Jak zablokować lub odblokować kogoś w WeChat

WeChat ma podobno ponad miliard użytkowników, co czyni go jedną z największych sieci społecznościowych.

Jak zablokować lub odblokować kogoś w WeChat

Z tak dużą siecią społecznościową wiąże się szereg typowych problemów z sieciami społecznościowymi. Jednym z nich jest uniemożliwienie niektórym osobom kontaktu z Tobą z jakiegokolwiek powodu.

Jak każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości, WeChat umożliwia blokowanie i odblokowywanie kontaktów według preferencji. W tym artykule zagłębimy się w świat WeChat, wyjaśnimy, jak działa blokowanie i odblokowywanie, oraz porozmawiamy więcej o tej popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości i sieci.

Jak zablokować konto w WeChat na iOS i Androida?

Aplikacja WeChat wygląda i działa tak samo na telefonach i tabletach z systemem iOS i Android. Oto jak zablokować/odblokować konto w WeChat na iOS lub Androidzie.

 1. Uruchom aplikację WeChat.

 2. Wewnątrz aplikacji dotknij Kontakty (druga ikona od lewej w dolnej części ekranu).

 3. Stuknij wpis osoby, którą chcesz zablokować. To otworzy ich profil.

 4. W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz ikonę z trzema kropkami. Dotknij go. Na liście opcji zobaczysz wpis Blokuj. Przesuń przełącznik, aby go aktywować.

 5. Potwierdź blokowanie.

Aby odblokować daną osobę, będziesz musiał użyć innego podejścia. Widząc, w jaki sposób zablokowałeś dany kontakt, nie pojawi się on na Twojej liście kontaktów. Będziesz musiał uzyskać dostęp do listy zablokowanych, aby je zobaczyć. Oto jak to zrobić.

 1. Wewnątrz WeChat przejdź do menu Ja, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu głównego.

 2. Stąd przejdź do Ustawień.

 3. Na ekranie Ustawienia wybierz Prywatność.

 4. Z tego menu będziesz mieć dostęp do listy zablokowanych.

 5. Znajdź zablokowany kontakt na liście i wybierz go.

 6. Na ich stronie profilowej będziesz mógł przejść do ikony z trzema kropkami.

 7. Następnie wybierz Odblokuj i potwierdź.

Jak zablokować konto w WeChat z innych urządzeń

Niezależnie od tego, czy używasz komputera PC, Mac czy Chromebooka, wszystko działa tak samo. Istnieją dedykowane aplikacje na komputery PC i Mac, a na Chromebooku możesz korzystać z internetowej wersji komputerowej. W każdym razie aplikacje są zaprojektowane tak, aby odzwierciedlały wygląd aplikacji natywnej (telefon/tablet).

Zarówno blokowanie, jak i odblokowywanie konta WeChat na urządzeniach niemobilnych działa tak samo, jak na urządzeniach mobilnych (patrz wyżej).

Różnica między blokowaniem a usuwaniem

Oczywiście WeChat oferuje opcję całkowitego usunięcia kontaktu. Chociaż pod wieloma względami te dwa elementy pokrywają się, blokowanie i usuwanie nie działają tak samo. Oto aspekty, które różnią się między nimi.

Znajdowanie kontaktu

Gdy zablokujesz kontakt, możesz go ponownie znaleźć na liście zablokowanych, jak wyjaśniono wcześniej.

Jeśli jednak usuniesz kontakt, nie pojawi się on na Twojej liście kontaktów w WeChat. Aby ponownie się z nimi skontaktować i dodać do swojej listy, musisz ich najpierw znaleźć. Możesz je znaleźć poprzez wspólną grupę. Jeśli je znajdziesz i wyślesz im wiadomość, WeChat poprosi Cię o dodanie ich do listy kontaktów.

Jeśli nie udostępniasz grupy danemu kontaktowi, będziesz musiał wykonać więcej problemów, aby go znaleźć. Skontaktuj się z nimi za pośrednictwem innej usługi przesyłania wiadomości/platformy mediów społecznościowych lub poproś wspólnego znajomego.

Wysyłanie wiadomości

Chociaż kontakty, które usunąłeś lub zablokowałeś, nie mogą wysyłać Ci bezpośrednich wiadomości, sytuacja między nimi jest nieco inna. Zdezorientowany? Rozwińmy.

Kontakt, który został przez Ciebie usunięty, zmieni się w kontakt spoza Twojego kręgu. Zasadniczo są losowymi użytkownikami WeChat. Jeśli spróbują wysłać Ci wiadomość, wydarzy się jedna z dwóch rzeczy, w zależności od Twoich ustawień prywatności. Przejdź do mnie, a następnie Ustawienia i dotknij Prywatność.

Jeśli suwak Potwierdzenie znajomego jest włączony, osoba próbująca wysłać Ci wiadomość otrzyma tego typu powiadomienie „[użytkownik] poprosił o weryfikację znajomego. Wyślij zaproszenie do rozmowy na czacie.”

Jeśli suwak potwierdzenia znajomych jest wyłączony, usunięty kontakt (jak również każdy inny kontakt WeChat, który nie jest zablokowany) będzie mógł wysłać Ci wiadomość w WeChat bez konieczności potwierdzania.

Z drugiej strony, kontakty, które zablokowałeś, natychmiast otrzymają tę wiadomość: „Wiadomość została pomyślnie wysłana, ale odrzucona przez odbiorcę”. Innymi słowy, ich wiadomość zostanie automatycznie odrzucona i będą wiedzieć, że ich zablokowałeś.

Podsumowując, usunięcie kontaktu nie uniemożliwia mu wysłania Ci wiadomości, podczas gdy blokuje kontakt.

