Jak dodać pole BCC do wiadomości e-mail w programie Outlook dla komputerów Mac

Wiele organizacji wymaga od pracowników korzystania z pakietu produktów Office firmy Microsoft, w tym programu Outlook. Dla tych z nas, którzy są przyzwyczajeni do Apple Mail, może to być trudne przejście, ale Outlook jest w rzeczywistości solidną alternatywą!

Jedną małą, ale ważną różnicą między Apple Mail a Outlookiem jest używanie aplikacji ślepa kopia węglowa (BCC) podczas wysyłania e-maili. Gdy dodasz odbiorcę w polu UDW wiadomości e-mail, ta osoba otrzyma wiadomość e-mail, ale nikt inny w tym Do lub standardowe CC w polach zostanie wyświetlony adres e-mail odbiorcy UDW.

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z BCC, począwszy od wysyłania wiadomości e-mail do różnych grup osób (tj. ten sam e-mail wysyłany zarówno do rodziny, jak i współpracowników), ochrony prywatności adresu e-mail określonego odbiorcy i po prostu utrzymywania czystości nagłówka wiadomości e-mail w sytuacjach, gdy nie jest ważne, aby Twoi odbiorcy wiedzieli, kto jeszcze otrzymał wiadomość e-mail, na przykład biuletyny wysyłane przez małe firmy do swoich klientów (chociaż prawdopodobnie powinieneś zainteresować się usługami marketingu e-mailowego dla czegoś takiego).

Jeśli więc tego typu funkcja jest dla Ciebie ważna, oto jak korzystać z UDW w programie Outlook dla komputerów Mac.

Jak dodać pole BCC do wiadomości e-mail w programie Outlook dla komputerów Mac

Dodaj UDW do wiadomości e-mail programu Outlook dla komputerów Mac

  1. Uruchom program Outlook dla komputerów Mac i kliknij nowy e-mail przycisk pod Dom zakładka w lewym górnym rogu okna Outlooka.
  2. Outlook mac nowy e-mail

  3. Gdy pojawi się nowe okno e-mail, wybierz Opcje w górnej części okna.
  4. Outlook Mac nowe opcje poczty e-mail

  5. Kliknij UDW ikonę na pasku narzędzi. Szare tło wskazuje, że zostało włączone.
  6. Outlook mac e-mail UDW

  7. Zobaczysz nowe UDW pole pojawia się w oknie tworzenia obok Do oraz CC.
  8. Na koniec dodaj żądane adresy e-mail w polu UDW. Gdy wiadomość e-mail zostanie wysłana, otrzymają ją, ale ich adresy e-mail nie będą widoczne dla innych odbiorców.

Dwie ważne kwestie: po pierwsze, ten przełącznik UDW pozostanie włączony, dopóki nie zdecydujesz się go wyłączyć, cofając powyższe kroki, więc wszystkie przyszłe wiadomości, które skomponujesz, będą miały włączoną tę opcję. Po drugie, wiele osób ma wrażenie, że trzeba wpisać adres w polu „Do”, aby móc korzystać z „BCC”, a to nieprawda. Jeśli chcesz, możesz umieścić wszystkich, do których wysyłasz, w polu ślepej kopii, a wiadomość zostanie dostarczona dobrze.

Po prostu wiesz… pamiętaj, aby używać tej mocy dla dobra, a nie dla zła. Jeśli wysyłasz do listy stu osób lub czegoś, zwłaszcza jeśli Twój e-mail jest przeznaczony do celów biznesowych, a nie osobistych, nie nadużywaj przywileju podczas korzystania z UDW w Outlooku. Jeśli to właśnie robisz, lepiej skorzystać z usługi zbiorczej poczty e-mail, aby zapewnić odbiorcom łatwy sposób rezygnacji z wiadomości!