Jak zmienić celownik w CSGO

Zmiana celownika może mieć ogromny wpływ na to, jak korzystasz z CSGO. Oczywiście domyślny celownik CSGO działa dobrze, ale dostępnych jest wiele innych opcji.

Jak zmienić celownik w CSGO

W tym artykule nauczymy Cię, jak dostosować ustawienia, aby poprawić swoją grę. Jeśli chcesz zmienić dynamikę swojej rozgrywki lub po prostu wprowadzić niewielkie zmiany w estetyce, to dobrze trafiłeś.

Jak zmienić kolor celownika w CSGO

Na początku zmiana koloru celownika może wydawać się nieistotna dla ogólnego doświadczenia z CSGO. Nie daj się jednak zwieść, ponieważ może to znacznie poprawić twoją celność. Niektórzy ludzie po prostu widzą pewne kolory wyraźniej niż inni.

Pokażemy Ci, jak skonfigurować, korzystając z pięciu różnych wariantów kolorystycznych. Na początku może to być trochę trudne, ale wykonaj następujące kroki, a otrzymasz je w mgnieniu oka:

 1. Wpisz „~”, aby otworzyć konsolę.
 2. Następnie musisz dostosować parametr „cl_crosshaircolor x”.

 3. Aby zmienić kolor na predefiniowany, po prostu wprowadź jedno z poniższych poleceń.

  cl_crosshaircolor 0 – dla koloru czerwonego.

  cl_crosshaircolor 1 – dla zieleni.

  cl_crosshaircolor 2 – dla żółtego.

  cl_crosshaircolor 3 – dla koloru niebieskiego.

  cl_crosshaircolor 4 – dla niebieskozielonego.

Jak dostosować kolor celownika w CSGO?

Oprócz zmiany koloru istnieje również możliwość pełnego dostosowania celownika do dowolnego koloru. Odbywa się to poprzez łączenie kolorów podstawowych, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Brzmi skomplikowanie, ale to naprawdę nie jest takie trudne. Oto jak to się robi:

 1. Najpierw otwórz konsolę, naciskając „~”.
 2. Następnie wpisz „cl_crosshaircolor 5”, aby otworzyć ustawienia niestandardowe.

 3. Następnie będziesz musiał ręcznie dostosować ilość czerwonego, niebieskiego i zielonego.
 4. Przypisz wartość dla ilości każdego koloru, który chcesz zmieszać – od 0 do 255.
 5. Przypisz wartości, wprowadzając coś takiego:

„cl_crosshaircolor_r66”

„cl_crosshaircolor_b180”

„cl_crosshaircolor_g34”

Powyższe jest jedynie przykładem w celach ilustracyjnych. W przypadku białego celownika zmień wszystkie te wartości aż do 255. Odwrotnie dla czarnego celownika zmień je wszystkie na 0.

Jak zmienić celownik dla różnych broni w CSGO?

Dostosowanie i powiązanie celownika z kluczem może być czasochłonnym przedsięwzięciem. Na szczęście istnieją sposoby na obejście tego, które nie wymagają godzin dostosowywania i dodawania do pliku autoexec. Korzystając z tej witryny tutaj, możesz przetestować wszystkie rodzaje ustawień celownika w porównaniu z ustawieniem CSGO, aby zobaczyć, które najlepiej Ci odpowiada. Wszystko, co musisz zrobić, to dostosować kolor, rozmiar, odstęp, kontur itp. za pomocą przesuwanych pasków.

Po znalezieniu celownika, który najbardziej Ci odpowiada, możesz skopiować i wkleić te ustawienia z witryny bezpośrednio do pliku autoexec lub konsoli. Ta strona pozwoli ci również skonfigurować system przełączania wiązań w zależności od noszonej broni. Nasze uznanie kierujemy do twórców tej strony.

Jak zmienić rozmiar celownika w CSGO?

