Jak zmienić nazwę kanału YouTube

Czy Twój kanał YouTube ma tę samą nazwę, którą nosił od lat, i wydaje się, że nigdy nie znajdujesz czasu, aby to zmienić? W takim przypadku czytaj dalej, aby zobaczyć, jak łatwo zmienić nazwę i adres URL kanału YouTube lub edytować podstawowe informacje o kanale.

W tym artykule nie tylko powiemy Ci więcej o tym, jak zmienić nazwę kanału YouTube, ale także wyjaśnimy, jak to zrobić na różnych urządzeniach.

Jak zmienić nazwę kanału YouTube

Gdy zdecydujesz się zmienić nazwę swojego kanału YouTube, musisz zmienić ją również na swoim koncie Google. Ponieważ oba są połączone, nie ma możliwości zmiany jednej nazwy bez jednoczesnej zmiany drugiej. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i zaloguj się na swoje konto YouTube Studio.

 2. W menu po lewej stronie wybierz „Dostosowanie” i „Podstawowe informacje”.

 3. Stuknij w „Edytuj”, aby wpisać nową nazwę swojego kanału.

 4. Stuknij w „Opublikuj”.

Aby mieć inną nazwę na koncie Google niż na kanale YouTube, musisz utworzyć konto marki i połączyć je ze swoim kanałem. W przypadku konta marki nazwy kont nie muszą się zgadzać, dzięki czemu możesz je zmieniać tak często, jak chcesz.

Jak zmienić nazwę kanału YouTube w systemie Windows, Mac i Chromebook

Oto jak możesz zmienić nazwę swojego kanału YouTube na Windowsie, Macu lub Chromebooku:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i zaloguj się na swoje konto YouTube Studio.

 2. W menu po lewej stronie wybierz „Dostosowanie” i „Podstawowe informacje”.

 3. Stuknij w „Edytuj”, aby wpisać nową nazwę swojego kanału.

 4. Stuknij w „Opublikuj”.

Należy pamiętać, że imię i nazwisko można zmienić tylko trzy razy w okresie 90 dni. Dodatkowo, gdy zmodyfikujesz go na swoim koncie Google, zmieni się on również w Twojej poczcie e-mail, kanale YouTube, Dysku Google i innych usługach Google.

Jak zmienić nazwę kanału YouTube na iPadzie

Niektórzy menedżerowie kanałów korzystają z aplikacji YouTube na swoich iPadach do testowania jakości swoich filmów i zarządzania profilami. Jeśli jesteś jednym z nich i chcesz zmienić nazwę swojego kanału YouTube za pomocą iPada, oto sposób, aby to zrobić:

 1. Otwórz aplikację YouTube.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz „Twój kanał”.
 3. W prawym górnym rogu strony profilu kliknij „Ustawienia”.
 4. Stuknij ikonę edycji, która znajduje się obok Twojego imienia i nazwiska.
 5. Zaktualizuj swoje imię i dotknij ikony sprawdzania, gdy skończysz.

Jak zmienić nazwę kanału YouTube na iPhonie

Ponieważ większość użytkowników YouTube ogląda filmy na swoich telefonach, YouTube stworzył funkcje w aplikacji, aby menedżerowie kanałów mogli edytować informacje o kanale za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jeśli chcesz zmienić nazwę swojego kanału YouTube za pomocą iPhone'a, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Otwórz aplikację YouTube.

 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz „Twój kanał”.

 3. Stuknij ikonę edycji, która znajduje się obok Twojego imienia i nazwiska.

 4. Zaktualizuj swoje imię i dotknij ikony sprawdzania, gdy skończysz.

Jak zmienić nazwę kanału YouTube na Androidzie

Gdy uznasz, że nadszedł czas, aby zmienić swoje imię i nazwisko w YouTube, będziesz musiał zmienić również swoje imię i nazwisko na koncie Google. To prosty i bezpośredni proces. Oto, co musisz zrobić, aby to zmienić na urządzeniu z Androidem:

 1. Otwórz aplikację mobilną YouTube.

 2. Kliknij zdjęcie profilowe swojego kanału i wybierz „Twój kanał”.

 3. Kliknij „Edytuj kanał”.

 4. Kliknij „Edytuj”, aby zmienić nazwę swojego konta.

 5. Kiedy wchodzisz, kończysz, kliknij "OK".

Jak zmienić adres URL kanału YouTube

Możesz zmienić adres URL swojego kanału w YouTube Studio w kilku prostych krokach:

 1. Otwórz YouTube Studio.

 2. W lewym menu kliknij „Dostosowanie” i „Podstawowe informacje”. Zobaczysz swój aktualny adres URL.

 3. Wpisz nowy.

W tym menu pod adresem URL konta dostępna jest opcja „Ustaw niestandardowy adres URL dla swojego kanału”. Tutaj możesz dodać określony adres URL, używając wszystkich rodzajów znaków lub kombinacji dużych i małych liter. Jednak Twój profil musi mieć zezwolenie na niestandardowy adres URL. Aby się do tego zakwalifikować, musisz:

 • Miej ponad 100 subskrybentów.
 • Prześlij zarówno zdjęcie banerowe, jak i zdjęcie profilowe.
 • Miej swój kanał aktywny przez co najmniej 30 dni.

Gdy zakwalifikujesz się, otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem o nowych ustawieniach, które właśnie stały się dostępne.

Jak zmienić nazwę kanału YouTube przed upływem 90 dni?

Nazwę swojego kanału YouTube możesz zmienić trzy razy w ciągu 90-okresu, a potem tylko raz na 90 dni. Ze względu na surowe zasady dotyczące zmian nazw nie można ich zmieniać zbyt często, ponieważ wprowadzałoby to w błąd innych użytkowników i przeglądających.

