Jak często aktualizuje się program Google Earth?

Google Earth pozwala odkrywać świat na wyciągnięcie ręki, we własnym komforcie.

Jak często aktualizuje się program Google Earth?

Google Earth to trójwymiarowa przeglądarka planetarna, która pokazuje całą naszą planetę (pomijając kilka ściśle tajnych baz wojskowych) na zdjęciach satelitarnych i lotniczych. Nie należy go mylić z Google Maps, ponieważ są to dwa oddzielne programy.

Google Earth umożliwia odkrywanie setek miejsc 3D bez opuszczania wygodnego fotela. To jak wirtualna wycieczka po miejscach, które chcesz odwiedzić; bez względu na to, czy tęsknisz za odwiedzeniem swojego rodzinnego miasta, czy po prostu chcesz odkryć, dokąd chcesz się udać, Google Earth może wziąć cały świat w Twoje ręce.

Jak Google Earth zbiera obrazy?

Obrazy, które widzisz w Google Earth, są z czasem zbierane od dostawców i platform. Możesz oglądać obrazy w widoku ulicy, z lotu ptaka i 3D. Jednak te obrazy nie są w czasie rzeczywistym, więc nie można zobaczyć zmian na żywo.

Niektóre obrazy pokazują pojedynczą datę pozyskania, podczas gdy inne pokazują zakres dat pobranych w ciągu dni lub miesięcy. Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o tym, kiedy zdjęcie zostało zebrane, najlepiej skontaktować się z oryginalnymi dostawcami zdjęć, ponieważ Google nie jest w stanie dostarczyć więcej informacji o zdjęciach poza tym, co obecnie pokazuje.

Jak często aktualizuje się program Google Earth?

Według bloga Google Earth, Google Earth aktualizuje się mniej więcej raz w miesiącu. Nie oznacza to jednak, że każdy obraz jest aktualizowany raz w miesiącu – daleko od tego. W rzeczywistości przeciętne dane mapy mają od roku do trzech lat.

Co aktualizuje program Google Earth?

Ach, jest problem. Jeśli niecierpliwie czekasz na aktualizację w swoim rodzinnym mieście, nie zakładaj, że pojawi się ona w następnym zestawie zmian Google. Google nie aktualizuje całej mapy za każdym razem. Zamiast tego aktualizują fragmenty mapy. Kiedy mówimy kawałki, mamy na myśli małe kawałki. Pojedyncza aktualizacja programu Google Earth może zawierać kilka miast lub stanów. Gdy Google wydaje aktualizację, udostępnia również plik KLM, który przedstawia zaktualizowane regiony na czerwono, dzięki czemu wszyscy wiedzą, co zostało zmienione, a co wciąż czeka na odświeżenie.

Dlaczego Google Earth nie aktualizuje się w sposób ciągły?

Jak już wspomnieliśmy, Google Earth wykorzystuje kombinację zdjęć satelitarnych i zdjęć lotniczych. Obie te czynności wymagają czasu, a zwłaszcza zdjęcia lotnicze są drogie. Google musiałby zatrudniać pilotów przemierzających cały świat, aby nadążyć za potencjalnymi zmianami.

Zamiast tego Google wybiera kompromis. Starają się utrzymać każdy obszar globu w ciągu 3 lat. Chociaż częściej są one skierowane do obszarów o dużej gęstości zaludnienia. Więc jeśli twoje miasto miało aktualizację w zeszłym roku i nadal czekasz, aby zobaczyć nowy stadion, który został zbudowany w ciągu ostatnich 6 miesięcy, możesz poczekać chwilę.

Czy Google Earth zaktualizuje zdjęcia na żądanie?

Jeśli nie jesteś jakimś organem zarządzającym, który skompilował własny pakiet zdjęć lotniczych do udostępnienia Google, jest mało prawdopodobne, aby uwzględnił prośbę o aktualizację. Google ma system, który zapewnia jak największą aktualność obrazów. Jeśli przyjmą każdą prośbę, ich harmonogram się rozpadnie. Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś rozczarowany widokiem Google Earth i jesteś głodny bardziej aktualnych danych, możliwe, że dostępnych jest więcej aktualnych danych, a Ty po prostu na nie nie patrzysz.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale sprawdź zdjęcia „historyczne”, aby uchwycić nowsze ujęcia. Google nie zawsze umieszcza najbardziej aktualne zdjęcia w głównej części aplikacji. Czasami umieszczają nieco starsze obrazy w głównej części i umieszczają aktualne obrazy w zdjęciach historycznych. Czasami nieco starsze obrazy są uważane za bardziej dokładne, jak w przypadku post-Katrina New Orleans. Google zaktualizowało miasto zaraz po katastrofie. Później przywrócili obrazy miasta sprzed katastrofy. Obrazy te uznano za bardziej „dokładne”, ponieważ od tego czasu miasto rozpoczęło odbudowę, a zniszczenia pokazane tuż po powodziach były w rzeczywistości mniej przydatne niż poprzednie obrazy. Oczywiście Google zmienił obrazy z powrotem po pewnym luzie, ale ich zasada pozostaje. Zawsze sprawdzaj zdjęcia historyczne, aby znaleźć coś bardziej aktualnego.