Jak często Mapy Google są aktualizowane? Kiedy nastąpi aktualizacja?

Czy kiedykolwiek sprawdzałeś swój dom, szkołę lub inne interesujące miejsce w Mapach Google, powiększałeś obraz i wykrzykiwałeś: „Hej! Teraz tak nie wygląda!” Może zainstalowałeś lub usunąłeś basen, albo stara czerwona stodoła sąsiada spłonęła dwa lata temu — a jednak jest tam stary widok na posiadłość. Co z tym jest? Mapy Google nie aktualizują się w czasie rzeczywistym, a nawet z dużą częstotliwością. W rzeczywistości w niektórych miejscach mapy mogą być nieaktualne od lat! Wiele osób zastanawiało się, jak często Mapy Google są aktualizowane i jak dowiedzieć się, kiedy będzie następna aktualizacja dla danego miejsca. W tym artykule omówiono sposób działania Map Google, Google Earth i Google Street View oraz częstotliwość ich aktualizacji.

Jak często Mapy Google są aktualizowane? Kiedy nastąpi aktualizacja?

Zrozumienie Map Google

Zanim zagłębisz się w to, jak często Mapy Google są aktualizowane, musisz przynajmniej trochę zrozumieć, jak to działa. Mapy Google są częścią większego programu „Google Earth” i są najczęściej używaną częścią Google Earth. Firmy, portale turystyczne i nie tylko dołączają mapy do swoich witryn internetowych, aby pokazać ich lokalizację i sposób dotarcia do niej. Mapy Google dostarczają wskazówek, które pomogą spełnić Twoje potrzeby związane z podróżowaniem.

Mapy Google zawierają zdjęcia Google Earth oraz dodają ulice i autostrady, ponieważ jest to ich główny cel — aby pomóc Ci w dotarciu do celu. Mapy Google powiększają również obszar nie tylko Ziemi, ale także małe fragmenty miasta. Im bardziej przybliżasz, tym więcej widzisz ulic. Zaawansowane zdjęcia utworzone przez program Google Earth, o czym szerzej omówiono poniżej, zapewniają dokładne wyniki podczas powiększania do określonych dróg. Chociaż Mapy nie wyświetlają rzeczywistych obrazów i pokazują obrazy linii dla dróg, dobrze służą temu celowi. Od tego momentu to Google Street View zajmie się szczegółami, które zostały omówione poniżej.

Kiedy aktualizowane są Mapy Google?

Google nie ma stałego harmonogramu aktualizacji Map Google, a jeśli tak, nie podaje tych informacji do wiadomości publicznej. Niezależnie od tego, częstotliwość aktualizacji zależy od tego, jaka część świata jest obrazowana na podstawie danych empirycznych. Oczywiście jednocześnie obrazuje się wiele obszarów. W małych, gęsto zaludnionych częściach kontynentalnych Stanów Zjednoczonych aktualizacje pojawiają się tak często, jak co tydzień. W miejscach bardziej odizolowanych częstotliwość może być tak niska, jak co kilka miesięcy, lat, a nawet dłużej. Niezależnie od tego, najważniejsze jest nie możesz dowiedzieć się, kiedy Twój obszar zostanie zaktualizowany w Mapach Google, chociaż możesz zobaczyć, dokąd pójdzie Street View— więcej szczegółów na ten temat później.

Według bloga Google Earth z 2016 r. im bardziej zaludnione miejsce, tym częściej jest aktualizowane. Miasta takie jak Nowy Jork, Waszyngton, Los Angeles i inne ważne obszary miejskie w USA widzą więcej aktualizacji niż małe miasteczka. Obszary wiejskie, w tym znaczna część Stanów Zjednoczonych poza wybrzeżami, są aktualizowane na znacznie wolniejszą skalę tylko wtedy, gdy coś jest uważane za wystarczająco ważne, aby zaktualizować. Na przykład, jeśli w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się pole, wyrośnie nowe zagospodarowanie terenu z dziesiątkami domów, Google szybko zaktualizuje tę część mapy, aby zapewnić użytkownikom nie tylko możliwość zobaczenia, co jest wokół nich, ale także nowe adresy ich znajomych.

Mniejsze rzeczy, w tym przykłady, takie jak Twoja nowa pula, nie są uważane za wystarczająco ważne, aby Google mógł aktualizować ich zawartość. Ma to sens, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak często miliardy ludzi na całym świecie zmieniają swoje domy lub podwórka. W końcu te tereny nie służą do podróżowania.

Zrozumienie programu Google Earth

Google Earth korzysta z fotografii satelitarnej z NASA i satelitów Landsat 8. U.S. Geological Survey (USGS). Narzędzia te oferują bardzo szczegółowe widoki obejmujące prawie całą powierzchnię planety. Google uzyskuje dostęp do tych obrazów i używa zaawansowanego algorytmu do wykrywania zachmurzenia i zastępowania zachmurzonego obszaru wcześniejszym materiałem filmowym, aby uzyskać nieprzerwany widok na świat. Wszystkie te informacje są umieszczane w kopii silnika Google Earth Engine, który analizuje wszystkie dane i tworzy mapę.

