Jak dodać konto Gmail do programu Outlook

Jak być może wiesz, Outlook jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi dostawcami usług poczty e-mail.

Jak dodać konto Gmail do programu Outlook

Ponieważ większość ludzi ma co najmniej jedno konto Gmail, pokażemy Ci, jak możesz dodać swoje do Outlooka. Wyjaśnimy ten proces zarówno dla urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych, ponieważ jest nieco inny. Co więcej, pokażemy Ci, jak najlepiej wykorzystać kombinację.

Jak dodać Gmaila do programu Outlook na komputerze z systemem Windows 10

Po ostatniej aktualizacji Outlook i Gmail stały się jeszcze bardziej kompatybilne. Dodanie konta Gmail do Outlooka nigdy nie było łatwiejsze, a teraz wyjaśnimy, jak to zrobić w systemie Windows 10.

Notatka: Działa to tak samo bez względu na to, czy dodajesz swoje pierwsze konto Gmail, czy dodatkowe.

 1. Otwórz Outlooka i kliknij 'Plik,' który znajduje się w prawym górnym rogu. Kliknij 'Dodaj konto' na nowej stronie.

 2. Wpisz swój adres Gmail i kliknij 'Połączyć' przycisk.

 3. Wprowadź swoje hasło i kliknij 'Zaloguj się.' Jeśli korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego, otrzymasz wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym. Wprowadź otrzymany kod i kliknij 'Gotowe.'

 4. Zostaniesz teraz poproszony o zezwolenie na określone uprawnienia. Po zaakceptowaniu kliknij 'Gotowe' aby zakończyć dodawanie konta.

Gdy pojawi się okno uprawnień, zostaniesz poproszony o zwykłe rzeczy: zezwól Outlookowi na czytanie, redagowanie i wysyłanie wiadomości e-mail, a także dostęp do niektórych twoich danych osobowych. Aby w pełni wykorzystać program Outlook, sugerujemy, aby zezwolić na wszystkie opcje.

Ponadto możesz spodziewać się wiadomości e-mail z ostrzeżeniem o wykryciu nowego loginu. Nie martw się o to, ponieważ jest to funkcja bezpieczeństwa Twojego konta Gmail. Być może trzeba będzie otworzyć powiadomienie na smartfonie i wybrać „Tak, to ja”. lub coś podobnego, w zależności od używanego systemu.

Jeśli chcesz dodać wiele kont Gmail, to też jest łatwe. Zanim klikniesz na finał 'Gotowe,' zauważysz pod nim puste pola. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swój adres Gmail i hasło, a następnie powtórzyć proces dla każdego konta Gmail, które chcesz dodać.

Jak dodać Gmaila do Outlooka na urządzeniu z Androidem

Najlepszym sposobem dodania konta Gmail do programu Outlook w systemie Android jest użycie aplikacji Outlook dla systemu Android. Pobierz aplikację, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jest bezpłatny i łatwy w użyciu.

Notatka: Aby postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, powinieneś już mieć konto Gmail. Outlook dla systemu Android nie pozwala na utworzenie nowego konta Gmail, ponieważ możesz zalogować się tylko za pomocą istniejącego.

 1. Otwórz aplikację Outlook i dotknij 'Zaczynaj.'

 2. Stuknij w Konto Google Connect. Potwierdź, dotykając OK.

Krok 2

Stuknij w Konto Google Connect. Potwierdź, dotykając OK.

Jeśli chcesz, aby Outlook miał dostęp do Twoich kontaktów, dotknij Zezwól. Stuknij w Dodaj konto.

Jeśli Outlook rozpozna Twoje konto Gmail, wystarczy wpisać hasło. W przeciwnym razie wprowadź swój adres Gmail i hasło, a następnie dotknij 'Zaloguj się.'

Następnie zostaniesz zapytany, czy chcesz zezwolić programowi Outlook na dostęp w trybie offline do poczty e-mail. Aby potwierdzić, dotknij 'Pozwalać na.' W przeciwnym razie dotknij 'Zaprzeczyć.'

Aby uzyskać najlepszą wydajność, sugerujemy, aby zezwolić na dostęp w trybie offline, oprócz dodatkowych monitów, które mogą się pojawić. W rezultacie aplikacja będzie działać szybciej i płynniej.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z Outlooka z innym adresem e-mail, to też jest w porządku. Zawsze możesz dodać swoje konto Gmail, a teraz pokażemy Ci, jak:

 1. Otwórz aplikację Outlook.

 2. Stuknij w Menu.

 3. Stuknij w Ustawienia.

 4. Stuknij w Dodaj konto.

 5. Wpisz swój adres Gmail.

 6. Stuknij w Kontynuuj.

 7. Wprowadź hasło.

 8. Stuknij w Zaloguj się.

 9. Zweryfikuj swoje konto i zezwól programowi Outlook na wprowadzanie zmian na urządzeniu, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Jak dodać Gmaila do Outlooka na iPhonie

Podobnie jak w przypadku Androida, istnieje również aplikacja Outlook na urządzenia z systemem iOS. Możesz go pobrać bezpłatnie w App Store. Istnieją dwa sposoby dodania Gmaila do programu Outlook w systemie Android: Automatyczna konfiguracja za pomocą zalogowanego konta Google lub ręczne wstawienie konta Gmail.

Notatka: Aby kontynuować, powinieneś już mieć konto Gmail, którego nie możesz utworzyć w aplikacji Outlook.