Chwile

Jeśli zdarzy ci się usunąć kontakt WeChat ze swojej listy, naturalnie nie będzie on już wyświetlany w Twoim kanale Moments. Jeśli jednak natkniesz się na grupę, w której znajduje się usunięty kontakt, nadal będziesz mieć dostęp do jej Momentów z tej grupy, pod warunkiem, że umieścili swoje Momenty publicznie. Aha, a oni będą mogli zobaczyć tylko 10 najnowszych wpisów w Moments.

Jednak z zablokowanymi kontaktami nie będziesz mógł zobaczyć ich Moment, nawet jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do ich profilu ze wspólnej grupy. Alternatywnie, użytkownik, którego zablokowałeś, będzie mógł zobaczyć 10 ostatnich Moment utworzonych przed ich zablokowaniem.

Historia czatu

Jeśli zdarzy ci się usunąć kontakt WeChat, historia czatu zostanie trwale usunięta, ale tylko po twojej stronie. Po ich zakończeniu nadal będą mieli dostęp do pełnej historii czatów.

W przypadku zablokowanych kontaktów żadne historie czatów nie zostaną usunięte. Uważaj więc, co piszesz w WeChat, ponieważ nie masz kontroli nad historią czatu.

Dołączanie do grup

Jeśli kontaktu nie ma już na Twojej liście kontaktów, nie będziesz mógł poprosić go o dołączenie do grupy. Jeśli jednak nadal znajdujesz się na ich liście kontaktów, kontakt, który usunąłeś, będzie mógł poprosić Cię o dołączenie do grupy. Jeśli Twoje ustawienie potwierdzania znajomych jest włączone, zostaną oni powiadomieni, że powinni dodać Cię jako kontakt przed dodaniem Cię do grupy. Może to prowadzić do niezręcznych sytuacji, ale nie musi.

Zablokowane kontakty nie mogą dodawać Cię do grup. Jeśli spróbują to zrobić, otrzymają wiadomość o treści „[kontakt] odrzucił zaproszenie do grupy”. Oczywiście nie będziesz też mógł ich dodać do grupy.

Czy zostałeś zablokowany/usunięty?

Możesz sprawdzić, czy ktoś Cię zablokował lub usunął. Istnieje zgrabna sztuczka, która może ci w tym pomóc. Oto krok po kroku.

 1. Utwórz grupę zaokrąglającą do 39 kontaktów na liście kontaktów WeChat.
 2. Miej oko na automatyczne wiadomości, które brzmią „[kontakt] wymaga zaproszenia do znajomych. Najpierw wyślij prośbę. Wy dwoje możecie się połączyć, gdy zostanie to zaakceptowane. Jest to wyraźny znak, że ten kontakt nie ma Cię na swojej liście kontaktów.
 3. Upewnij się, że nie wysyłasz żadnych wiadomości do grupy. Po prostu go usuń. Nie, nikt nie zostanie powiadomiony o utworzeniu grupy, dopóki nie zostanie wysłana wiadomość.

Aby dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany, spróbuj wysłać im wiadomość. Jeśli wysyłanie natychmiast się nie powiedzie, prawdopodobnie zablokowali Cię.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy zablokowanie kogoś spowoduje usunięcie naszego istniejącego czatu?

Nie. Jak wspomniano wcześniej, zablokowane kontakty nie będą mogły się komunikować, dopóki „bloker” nie odblokuje „zablokowanego”. Jednak historie czatów pozostaną obecne na obu końcach. Gdy tylko kontakty zostaną odblokowane, będą mogły normalnie wznowić komunikację.

Czy ktoś może powiedzieć, czy blokuję je w WeChat?

WeChat zrobił wszystko, co w jego mocy, aby umożliwić ci zablokowanie kogoś bez jego wiedzy. Jeśli jednak zablokowany kontakt spróbuje wysłać Ci wiadomość, natychmiast otrzyma wiadomość, że go odrzuciłeś. Jest to wyraźny znak ostrzegawczy, że je zablokowałeś. Jednak nadal będą mogli zobaczyć momenty, które zrobiłeś przed ich zablokowaniem. To może wystarczyć, aby „blokowanie” było pod radarem.

Co robi blokada konta?

Cóż, wszystko wymienione powyżej. Zasadniczo zablokowane konto nie pojawi się na Twojej liście kontaktów, ale zostanie dodane do Twojej listy zablokowanych. Po ich zakończeniu, jeśli spróbują wysłać Ci wiadomość, otrzymają powiadomienie, że wiadomość została odrzucona. Pod względem momentów będą mogli zobaczyć ostatnie 10, które opublikowałeś, zanim je zablokują.

Kolejną ważną rzeczą, jaką powoduje blokowanie konta, jest umożliwienie jego odblokowania i przywrócenia normalności.

Blokowanie/odblokowywanie w WeChat

Blokowanie i odblokowywanie w WeChat działa w ten sam sposób na wszystkich dostępnych urządzeniach. Pozwala przestać otrzymywać wiadomości od zablokowanej osoby, ale bez powiadamiania jej, że jest zablokowana. Mimo to istnieją sposoby, aby sprawdzić, czy je zablokowałeś. Upewnij się, że zrozumiałeś wszystko o blokowaniu i usuwaniu kontaktów w WeChat, zanim zaczniesz to robić.

Czy udało Ci się zablokować/odblokować kontakt w WeChat? Czy próbowałeś go usunąć? Jeśli napotkałeś jakiekolwiek problemy lub masz jakieś pytania, możesz je zadać w komentarzach poniżej. Aha, idź dalej i dodaj wszystko, o czym myślisz, że mogliśmy przeoczyć.