Ta zasada pozostawia każdemu użytkownikowi wystarczająco dużo miejsca, aby zmienić zdanie i znaleźć odpowiednią nazwę dla swojego kanału. Jednak ograniczenie sprawia, że ​​wszyscy zastanowią się dwa razy, zanim zmienią nazwę swojego kanału, ponieważ nie mogą codziennie zmieniać jej na nową.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak utworzyć nazwę kanału YouTube?

Gdy zdecydujesz się utworzyć kanał YouTube, aby przesyłać filmy i komunikować się z widzami, jednym z najważniejszych aspektów Twojego konta będzie nazwa i adres URL kanału. Zanim zdecydujesz się na nazwę, musisz zdecydować, czy stworzysz kanał osobisty, czy biznesowy, ponieważ będzie to decydować o tym, jak często możesz je zmieniać.

Gdy zdecydujesz się na nazwę na kanale osobistym, będzie ona częścią Twojego konta Google i nazwy kanału YouTube. To utrudniłoby sprawę, gdybyś zdecydował się ponownie to zmienić, ponieważ musiałbyś ponownie utworzyć nowe konto Google, a następnie otworzyć kanał.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się utworzyć konto marki, będziesz mógł mieć inną nazwę na kanale, podczas gdy konto Google pozostanie takie samo, niezależnie od liczby zmian, które wprowadzisz w swojej nazwie.

Jak założyć konto marki na YouTube

Korzystanie z konta marki jest bardzo prostym procesem, a oto jak to zrobić:

• Otwórz YouTube na swoim komputerze lub w witrynie mobilnej.

• Przejdź do listy kanałów.

• Sprawdź, czy masz już konto marki. Następnie utwórz nowy kanał, dotykając „Utwórz nowy kanał”.

• Podaj szczegółowe informacje o nazwie i koncie swojego kanału.

• Wybierz „Utwórz”, aby w końcu utworzyć nowe konto marki.

Korzyści z posiadania Konta marki są liczne. Jest to bardziej praktyczne niż kanał prywatny, ponieważ w YouTube możesz mieć inną nazwę niż ta na koncie Google. Kolejną zaletą jest to, że zespół ludzi może łatwo zarządzać kanałem, gdy ich konta zostaną połączone. Dodatkowo możesz oddzielić prywatną pocztę e-mail i konto od firmowego.

Czy mogę zmienić swoją nazwę YouTube bez zmiany nazwy Google?

Jeśli masz konto marki, możesz wprowadzać zmiany do swojego kanału YouTube bez wpływu na swoje konto Google. Dlatego jeśli jesteś profesjonalistą lub chcesz nim zostać, utworzenie Konta marki jest jedną z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć. Pamiętaj, że jeśli masz zwykłe konto połączone z Google, nie można zmienić jednej nazwy bez wpływu na drugą. Gdy Twoja firma zacznie się rozwijać, może to stać się problemem.

Jak edytować nazwę kanału YouTube?

Gdy musisz edytować swoje imię i nazwisko w YouTube, musisz również edytować swoje imię i nazwisko na połączonym koncie Google. W aplikacji mobilnej YouTube jest to prosty i bezpośredni proces, a oto, co musisz zrobić:

• Otwórz aplikację mobilną YouTube.

• Kliknij zdjęcie profilowe swojego kanału i wybierz „Twój kanał”.

• Kliknij „Edytuj”, aby zmienić lub edytować nazwę konta.

• Kiedy wchodzisz, kończysz, kliknij „Sprawdź ikonę”.

Dlaczego nie mogę zmienić nazwy mojego kanału YouTube?

Jeśli próbowałeś zmienić swoje imię i nie mogłeś tego zrobić, prawdopodobnie było to zmieniane już trzy razy w ciągu 90 dni. Teraz będziesz musiał poczekać kolejne 90 dni, aby ponownie to zmienić. Nie wolno podejmować pochopnych decyzji dotyczących nazwy kanału YouTube, ponieważ nie masz nieograniczonego dostępu do edytora nazwy swojego profilu. Przemyśl każdy pomysł, który masz na myśli i użyj tego, który działa najlepiej.

Ponadto nie zapominaj, że Twoi widzowie łączą się z Tobą za pośrednictwem nazwy kanału. Jeśli będziesz go zmieniać co kilka miesięcy, większość z nich może być nieco zdezorientowana i może zrezygnować z subskrypcji.

Jak długo trwa zmiana nazwy kanału YouTube?

W zależności od tego, ile razy zmieniałeś nazwę swojego kanału, być może będziesz musiał poczekać do trzech miesięcy, aby uzyskać kolejną szansę na zmianę nazwy. Jeśli masz nowy kanał, możesz wprowadzić trzy zmiany nazwy w ciągu 90 dni. Jeśli wprowadziłeś już trzy zmiany, będziesz musiał poczekać 90 dni na kolejną możliwość. Dlatego powinieneś mieć jasny obraz tego, czego chcesz użyć jako nazwy i zacząć budować swoją markę.

Aktualizacja profilu jest ważna

Nazwa Twojego kanału pojawia się, gdy ktoś Cię szuka w YouTube lub poleca Twój kanał. Ponieważ jest to najlepszy sposób, aby ludzie mogli zidentyfikować Ciebie i Twoje treści, upewnij się, że wprowadzane zmiany są przemyślane.

Teraz, gdy wiesz, jak zmienić nazwę swojego kanału YouTube, możesz lepiej zarządzać swoim kontem. Ponadto możesz tworzyć konta marek, aby wyrażać różne zainteresowania i wchodzić w interakcje z nowymi odbiorcami YouTube.

Jak często myślisz o zmianie nazwy swojego kanału? Czy słyszałeś o kontach marki?

Powiedz nam więcej w komentarzach poniżej.