Opcja nr 1: Automatyczna konfiguracja

Jeśli ten proces się nie powiedzie, wypróbuj proces ręczny w „Opcji nr 2”.

 1. Otwórz aplikację Outlook i dotknij „Dodaj konto e-mail”.

 2. Wpisz swój adres Gmail. Stuknij w „Zaloguj się przez Google”. Wprowadź hasło. Stuknij w „Zaloguj się, aby potwierdzić”. Ze względów bezpieczeństwa możesz zostać poproszony o zweryfikowanie konta. Możesz to zrobić, używając swojego numeru telefonu.

 3. Na koniec musisz nadać aplikacji określone uprawnienia, klikając 'Pozwalać na' lub 'Potwierdzać.'

Masz to! Masz teraz dostęp do Gmaila w Outlooku. Jeśli nie możesz dodać Gmaila przy użyciu zalogowanego konta Google, jak opisano powyżej, istnieje inny możliwy sposób, aby to uzyskać. Spróbuj skonfigurować swoje konto ręcznie.

Opcja nr 2: ręcznie dodaj Gmaila do programu Outlook w systemie Android

Jeśli proces w "Opcji nr 1" powyżej nie mógł dodać twojego konta Gmail przy użyciu zalogowanych poświadczeń, musisz dodać je ręcznie. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz aplikację Outlook i dotknij 'Dodaj konto.'

 2. Wpisz swój adres Gmail.

 3. Stuknij w „Skonfiguruj konto ręcznie”.

 4. Zobaczysz wtedy nowy ekran, na którym możesz wybrać dostawcę poczty e-mail.

 5. Stuknij w 'Google' Ikona.

 6. Jeszcze raz wpisz swój adres Gmail.

 7. Wprowadź swoje hasło i wybierz, czy chcesz pozostać zalogowanym, czy nie, a następnie kliknij 'Zaloguj się.'

 8. Zweryfikuj swoje konto i zezwól programowi Outlook na wprowadzanie zmian na telefonie iPhone, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy nadal mogę używać uwierzytelniania dwuskładnikowego w Gmailu i Outlooku?

Tak, nadal możesz korzystać z ulepszonego uwierzytelniania zarówno w Gmailu, jak i Outlooku. W rzeczywistości uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest zalecane dla wszystkich kont e-mail. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jednak niektóre komputerowe wersje Outlooka, zwłaszcza starsze wersje, nie pozwalają na zalogowanie się w ten sposób.

Nie martw się, istnieje proste rozwiązanie. Musisz tylko uzyskać „Hasło do aplikacji” który znajduje się w Ustawieniach pod „Dodatkowe opcje bezpieczeństwa”. Następnie możesz użyć wygenerowanego hasła zamiast kodów bezpieczeństwa, jeśli aplikacja ich nie akceptuje. Cokolwiek robisz, powinieneś kontynuować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, nawet jeśli jest to bardziej skomplikowane.

Czy Outlook jest bezpłatny w systemach Windows, Android i iPhone?

Dla każdej z powyższych platform dostępna jest bezpłatna wersja Outlooka. Ponieważ jednak darmowa wersja jest ograniczona do użytku osobistego, może nie mieć wszystkich potrzebnych opcji. Jeśli planujesz używać programu Outlook dla firm, może być konieczne wykupienie subskrypcji usługi Office 365 w celu uzyskania korzyści premium.

Jako subskrybent usługi Office 365 otrzymujesz szereg funkcji, takich jak interfejs bez reklam, zaawansowane zabezpieczenia poczty e-mail, 50 GB miejsca na pocztę e-mail i obsługa klienta premium. Otrzymasz także dostęp do innych aplikacji i narzędzi, które są dostępne tylko dla subskrybentów. Ceny subskrypcji mogą się różnić w zależności od regionu i wielkości firmy.

Mój login Gmail nie działa, co mogę zrobić?

Jeśli masz problemy z zalogowaniem się, prawdopodobnie jest to spowodowane jedną z dwóch najczęstszych przyczyn: IMAP (Internet Message Access Protocol) lub „Mniej bezpieczne aplikacje” opcja jest wyłączona na Twoim koncie Gmail. Nie ma się czym martwić, ponieważ oznacza to, że Twoje konto Gmail próbuje chronić Cię przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem.

Obie powyższe funkcje znajdziesz w Ustawieniach Gmaila. Jeśli jedno lub oba są wyłączone, włącz je przed ponownym zalogowaniem się do Gmaila. Tym razem nie powinno być żadnych problemów.

Z drugiej strony, jeśli ten problem występuje na Twoim telefonie, być może przez jakiś czas nie aktualizowałeś aplikacji Outlook. Sprawdź i zobacz, czy są dostępne aktualizacje. Aktualizacja do najnowszej wersji powinna nie tylko rozwiązać ten problem, ale także sprawić, że aplikacja będzie szybsza i wydajniejsza.

Ostatnie przemyślenia na temat dodawania kont Gmail do programu Outlook

Mamy nadzieję, że integracja konta Gmail z Outlookiem zakończy się bez problemów. Czynności opisane w tym artykule są podobne do dodawania innych adresów e-mail przez dowolnego z głównych dostawców. Piękno dzisiejszego cyfrowego świata polega na tym, że wszystkie narzędzia są ze sobą połączone dla wygody i usprawnionej wydajności, przy założeniu, że wszystko jest prawidłowo skonfigurowane. Co więcej, każda aktualizacja Outlooka zwykle zawiera nowe i ekscytujące opcje, co jest korzystne dla wszystkich.