Jak grupowo zmieniać rozmiar obrazów na komputerze Mac?

Czy chcesz zmienić rozmiar obrazów na komputerze Mac? Może walczysz, ponieważ obrazy nie zawsze są w wygodnych rozmiarach.

Jak grupowo zmieniać rozmiar obrazów na komputerze Mac?

Jeśli tak, z ulgą dowiesz się, że na Twoim urządzeniu jest już dostępne rozwiązanie.

W tym artykule zamierzamy grupować obrazy zmiany rozmiaru na komputerze Mac za pomocą różnych narzędzi.

Co to jest zmiana rozmiaru?

Kiedy zmieniasz rozmiar obrazu, zmieniasz jego rozmiar, zmniejszając lub zwiększając całkowitą liczbę pikseli. Zmiana rozmiaru jest jednak równoznaczna z zmniejszaniem rozmiaru obrazu, ponieważ zmiana rozmiaru w celu uzyskania większego obrazu zwykle skutkuje nieestetycznym, rozmytym obrazem. Na przykład możesz mieć 800 pikseli szerokości na 640 obrazów i zmniejszyć go do 480 pikseli szerokości na 300 wysokości.

Dobrą rzeczą w zmianie rozmiaru jest to, że niczego nie wycinasz. Innymi słowy, nie zmieniasz ilości danych na obrazie.

Dlaczego chcesz zmienić rozmiar swoich obrazów?

Rozmiar obrazu ma znaczenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz załadować swoje obrazy do Internetu w celu wyświetlenia na stronie internetowej. Większe obrazy ładują się dłużej na stronie internetowej. Nikt nie chce patrzeć, jak obraz powoli, boleśnie się ładuje.

Nawet jeśli chcesz użyć swoich obrazów w prezentacji PowerPoint, musisz upewnić się, że zmieścisz tyle obrazów, ile chcesz, na swojej slajdzie, a mimo to nie będziesz mieć dużego pliku, którego prezentacja zajmie wieki .

Zmiana rozmiaru przydaje się również, gdy chcesz wysłać obrazy pocztą e-mail. Na przykład w Gmailu nie możesz wysłać pliku większego niż 25 MB. Za pomocą Dysku Google możesz wysłać tylko plik większy niż ten.

Jak grupowo zmieniać rozmiar obrazów na komputerze Mac?

Zmiana rozmiaru setek lub tysięcy obrazów może zająć wiele godzin, jeśli zdecydujesz się pracować nad jednym obrazem na raz. Na szczęście możesz łatwo grupowo zmieniać rozmiar obrazów na komputerze Mac. A najlepsze jest to, że nie potrzebujesz do tego narzędzia innej firmy.

Komputery Mac są dostarczane z dwoma preinstalowanymi programami do zmiany rozmiaru obrazu, które są łatwe w obsłudze: Preview i Automator. Zobaczmy, jak działa każde oprogramowanie.

Jak wsadowo zmieniać rozmiar obrazów na komputerze Mac z podglądem

Preview to potężne, ale łatwe w obsłudze oprogramowanie, które służy do zmiany rozmiaru wielu obrazów za jednym zamachem. Oto jak to działa:

 1. W Finderze kliknij wszystkie obrazy, których rozmiar chcesz zmienić, a następnie otwórz je w aplikacji Podgląd. Aby to zrobić, zaznacz wszystkie obrazy, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Otwórz za pomocą” i kliknij „Podgląd”. W tym momencie Podgląd wyświetli wszystkie wybrane obrazy w szufladzie miniatur po lewej stronie. Możesz przewijać listę, aby wyświetlić określone pozycje w panelu głównym. Możesz nawet udoskonalić swoje obrazy, usuwając wszelkie elementy, które mogłeś wybrać przez pomyłkę.

 2. W podglądzie wybierz wszystkie obrazy, które chcesz grupowo zmienić rozmiar, z szuflady miniatur po lewej stronie. Aby to zrobić, kliknij „Edytuj”, a następnie „Zaznacz wszystko”.