Program Landsat jest finansowany przez rząd, ale gromadzone przez niego dane są dostępne dla całego świata. Naukowcy, badacze, organizacje zajmujące się ochroną środowiska i pracownicy Google to tylko niektóre osoby, które uzyskują dostęp do informacji, aby dowiedzieć się więcej o Ziemi i jej zmianach w czasie. Według Google dane, które kompilują z programu Landsat, wynoszą prawie petabajt lub 700 bilionów pikseli. Aby wyświetlić całą mapę za jednym razem, potrzeba prawie miliarda monitorów komputerowych 1280×960!

Jak często Mapy Google są aktualizowane i kiedy będą aktualizowane w następnej kolejności2

Zrozumienie Google Street View

Podobnie jak w przypadku zwykłego programu Mapy Google, Google nie publikuje dokładnego harmonogramu aktualizacji Google Street View. Podobnie jak w przypadku Map, częstotliwość aktualizacji Street View będzie zależeć od obszaru, w którym mieszkasz. Google stale aktualizuje obszary miejskie ze względu na obroty budynków, restauracji, firm i nie tylko. Jeśli jednak mieszkasz na wsi, często nie ma potrzeby aktualizowania Street View przed upływem kilku lat. Pamiętaj, że Street View obejmuje pełny pojazd wyposażony w sprzęt fotograficzny wart tysiące dolarów, jadący po drogach, więc nie zdziw się, jeśli Street View jest aktualizowany co pół dekady – lub dłużej w Twojej okolicy.

Harmonogram Google dotyczący Street View

Chociaż nie możesz ustalić konkretnego harmonogramu, kiedy i gdzie Street View będzie robić zdjęcia z ziemi, możesz zobaczyć zbliżające się zaplanowane obszary na określonej stronie Street View w Mapach Google. Ta strona jest dobrym wskaźnikiem tego, gdzie był Google Street View i dokąd zmierza. Oto jak z niego korzystać.

  1. Wejdź na stronę Google Maps Street View.
  2. Przewiń trochę w dół, a zobaczysz sekcję z bieżącym miesiącem i rokiem. Wybierz kraj z "upuścić" opcje, aby zobaczyć, co Google będzie dalej skanować, używając swoich technologicznie wyposażonych samochodów.
  3. Kliknij "Dowiedz się więcej" aby rozbić harmonogram dalej na określone obszary, takie jak miasta w USA

Podane informacje sprowadzają się tylko do poziomu miasta, oraz harmonogram zawiera miesięczny zakres dla każdego obszaru. Bez względu, Google Street View nie powie Ci, które części miasta mają zostać zaktualizowane, ale przynajmniej widzisz ogólny przedział czasu.

Inne funkcje aktualizacji w Mapach Google

W przeszłości Google dodał funkcję o nazwie „Udostępnianie lokalizacji”, która umożliwia udostępnianie lokalizacji znajomym i śledzenie znajomych w czasie rzeczywistym, gdy udostępniają Ci swoją lokalizację. Mapy Google dodały również treści, takie jak obsługa zintegrowanego odtwarzacza muzycznego (Spotify, Apple Music itp.), prędkościomierz i raportowanie wypadków, aby platforma była wydajniejsza niż kiedykolwiek. Te funkcje są regularnie aktualizowane.

Bardziej przydatnym dodatkiem jest możliwość znalezienia parkingu w Twoim mieście. Podczas podróży powinieneś zobaczyć zaokrąglone „P” w różnych punktach na mapie. Ta akcja pokazuje, gdzie jest parking, aby pomóc Ci bezpiecznie poprowadzić. Ponadto na trasach pojawiają się również inne ikony, takie jak raporty o wypadkach, fotoradary, roboty drogowe, a nawet objazdy. Te funkcje są również aktualizowane i robią to prawie wielokrotnie każdego dnia, ponieważ użytkownicy codziennie wchodzą w interakcję z Mapami.

Podsumowując, Google Earth, Mapy i Street View współpracują ze sobą, aby dostarczać widoczne lokalizacje. Mapy i Street View zapewniają zintegrowane mapy drogowe i zaktualizowane sytuacje, które ułatwiają dotarcie do celu. Street View dzieli Mapy na bardziej szczegółowy widok, tak jakbyś szedł ulicą, i chociaż nie możesz uzyskać dokładnego harmonogramu, kiedy lokalizacja lub obiekt zostaną zrobione w Street View, możesz przynajmniej zobaczyć, co obszary są zaplanowane na podstawie miesięcznego zakresu. Jeśli chodzi o Google Earth i Mapy, nie możesz wyświetlić żadnego harmonogramu otrzymywania zaktualizowanych widoków.