Ile danych wykorzystuje Tiktok?

TikTok ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników dziennie i łącznie ponad 800 milionów pobrań. Przeciętny użytkownik TikTok korzysta z aplikacji przez 53 minuty dziennie, a 90% użytkowników korzysta z aplikacji każdego dnia.

Ile danych wykorzystuje Tiktok?

TikTok stale rośnie, ale jak bardzo jest głodny, ile danych w telefonie faktycznie wykorzystuje? Wykorzystanie danych zależy od tego, ile filmów oglądasz i przesyłasz, ale zamiast przechodzić do nieograniczonego planu transmisji danych z operatorem, możesz zrobić kilka rzeczy, aby pomóc aplikacji żądnej danych w korzystaniu z tak dużej liczby telefonów komórkowych.

TIK Tok

Różnica między danymi a danymi

Powinniśmy prawdopodobnie wspomnieć, że mówimy tutaj o danych komórkowych, a nie o tym, ile pamięci zajmuje aplikacja na twoim urządzeniu. O ile nie pobierasz każdego filmu, który widzisz, proste pobranie aplikacji zajmuje tylko nieco ponad 300 MB miejsca na telefonie. Ten rodzaj danych przypomina bardziej szafkę do przechowywania, dostajesz tylko tyle miejsca na telefonie przy pierwszym zakupie, ale nie musisz za nie płacić więcej, chyba że korzystasz ze źródła w chmurze, takiego jak iCloud, Samsung Cloud lub Dropbox.

Dane komórkowe są tym, za co płacisz na swoim rachunku za telefon komórkowy. Jeśli masz „ograniczony” plan, a nawet nieograniczony plan, który podlega dławieniu po tak dużym użyciu, będziesz chciał ograniczyć nadmierne zużycie danych, jeśli to możliwe.

Pomyśl o danych komórkowych jak o kranie z wodą, im więcej informacji przychodzących lub wychodzących z telefonu jest podobne do odkręcania kranu w kuchni i puszczania go. TikTok jest pełen funkcji, a oglądanie filmów przypomina podkręcanie kranu wyżej, ponieważ potrzebujesz więcej informacji w krótkim czasie.

Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na to, ile TikTok używa, ale dobrym porównaniem jest 1 GB danych komórkowych na 1 godzinę wideo. Jeśli oglądasz dzisiaj filmy TikTok przez godzinę, wykorzystałeś 1 GB przydziału Internetu dostarczonego przez operatora komórkowego. Rób to 30 razy w miesiącu, a potrzebujesz planu danych o pojemności 31 GB tylko dla TikTok (teoretycznie rzecz biorąc, oczywiście).

Zapisywanie danych komórkowych

Jeśli spędzasz dużo czasu na TikTok, możesz spodziewać się użycia dużej ilości danych, przede wszystkim jeśli używasz danych komórkowych do przeglądania i pobierania filmów, które lubisz. Maksymalna długość filmu to tylko 15 sekund, więc nie wykorzystuje tak dużej ilości danych na film, ale jeśli codziennie oglądasz setki filmów, możesz spodziewać się szybkiego wykorzystania wszystkich danych o dużej szybkości. Mając to na uwadze, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć rachunki za telefon komórkowy.

Przesyłaj i oglądaj filmy przez Wi-Fi

Wi-Fi może oszczędzić życie na rachunku komórkowym. Nie ma znaczenia, której aplikacji wideo online używasz, jeśli oglądasz filmy bez Wi-Fi, pakiet danych otrzymany od dostawcy prawdopodobnie nie wystarczy. Oznacza to, że w ciągu kilku dni spalisz swoje darmowe GB, a każde kolejne przesłanie lub wyświetlenie wideo zwiększy Twoje rachunki za telefon.

Możesz temu zapobiec, przeglądając filmy i kanały TikTok tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi. Korzystaj z aplikacji w trybie offline, aby nagrywać i nagrywać filmy oraz przesyłać je później, gdy połączysz się z siecią Wi-Fi. To samo dotyczy przeglądania i pobierania filmów innych osób. Zachowaj go, gdy wrócisz do domu lub połącz się z siecią w kawiarni.

Ile danych wykorzystuje Tiktok

Wyłączanie danych komórkowych

Nowsze smartfony są zaprojektowane tak, aby pobierać najszybsze połączenie internetowe, którym jest zwykle komórkowa transmisja danych (oczywiście w zależności od tego, gdzie mieszkasz). Nawet jeśli masz włączone Wi-Fi, TikTok może zamiast tego korzystać z danych komórkowych. Jeśli poważnie myślisz o oszczędzaniu danych komórkowych, możesz wyłączyć tę funkcję tylko dla aplikacji TikTok.

