Jak dodać pole wyboru w Notion

Notion to narzędzie zwiększające produktywność, które może gromadzić wszystkie Twoje notatki, zadania i dokumenty z różnych aplikacji i łączyć je w jedno funkcjonujące miejsce pracy. Z Notion możesz zrobić tak wiele, od tworzenia prostej listy rzeczy do zrobienia po organizowanie swojego zespołu i tworzenie obszernych baz danych.

Jak dodać pole wyboru w Notion

Ale niezależnie od typu projektu, nad którym pracujesz, musisz wiedzieć, jak dodawać i zarządzać polami wyboru w Notion. Jest to niezbędna funkcja, która zapewnia prosty sposób na zaznaczenie zadania lub elementu w kalendarzu. W tym artykule pokażemy, jak dodać pola wyboru i omówić inne funkcje Notion.

Jak dodać pole wyboru w Notion

Możesz utworzyć darmowe konto Notion, rejestrując się za pomocą konta Google lub Apple lub dowolnego adresu e-mail. Proces jest bardzo szybki i prosty. Od razu zobaczysz panel sterowania po lewej stronie ekranu. Tam będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz do uporządkowania swoich zadań i dokumentów.

Zanim przejdziemy przez kroki wyjaśniające, jak dodać pole wyboru w Notion, ważne jest, aby zrozumieć, że prawie każdy typ strony lub bazy danych w Notion pozwala użytkownikom dodawać pola wyboru. Ale w tym samouczku pokażemy, jak to zrobić na pustej stronie. Oto, co musisz zrobić:

 1. W panelu po lewej stronie kliknij opcję „+ Dodaj stronę”. Lub „+ Nowa strona” w samym dolnym rogu po lewej stronie ekranu.

 2. Wybierasz „Puste z ikoną” lub po prostu „Puste” z listy lub po prostu wciskasz Enter. Możesz także nazwać swoją stronę lub pozostawić „Bez tytułu”.

 3. Aby dodać pole wyboru, najedź kursorem na symbol „+” pod tytułem strony. Wyskakujące okienko powie: „Kliknij, aby dodać blok poniżej”.

 4. Po kliknięciu zobaczysz rozwijane okno podstawowych bloków Notion. Wśród nich jest „Lista rzeczy do zrobienia”. Kliknij symbol pola wyboru.

 5. Pole wyboru pojawi się automatycznie. Możesz powtórzyć proces, aby dodać więcej pól wyboru.

Obok dodanych pól wyboru możesz wpisać swoje zadania i zaznaczyć je po ich wykonaniu. Pole wyboru zmieni się z pustego na jasnoniebieski, a tekst będzie przekreślony i zmieni kolor na szary. Możesz wykonać te same czynności, aby osadzić stronę, dodać podtytuł, dodać wypunktowanie, linki itp.

Korzystanie z szablonów Notion Habit Tracker

Notion ma wiele niezwykle przydatnych szablonów, które pozwalają dodawać różne bloki, takie jak pola wyboru i wykorzystywać je do różnych celów. Jednak szablonem, który w pełni wykorzystuje pole wyboru Notion, jest Habit Tracker.

Robi dokładnie to, co sugeruje. Pomaga śledzić codzienne nawyki. Wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć lub pozostawić niezaznaczoną czynność, którą miałeś wykonać. Oto jak możesz z niego korzystać:

 1. Rozpocznij nową stronę w Notion. Wybierz kolorową ikonę „Szablony”.

 2. W panelu po prawej stronie kliknij „Osobiste”, a następnie z menu rozwijanego kliknij „Śledzenie nawyków”, a następnie „Użyj tego szablonu”.

 3. Kiedy Notion utworzy stronę, będziesz mógł ją dostosować.

 4. Zobaczysz dni tygodnia i pola wyboru w rzędzie i kolumnach. Możesz kliknąć na górę każdej kolumny i zmienić nawyk.

 5. Możesz także zmienić typ bloku z pola wyboru na e-mail, hashtag, datę lub inny.

Szablon Habit Tracker śledzi również, ile zadań jest sprawdzanych, a nawet może podać dokładny procent postępu rozwoju nawyku.

Jak odznaczyć wszystkie pola wyboru wierszy w Notion?

W zależności od tego, jak używasz Notion, możesz mieć wiersze i kolumny zadań, które sprawdziłeś po pewnym czasie.