 3. Kliknij „Narzędzia”, a następnie „Dostosuj rozmiar”. Spowoduje to uruchomienie nowego okna, w którym zostaniesz poproszony o wprowadzenie różnych szczegółów dotyczących obrazów.

 4. Przejdź do wprowadzenia żądanych wartości szerokości i wysokości. Aplikacja umożliwia również wybór najpopularniejszych, z góry określonych wymiarów. Aby z nich skorzystać, kliknij „Dopasuj do”, a następnie wybierz żądane wymiary z listy rozwijanej. Jeśli chcesz zmienić rozmiar tylko jednego wymiaru, powiedz wysokość, pamiętaj, aby wybrać opcję „Skaluj proporcjonalnie”. W przeciwnym razie otrzymasz obrazy, które są nieproporcjonalnie skalowane.

 5. Kliknij „Plik” u góry i wybierz „Zapisz wszystko”. Obrazy w podglądzie natychmiast zmienią rozmiar do żądanych rozdzielczości. Ale jeśli chcesz zachować oryginalne obrazy tak, jak wyglądają w lewej szufladzie miniatur, wybierz „Eksportuj” lub „Zapisz jako”.

I voila! Masz nowo utworzone obrazy, które możesz udostępnić rodzinie i znajomym lub przesłać na stronę internetową.

Jak wsadowo zmieniać rozmiar obrazów na komputerze Mac za pomocą Automatora?

Automator umożliwia zmianę rozmiaru obrazów za pomocą zaledwie kilku kliknięć, nawet jeśli nie masz umiejętności kodowania. Jeśli nie korzystałeś wcześniej z Automatora, nie martw się. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz folder aplikacji i uruchom Automator.

 2. Z wyświetlonego menu wybierz „Usługa/Szybka akcja”. W Automatorze usługi to programy, które można uruchamiać w celu wykonywania różnych zadań, w tym usuwania plików, ustawiania obrazów pulpitu i zmiany rozmiaru obrazów.

 3. Kliknij „Przepływ pracy otrzymuje prąd”.

 4. Z wynikowego menu rozwijanego wybierz "Pliki obrazów".

 5. Na pasku bocznym kliknij "Pliki i foldery".

 6. Naciśnij i przytrzymaj "Pobierz określone elementy Findera", a następnie przeciągnij to do panelu przepływu pracy.

 7. Na pasku bocznym kliknij „Zdjęcia”, a następnie przeciągnij „Skaluj obrazy” do panelu przepływu pracy.

 8. W tym momencie aplikacja zapyta, czy chcesz zapisać oryginalne pliki w osobnym folderze, dodając "Akcję Kopiuj elementy Findera". Jeśli nie chcesz tego robić, po prostu kliknij „Nie dodawaj”.

 9. Wprowadź żądaną wartość rozmiaru w panelu akcji skalowania obrazów.

 10. Na pasku menu kliknij „Plik”, a następnie wybierz „Zapisz”. Możesz wymyślić dowolną nazwę dla swojej nowej usługi. Na przykład możesz nazwać go „Zmiana rozmiaru obrazu”.

 11. Kliknij „Zapisz”.

Po pomyślnym utworzeniu usługi zmiany rozmiaru możesz użyć jej do zmiany rozmiaru obrazów tyle razy, ile chcesz. Wystarczy tylko kliknąć otwórz „Wyszukiwarka” i otworzyć usługę, klikając jej nazwę.

Jak zmniejszyć rozmiar wielu plików JPEG na komputerze Mac?

Jeśli pracujesz z dużą ilością obrazów JPEG, możesz zmienić rozmiar do spójnego rozmiaru, aby upewnić się, że pasują do Twojego bloga lub witryny. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Wybierz wszystkie obrazy, których rozmiar chcesz zmienić, a następnie otwórz je w aplikacji Podgląd.

 2. W podglądzie kliknij „Edytuj”, a następnie „Zaznacz wszystko”.

 3. Kliknij „Narzędzia”, a następnie wybierz „Dostosuj rozmiar”.

 4. Przejdź do wprowadzenia żądanych wartości szerokości i wysokości.

 5. Kliknij „Plik” u góry i wybierz „Zapisz wszystko”. Obrazy w podglądzie natychmiast zmienią rozmiar do żądanych rozdzielczości.