Android

Zacznijmy od naszych użytkowników Androida. W telefonie jest kilka ustawień, które możesz dostosować, aby nieco spowolnić ten wieprz danych. Najpierw przejdź do „Ustawienia”> „Aplikacje”> „TikTok”. Kliknij Dane mobilne i wyłącz funkcję „Zezwalaj na użycie danych w tle”.

Gdy to zrobisz, aplikacja nie będzie już używać danych w tle, będzie używać danych tylko wtedy, gdy masz otwartą aplikację. Po zakończeniu oglądania, przesyłania lub tworzenia aplikacji należy całkowicie zamknąć aplikację.

Możesz także przejść do „Ustawienia” > „Połączenia” > „Wykorzystanie danych” > „Dane mobilne”, aby wyłączyć dane komórkowe. Żadne usługi internetowe nie będą działać z tym wyłączonym, chyba że korzystasz z Wi-Fi, więc nie jest to idealne rozwiązanie, ale pomoże.

iPhone

Użytkownicy iPhone'a mają możliwość całkowitego zablokowania TikTok dostępu do danych komórkowych. Po prostu przejdź do Ustawień w telefonie, dotknij opcji „Komórkowa”, przewiń w dół i wyłącz uprawnienia TikTok. Każda inna aplikacja w telefonie nadal będzie mieć dane komórkowe, z wyjątkiem tych, które wyłączysz.

Ogranicz użycie aplikacji na swoim iPhonie

Jeśli masz dzieci, wiesz, jak dobrze się bawią podczas zabawy z TikTok. Aplikacja uniemożliwia dzieciom poniżej 13 roku życia oglądanie lub przesyłanie jakichkolwiek filmów, ale nadal mogą być kreatywne w domu. Istnieje sposób na ograniczenie czasu, jaki dzieci spędzają na korzystaniu z aplikacji na iPhonie.

Możesz łatwo zablokować działanie TikTok przez dłuższy czas, aby upewnić się, że żadne dane nie przychodzą ani nie wychodzą z urządzenia. Oto jak to się robi.

 1. Otwórz aplikację „Ustawienia”.
 2. Dotknij „Czas przed ekranem”.
 3. Wybierz nazwę swojego iPhone'a i wybierz „Dzisiaj” lub „Ostatnie 7 dni” i wybierz „TikTok”, aby zobaczyć, ile czasu spędziłeś na korzystaniu z aplikacji.
 4. Wybierz TikTok i dotknij "Dodaj limit", aby ograniczyć korzystanie z aplikacji. Możesz ustawić limit na dzień lub tydzień wcześniej.
 5. Dotknij "Dodaj", aby dodać wybrany limit czasu.

Jeśli chcesz ograniczyć czas wyświetlania TikTok, aby Twoje dziecko nie mogło go zmienić, możesz dodać hasło. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć funkcji „Użyj kodu czasu przed ekranem” i wprowadzić 4-cyfrowy kod.

Użytkownicy Galaxy mają teraz tę samą funkcję, i tak podobna funkcja. Aby włączyć minutnik aplikacji na Androida:

 1. Otwórz ustawienia'
 2. Stuknij w „Cyfrowe samopoczucie i kontrola rodzicielska”
 3. Wybierz opcję dobrego samopoczucia u góry zamiast kontroli rodzicielskiej
 4. Stuknij w „Liczniki aplikacji”
 5. Stuknij w „TikTok”
 6. Dotknij „Bez timera” i dotknij minut lub godzin, w których chcesz ograniczyć również codzienne użytkowanie.

Uzyskaj nieograniczony pakiet danych komórkowych

Wykorzystanie danych Tiktok

Większość dostawców usług komórkowych ma oferty z nieograniczonym wykorzystaniem danych internetowych, ale często są one znacznie droższe niż zwykłe plany. Jeśli jednak spędzasz dużo czasu surfując po Internecie, oglądając filmy z YouTube lub TikTok i tak dalej, możesz lepiej uzyskać nieograniczony plan. Przynajmniej nie będziesz musiał płacić dodatkowo za dane, z których korzystałeś poza swoim planem. Płacenie za dodatkowe megabajty pod koniec miesiąca może być czasami bardzo nieprzyjemne i kosztowne.

Zostaw TikTok na później

Możesz nagrywać i edytować filmy za pomocą TikTok w dowolnym momencie, ale zostaw przeglądanie filmów innych osób i przesyłanie własnych, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi. W ten sposób upewnisz się, że Twój rachunek za telefon komórkowy nie przekroczy limitu i nie będziesz musiał się martwić o wykorzystanie danych.