Jak zamazać zdjęcie w Snapseed

Snapseed to bezpłatna aplikacja Google do edycji zdjęć. Niektórzy porównują tę aplikację do Instagrama, ale to jest po prostu błędne. Jest to profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć z doskonałym zestawem i wieloma różnymi efektami.

Jak zamazać zdjęcie w Snapseed

Możesz robić kolorowe zdjęcia pop, wstawiać różne filtry, używać podwójnej ekspozycji, efektów tekstowych i rozmycia obiektywu. Niektóre smartfony mają już tryby portretowe, które same mogą rozmywać tło zdjęcia, ale większość nadal tego nie robi.

Jeśli Twój telefon nie obsługuje tej funkcji, możesz zamiast tego użyć Snapseed. Możesz nawet zrobić bokeh. Z tego artykułu dowiesz się, jak idealnie rozmyć tło za pomocą Snapseed.

Pierwsze kroki

Zanim zagłębisz się w rozmycie w Snapseed, zainstaluj i zaktualizuj aplikację za pomocą oficjalnego sklepu z aplikacjami. Oto link do sklepu Google Play, a także link do sklepu Apple App Store, aby zaoszczędzić trochę czasu.

To, co większość fotografów chce osiągnąć dzięki rozmyciu Snapseed, to efekt bokeh. Jest to technika, w której obiekt na zdjęciu jest ostry, tak wyraźny, jak to możliwe, a tło jest rozmyte.

Ten trik skupia uwagę widza na głównym temacie zdjęcia, umieszczając tło w, cóż, tle. Najłatwiej osiągnąć ten efekt za pomocą cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej (DSLR). Niektóre telefony mają również funkcje bokeh, ale wciąż nie są tak dobre, jak lustrzanki cyfrowe.

Snapseed umożliwia telefonowi replikację wysokiej jakości aparatu DSLR za pomocą narzędzia do rozmycia obiektywu.

Snapseed: Jak korzystać z narzędzia Rozmycie soczewkowe

Korzystanie z narzędzia do rozmycia soczewek w Snapseed wcale nie jest trudne. Po zainstalowaniu i zaktualizowaniu aplikacji wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Snapseed na swoim telefonie.
 2. Dodaj żądane zdjęcie za pomocą przycisku Otwórz lub dużej ikony plusa. To zaprowadzi Cię do galerii telefonu, w której możesz wybrać zdjęcie.
 3. Po załadowaniu zdjęcia użyj filtrów w Snapseed, aby je wypolerować. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji Dostosuj obraz i wyostrzyć kontrast lub nasycenie kolorów. Po zakończeniu dotknij przycisku znacznika wyboru, aby zapisać zmiany.
 4. Jeśli twoje zdjęcie ma dużo elementów w tle, na przykład, jeśli jest w pozycji poziomej, przytnij je, aby wyróżnić fotografowany obiekt. Użyj menu Narzędzia i wybierz Przytnij. Dokonaj wszelkich innych niezbędnych korekt granic. Po zakończeniu dotknij znacznika wyboru w prawym dolnym rogu.
 5. Następnie możesz wybrać menu Narzędzia i wreszcie użyć Rozmycia soczewkowego. Wybierz kształt rozmycia, istnieje wiele różnych opcji, takich jak rozmycie kołowe i liniowe.

  rozmycie obiektywu

 6. Użyj narzędzia do rozmycia, aby narysować kontur wokół obiektu. Możesz rozsunąć zdjęcie, aby je powiększyć. Ustaw kontur rozmycia tak blisko, jak to możliwe, w zależności od fotografowanego obiektu.

Poprawianie rozmycia

Możesz myśleć, że twoja praca jest skończona, ale tak nie jest. Snapseed to profesjonalny edytor zdjęć i oprócz pierwszej warstwy rozmycia można wprowadzić wiele poprawek. Wykonaj poniższe czynności, aby dostosować efekt rozmycia obiektywu:

 1. Możesz nałożyć kolejną warstwę na rozmycie, co spowoduje przejście między rozmytym tłem a obiektem zdjęcia. Możesz to zrobić, przesuwając zdjęcie w górę i dotykając opcji Przejście w menu rozwijanym. Następnie przeciągnij suwak w lewo.
 2. Po zakończeniu przejścia możesz wybrać siłę rozmycia. Ponownie przesuń w górę na zdjęciu i wybierz z menu Siła rozmycia. Następnie przeciągnij suwak w prawo.
 3. Dodatkowo możesz dodać efekt winiety na krawędziach. Jeśli chcesz, aby krawędzie pozostały w tym samym kolorze, przesuń suwak Winiety na zero.

  siła rozmycia przejścia i winieta

 4. Wreszcie, kiedy skończysz, możesz zapisać zmiany i wyeksportować rozmazane zdjęcie do swojej galerii zdjęć.

Końcowe myśli i wskazówki

Masz to, właśnie nauczyłeś się najłatwiejszego sposobu korzystania z rozmycia obiektywu w Snapseed. Ta solidna aplikacja jest świetna i staje się coraz lepsza, im bardziej się do niej przyzwyczaisz. Możesz eksperymentować i tworzyć wszelkiego rodzaju fajne efekty, stosować różne filtry, aby przenieść swoje zdjęcia na wyższy poziom.

Istnieją inne sposoby wykorzystania rozmycia obiektywu w Snapseed, ale są one bardziej zaawansowane i zajmują więcej czasu. Czy rozmywasz tło na swoich zdjęciach? Jeśli nie, czy dałbyś mu szansę? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach poniżej.