Jeśli zauważysz nieprawidłowe informacje na liście zadań, być może łatwiej będzie najpierw odznaczyć wszystkie pola wyboru, a następnie dokładnie sprawdzić ukończone zadania. Możesz to zrobić ręcznie, ale prawdopodobnie zajmie to znacznie więcej czasu.

W Notion chodzi o zaoszczędzenie jak największej ilości czasu. Dlatego możesz użyć nieco ukrytej funkcji, aby odznaczyć wszystkie pola wyboru. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Wybierz wszystkie zadania za pomocą kursora.

 2. Zaznacz lub odznacz wszystkie pola wyboru, klikając pierwsze w rzędzie.

Jest to wygodna funkcja, gdy masz do czynienia ze stronami, które utworzyłeś od podstaw i rzędami pól wyboru, które dodałeś ręcznie. Jednak nie będziesz mógł użyć tego skrótu, gdy pracujesz w jednym z szablonów Notion, takim jak Habit Tracker.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak dodać symbole pól wyboru?

Jako narzędzie zwiększające produktywność Notion jest dość intuicyjny – użytkownicy tacy jak oni, stosunkowo szybko orientują się, jak to działa. Jednym z powodów, dla których tak dobrze oszczędza czas, jest to, że ma skrót do prawie każdego polecenia.

Istnieją symbole i elementy sterujące, których możesz użyć, aby przyspieszyć proces budowania swojego obszaru roboczego. Jeśli chodzi o pola wyboru, istnieją trzy metody używania symboli i kontrolek w celu dodania pola wyboru.

Metoda 1

Notion sugeruje ten krok, gdy tylko utworzysz nową stronę. Oto, co robisz:

• Naciśnij symbol „/” na klawiaturze.

• Wybierz „Lista rzeczy do zrobienia” z menu rozwijanego.

Metoda 2

Istnieje wiele skrótów Notion, a aby szybko dodać pole wyboru, po prostu wpisz dwa nawiasy kwadratowe „[]” bez spacji, a pojawi się pole wyboru.

Metoda 3

Na koniec możesz użyć polecenia ukośnika, aby utworzyć pole wyboru. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać „/todo”, a Notion automatycznie utworzy pole wyboru.

Jak korzystać z zadań w Notion?

Notion można używać do tworzenia i organizowania zadań. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest użycie szablonu „Lista zadań”, który znajdziesz, wybierając opcję „Szablon” po kliknięciu „Nowa strona”.

Ale jeśli ten szablon nie działa dla Ciebie, istnieje inna opcja. Możesz utworzyć stronę zadań z pustej strony w Notion. Oto jak:

• Otwórz pustą stronę w Notion. I zatytułuj go „Zadania”. Strona tytułowa pojawi się natychmiast w lewym panelu bocznym. Możesz nawet dodać specjalną ikonę, jeśli chcesz.

• Rozpocznij tworzenie nagłówków i dodawanie pól wyboru, naciskając „/” na klawiaturze i wybierając bloki z menu rozwijanego.

• Tytułowe podtytuły można przesuwać i umieszczać w wierszach i kolumnach, chwytając za uchwyt z sześcioma kropkami obok podtytułu i przeciągając go w inne miejsce.

• W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz trzy poziome kropki. Klikając je, wybierzesz rozmiar tekstu i czy chcesz korzystać z funkcji pełnej szerokości. Oba są kontrolowane za pomocą przycisków przełączających.

Możesz organizować swoje zadania w dowolny sposób. Możesz tworzyć dni tygodnia, a nawet tworzyć kategorie priorytetów dla swojego zadania.

Jak zarchiwizować zadanie w Notion?

Kiedy skończysz z zadaniem, nie musisz zostawiać go aktywnym na zawsze. Po pewnym czasie zadania się sumują, a śledzenie listy zadań może być trudne. Notion nie ma jednak wbudowanej funkcji, która może archiwizować zadania.

Ale jest rozwiązanie obejściowe. Zasadniczo to, co musisz zrobić, to osadzić kolejną stronę na stronie Zadania i przenieść tam ukończone zadania, aby je zarchiwizować. Oto jak to działa:

• Umieść kursor na górze strony Zadania.

• Naciśnij „/” na klawiaturze i wpisz „strona” lub wybierz „Osadź podstronę wewnątrz tej strony” z menu rozwijanego i naciśnij Enter.

