz naładować iPhone'a podczas nagrywania.

Dostosuj swój balans bieli

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój film wygląda naturalnie i ma odpowiednie kolory, możesz ręcznie dostosować balans bieli. Regulacja balansu bieli pozwala uzyskać jak najwięcej dokładnych kolorów.

Nagrywaj w poziomie za pomocą uchwytu i w trybie samolotowym

Pamiętaj, aby nagrywać filmy poziomo w trybie samolotowym. W razie potrzeby przynieś uchwyt do stołu, aby uzyskać stabilność. Ta kombinacja pozwala na lepsze wyjście wideo, oszczędza baterię i zapewnia większą produktywność, eliminując nieprzewidziane zakłócenia.

Siatki i zasada trójpodziału

Użyj zasady trójpodziału, aby odpowiednio ułożyć swoją produkcję. Ta zasada jest stosowana w fotografii i wideo. Opisuje podstawową strukturę kompozycyjną Twojego filmu. Aby z niego skorzystać, włącz siatkę aplikacji aparatu do robienia zdjęć.

Dobry mikrofon jest tego wart

Dobry dźwięk może wiele zmienić. Jeśli więc nie jesteś zadowolony z mikrofonu telefonu, możesz wybrać wysokiej jakości mikrofon zewnętrzny, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku.

Upewnij się, że mikrofon jest zgodny z Twoim modelem.

Przytnij swoje filmy, aby zaoszczędzić miejsce

Zawsze możesz przyciąć dowolny film, aby uzyskać dodatkowe miejsce, bez względu na rodzaj wideo. Sprawdź te kroki, aby przyciąć filmy na iPhonie:

 1. Otwórz film, który chcesz przyciąć.
 2. Wybierz "Edytuj" w prawym górnym lub dolnym rogu ekranu.

 3. Stuknij krawędź suwaka wideo znajdującego się u dołu ekranu. Spowoduje to wyświetlenie żółtych uchwytów edycji.

 4. Przesuń uchwyty edycji tam, gdzie chcesz rozpocząć i zakończyć wideo.
 5. Stuknij w „Gotowe” i „Zapisz jako nowy klip”.

Nagraj kilka długich ujęć za pomocą iPhone'a

Apple z pewnością nie boi się tego, że jego telefony robią znakomite nagrania. Na przykład firma oficjalnie nagrała pięciogodzinny film o nazwie „Ermitage” przy użyciu iPhone'a 11 Pro. Ten film został nakręcony w ciągłej rozdzielczości 1080p i trwał 5 godzin i 19 minut. Pod koniec długiego filmowania iPhone nadal miał 19% baterii.

Mimo to niektórzy ludzie zgłaszali, że ich nagrania wideo z iPhone'a były czasami nagle zamykane. Działo się to losowo, ale tylko wtedy, gdy nagrywali bardzo długie filmy.

Chociaż iPhone 11 Pro ustanawia wyjątkowy rekord w filmowaniu na baterii, w praktyce bateria każdego iPhone'a rozładowuje się znacznie szybciej podczas korzystania z niestandardowych aplikacji, takich jak Filmic Pro, zwłaszcza gdy telefon jest starszy. Dlatego najlepiej byłoby, gdyby telefon był podłączony podczas nagrywania.

Jaki jest Twój najdłuższy nagrany dotychczas film? Co i jak planujesz kręcić dalej? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.