Jak dodawać gry do biblioteki Discord

Discord jest jednym z najpopularniejszych (jeśli nie ten najbardziej popularne) aplikacje komunikacyjne dla graczy. Oferuje ogromną liczbę przydatnych korzyści i opcji dla graczy i jest zbudowany do pracy w tle, tak płynnie, jak to możliwe, z każdą grą.

Jak dodawać gry do biblioteki Discord

Zazwyczaj Discord rozpoznaje nowo zainstalowane gry i wyświetla je w sekcji Biblioteka na karcie Strona główna. Jednak niektórych gier po prostu nie będzie, a w niewłaściwy dzień może to być bardzo irytujące, nawet jeśli nie jest to ogromny problem w wielkim schemacie rzeczy.

Niezgoda

Przede wszystkim Discord to aplikacja do komunikacji. Jest skierowany przede wszystkim do graczy, ale znane są z niego inne społeczności. Na przykład wiele startupów kryptograficznych (blockchain) korzysta z tej aplikacji do czatowania, ponieważ nie ma ona limitu liczby użytkowników obecnych na kanał i ponieważ jest bardzo łatwa do moderowania, wraz z banami i raportami, które działają bezproblemowo.

Biorąc to pod uwagę, Discord jest używany głównie przez społeczność graczy. To miejsce, w którym można koordynować korzystanie z prywatnych serwerów z opcjami czatu głosowego i tekstu, zaprojektowanymi do pracy w tle, gdy grasz w ulubioną grę. W ciągu ostatnich kilku lat popularność Discorda gwałtownie wzrosła, głównie dzięki popularnym grom, takim jak PUBG i Minecraft. Nie ma łatwiejszego sposobu na komunikację z całym serwerem niż za pomocą aplikacji Discord.

To, co zasadniczo robi Discord, to połączenie funkcji forum dyskusyjnego, lobby czatu i czatu VoIP w jednym środowisku. Występuje zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej.

niezgoda

Aktywność w grach na Discordzie

Discord tak naprawdę nie ma przesądów o bibliotece. To, co ma, to Aktywność w grach. Ta funkcja pozwala innym wiedzieć, w którą grę grasz, a nawet przechowuje listę gier, w które grałeś w przeszłości.

Gdy gra działa na tym samym urządzeniu, co Discord, Discord powinien automatycznie wyświetlić grę w sekcji „Aktywność w grach”. Aplikacja może wykryć wszelkie procesy uruchomione na Twoim urządzeniu i pokazać grę, w którą aktualnie grasz.

Aby zobaczyć swoją aktywność w grach na Discordzie, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom grę i otwórz Discord.
 2. Kliknij koło zębate Ustawienia w lewym dolnym rogu.
 3. Kliknij „Aktywność w grze”.

 4. Gra, w którą teraz grasz, powinna pojawić się automatycznie.
 5. Przewiń w dół, aby zobaczyć listę gier, w które grałeś wcześniej.

Jeśli chcesz zobaczyć, w jaką grę gra ktoś inny, kliknij „Znajomi” w prawym górnym rogu Discord. Następnie przejrzyj znajomych i grę, w którą aktualnie grają.

Oczywiście użytkownicy zawsze mogą wyłączyć ten status, a poniżej pokażemy, jak to zrobić. Ale jeśli Twoja gra z jakiegoś powodu się nie wyświetla, możesz dodać swoje ulubione gry do Discord.

Jak zmienić aktywność w grach

Chociaż Discord nie daje nam opcji Biblioteki, daje nam opcję Aktywności w grach. Na szczęście możemy sprawić, by ten status mówił wszystko, co chcemy!

Jeśli Twoja biblioteka gier nie pokazuje gier, w które grasz, możesz ją łatwo dodać. Oto jak:

 1. Otwórz Discord na swoim urządzeniu i otwórz grę, w którą grasz.
 2. Kliknij ikonę Ustawienia użytkownika w prawym dolnym rogu.
 3. Przewiń w dół i kliknij „Aktywność w grach”.

 4. Kliknij hiperłącze „Dodaj” w obszarze Aktywność w grze.

 5. Wybierz swoją grę z listy rozwijanej.

 6. Kliknij „Dodaj grę” w prawym dolnym rogu wyskakującego okna.

To naprawdę prosty proces, który zajmuje tylko kilka minut. Możesz tego użyć, aby zadzierać ze znajomymi lub ukryć grę, w którą naprawdę grasz!

Jak wyłączyć aktywność w grach

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć ukryć swoje obecne działania przed inną osobą. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przerwy od gry z określonym graczem, czy grasz w grę, o której nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział, możesz ukryć swoją Aktywność w grach na Discord.

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Discord i wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij zębatkę Setting w lewym dolnym rogu.

 2. Kliknij „Aktywność w grze”.

 3. Wyłącz opcję obok „Wyświetlaj aktualnie uruchomioną grę jako komunikat o stanie”.

Wyłączenie tej opcji oznacza, że ​​inni nie zobaczą, w jaką grę grasz. Oczywiście możesz również całkowicie wyłączyć swój status online, klikając swój awatar Discord w prawym dolnym rogu.

Często Zadawane Pytania

Nie widzę „Aktywności w grach” na Discordzie. Co się dzieje?

Opcja „Aktywność w grze” jest dostępna tylko w aplikacji Discord. Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej, nie zobaczysz „Aktywność w grach”.

Jeśli szukasz tej opcji, musisz skorzystać z aplikacji komputerowej.

Czy mogę dodać grę do Discord w aplikacji mobilnej?

Nie. Wersja aplikacji mobilnej Discord umożliwia tylko włączanie i wyłączanie aktywności w grach. Ale nie pozwala ci dodać gry, w którą grasz.

Biblioteka Discord

Chociaż biblioteka Discord nie wykryje wszystkich istniejących gier, zwykle działa dla większości. Nawet jeśli gra nie jest wykrywalna, dodanie jej do statusu „teraz gra” to tylko kilka kliknięć.

Co najbardziej lubisz w Discordzie i Discord Nitro? Czy często korzystasz z Biblioteki? Czy potrzebujesz dodać gry do swojego statusu „teraz grane”? Omów to i wszystko inne związane z Discordem i grami w sekcji komentarzy poniżej.