Jak grupowo zmieniać rozmiar zdjęć na komputerze Mac za pomocą Lightroom?

Lightroom to idealne oprogramowanie, gdy potrzebujesz wyprowadzić wiele obrazów o stałym rozmiarze. Będzie to niezwykle przydatne, gdy zbliża się duża sesja zdjęciowa i chcesz stworzyć dodatkowe miejsce na kartach aparatu. Oto jak możesz grupowo zmieniać rozmiar zdjęć na Macu za pomocą Lightroom:

 1. Otwórz folder aplikacji i uruchom Lightroom.
 2. Zaimportuj zdjęcia, których rozmiar chcesz zmienić.
 3. W Lightroomie przed zmianą rozmiaru dokonaj wszelkich innych zmian w swoich zdjęciach.
 4. Wybierz wszystkie zdjęcia, których rozmiar chcesz zmienić.
 5. Kliknij „Plik” w górnym menu, a następnie wybierz „Eksportuj”.
 6. Wybierz lokalizację, do której chcesz wysłać swoje zdjęcia.
 7. Wybierz nazwę partii dla swoich eksportów.
 8. Ogranicz rozmiar w pikselach, zaznaczając pole „Zmień rozmiar, aby dopasować”. Następnie przejdź do wprowadzenia żądanej szerokości i wysokości.
 9. Kliknij „Eksportuj”.

Wszystkie Twoje zdjęcia o zmienionym rozmiarze zostaną wysłane do wybranej lokalizacji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zmniejszyć rozmiar wielu obrazów jednocześnie na komputerze Mac?

Możesz wsadowo zmieniać rozmiar obrazów na Macu za pomocą Podglądu lub Automatora. Obie aplikacje są preinstalowane na komputerze i wszystko, co musisz zrobić, aby je otworzyć, to uruchomić folder aplikacji.

Jak przekonwertować wiele plików JPEG na moim Macu?

Podgląd może konwertować pliki JPEG na wiele typów plików, w tym PDF, PNG i PSD.

Aby to zrobić:

• Wybierz obraz, który chcesz przekonwertować, a następnie otwórz go w aplikacji Podgląd.

• Kliknij „Plik” w aplikacji Podgląd, a następnie wybierz „Eksportuj”.

• Kliknij „Format”, a następnie wybierz żądany typ pliku.

• Wybierz nazwę lub nową lokalizację dla przekonwertowanego pliku, a następnie kliknij „Zapisz”.

Jeśli chcesz przekonwertować więcej niż jeden plik na raz, otwórz Finder, zaznacz wszystkie obrazy, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie wybierz „Podgląd”. Od tego momentu wykonaj powyższe kroki, aby zakończyć proces.

Jak zmienić rozmiar wielu obrazów na moim Macu jednocześnie?

Aby zmienić rozmiar wielu obrazów na Macu jednocześnie, musisz je otworzyć za pomocą Podglądu, a następnie wykonać następujące czynności:

• Kliknij „Narzędzia” w górnym menu, a następnie kliknij „Dostosuj rozmiar”.

• Przejdź do wprowadzenia żądanych wartości szerokości i wysokości.

• Kliknij „Plik” u góry, a następnie wybierz „Zapisz wszystko” z menu rozwijanego

Odpowiednie narzędzia do zmiany rozmiaru

Zmiana rozmiaru obrazów ma wiele zalet, a jeśli masz komputer Mac, masz do tego wiele narzędzi. Chociaż korzystanie z wbudowanych narzędzi do zmiany rozmiaru może na początku być nieco trudne, cały proces jest łatwy do opanowania po kilku rundach.

Jakie masz doświadczenia z podglądem? Pomiędzy Preview a Automatorem, z którym z nich pracujesz bardziej komfortowo?

Zajmijmy się poniższą sekcją komentarzy.