• Dla jasności, nazwij swoją podstronę „Archiwum” i dodaj ikonę, jeśli chcesz.

• Twoja strona „Archiwum” znajduje się teraz na górze listy zadań.

• Możesz kliknąć uchwyt z sześcioma kropkami obok ukończonego zadania i przeciągnąć go i upuścić na stronę „Archiwum”.

Pamiętaj, że zawsze możesz wejść na stronę „Archiwum” i zwrócić upuszczone elementy. Ponadto każde zadanie można łatwo przenosić z kolumny do kolumny za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania.

Jak stworzyć bazę danych w Notion?

W Notion baza danych jest bardziej zaawansowanym typem strony, z której możesz korzystać. Zamiast „pustej” strony zaczynasz od tabeli, tablicy, kalendarza, galerii, osi czasu lub listy.

Te bazy danych są pod wieloma względami bardziej interaktywnym arkuszem kalkulacyjnym. Aby utworzyć zupełnie nową bazę danych, wykonaj następujące kroki:

• Kliknij opcję „Nowa strona” w lewym dolnym rogu ekranu.

• W sekcji „Baza danych” wybierz typ bazy danych, którą chcesz utworzyć.

• Jeśli wybierzesz „Tabela”, możesz zatytułować swoją stronę i od razu zacząć wpisywać tekst do tabel.

Notion udostępnia dwie główne kolumny: „Nazwa” i „Tagi”. Ale możesz to zmienić, klikając na górze kolumny i wprowadzając wybrany tekst.

Jeśli potrzebujesz więcej kategorii, wybierz „+” i dodaj kolejną kolumnę i nazwij ją. Możesz dostosować swoją bazę danych, zmieniając typy bloków i dodając pola wyboru, prosty tekst, adresy URL, pliki, daty, e-maile i inne.

Czy Notion to aplikacja typu „wszystko w jednym”, za którą twierdzi, że jest?

Jedno jest pewne – Notion bardzo stara się być wszystkim, czego możesz chcieć od aplikacji zwiększającej produktywność. Faktem jest, że na rynku narzędzi zwiększających produktywność panuje duża konkurencja, a niektóre z nich mają ugruntowaną pozycję i miliony zadowolonych klientów.

Ale Notion też to robi i są szanse, że gdy nauczysz się jak najlepiej z niego korzystać, nie będziesz musiał rozdzielać swoich zadań na platformy produktywności. Firma podkreśla, że ​​to jedyna aplikacja, której będziesz potrzebować, a to godny cel i wysoka poprzeczka.

Notion używa stron i bloków, aby pomóc swoim użytkownikom zorganizować się. Możesz zacząć od zupełnie pustej strony lub skorzystać z dobrze zaprojektowanego szablonu lub bazy danych. Umożliwia także osadzanie filmów i obrazów, zapisywanie zakładek, dodawanie ścieżek audio, wyświetlanie plików PDF. Zaawansowane bloki zawierają równania matematyczne, spis treści i zapewniają funkcję bułki tartej. Innym powodem, dla którego użytkownicy uwielbiają Notion, jest to, że umożliwia łatwą integrację z innymi aplikacjami.

Możesz zintegrować Dysk Google, Twitter, Mapy Google, Framer, CodePen i kilka innych. Gdybyśmy musieli wymienić kilka bardziej znaczących zalet Notion, oznaczałoby to, że jest wysoce konfigurowalny, dostępny na różnych urządzeniach, umożliwia nieograniczone przesyłanie plików i oferuje bazy danych. Wady to nie niewystarczające dostosowanie czcionek i brak synchronizacji z innymi usługami kalendarza.

Czy Notion sprawdza wszystkie twoje pudełka?

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się korzystania z Notion w sposób, który pomoże Ci w codziennym życiu, zrozumienie pól wyboru powinno znajdować się na górze listy rzeczy do zrobienia. Bez względu na rodzaj obszaru roboczego, który zamierzasz zbudować, prawdopodobnie będziesz musiał inaczej uwzględnić pola wyboru.

Większość szablonów ma już pola wyboru, które możesz zmienić, dodać lub usunąć. Mamy nadzieję, że Notion będzie w stanie dostarczyć wszystkie narzędzia i funkcje potrzebne do organizowania zadań i projektów.

Czy używasz Notion? Jeśli tak, jak wykorzystać pola wyboru na swoją korzyść? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.