Jeśli chcesz zmienić ustawienia celownika, musisz najpierw włączyć konsolę. Aby to zrobić, przejdziesz do „Menu Ustawienia”, następnie „Parametry gry”, a następnie wybierz „Tak” na karcie „Włącz konsolę programisty”. Teraz będziesz mieć swobodę w dokonywaniu wszelkich zmian w grze. Tak więc, po włączeniu konsoli, oto jak zmienić rozmiar celownika:

 1. Naciśnij „~”, aby otworzyć konsolę.
 2. Następnie możesz dostosować za pomocą polecenia „cl_crosshairsize X”.
 3. Wprowadź wartość dla „x”: na przykład „cl_crosshairsize 3.5”.
 4. Następnie baw się numerem, aż znajdziesz taki, który Ci odpowiada.

Jeśli chodzi o rozmiar celownika, wszyscy gracze są różni. Nawet w profesjonalnych rankingach CSGO zobaczysz ogromne różnice w wielkości, dynamice i kolorze celownika. Zasugerowaliśmy 3.5 jako przykład, ale może to nie zadziałać dla Ciebie.

Jak zmienić styl celownika w CSGO

Jak zapewne wiesz, w CSGO do wyboru są trzy style celownika. Każdy ma swoje zalety i wady, więc nie możemy powiedzieć, który jest najlepszy. Naszą radą jest wypróbowanie ich wszystkich dla siebie i sprawdzenie, które działa dla Ciebie. W tej sekcji pokażemy, jak przejść do każdego indywidualnego celownika; statyczne, kropkowe i dynamiczne.

Zmień krzyżyk na kropkę:

Zmiana celownika na kropkę jest prosta i potrzebne są tylko trzy polecenia. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Najpierw otwórz konsolę, naciskając „~”.
 2. Następnie skopiuj i wklej to polecenie, aby uzyskać kropkę: „cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairsize 0;”
 3. Aby zmienić rozmiar kropki, po prostu wpisz „cl_crosshairthickness 0.5” (dzięki temu Twoja kropka będzie bardzo mała) i zwiększ liczbę w górę, aż znajdziesz odpowiedni rozmiar.

Zmień celownik na dynamiczny:

W CSGO dostępne są w sumie cztery dynamiczne ustawienia celownika. Pierwsza z nich to ustawienie domyślne. Dla tych z was, którzy trochę majstrowali, ale chcą przywrócić ustawienia domyślne, wystarczy wprowadzić do konsoli „cl_crosshairstyle 0”. Aby wypróbować inne dynamiczne warianty celownika, wypróbuj jeden z poniższych:

 • „cl_crosshairstyle 2”
 • „cl_crosshairstyle 3”
 • „cl_crosshairstyle 5”

Zmień celownik na statyczny:

Wreszcie, co nie mniej ważne, dochodzimy do ustawienia statycznego. Naszym zdaniem ten jest prawdopodobnie najłatwiejszy w użyciu ze wszystkich. Do wyboru są tylko dwa warianty tego stylu. Aby je wypróbować, wprowadź do konsoli jedno z tych poleceń:

 • „cl_crosshairstyle 1”
 • „cl_crosshairstyle 4”

Jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowany, możesz przeprowadzić pobieżny test każdego ustawienia celownika i później go zmienić.

Jaki jest najlepszy celownik do strzałów w głowę?

Szczerze mówiąc, każdy ma własne preferencje co do tego, który celownik jest najlepszy do strzałów w głowę. Istnieje jednak kilka pułapek, z którymi zgadza się większość graczy. Po pierwsze, celownik nigdy nie powinien być za duży ani za gruby. Większy celownik może przesłaniać twoje widzenie i otoczenie peryferyjne.

Po drugie, ważny jest również kolor. Niektóre kolory prawie nie pojawiają się na mapach CSGO, więc miej to na uwadze przy wyborze koloru. Czerwony lub fioletowy to na ogół bezpieczne opcje. Na koniec, jest wielu profesjonalistów, którzy używają tylko prostego celownika z kropką. Przyzwyczajenie się do tego na początku może być naprawdę trudne, ale wypłata może być warta zachodu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego warto zmienić celownik?

Każdy ma swój własny sposób gry, jeśli chodzi o CSGO, więc domyślny celownik, od którego zaczynasz, może nie być dla ciebie najlepszym wyborem. Mając prawie nieskończone możliwości dla celowników, najlepiej poeksperymentować i trochę go zmienić. Na przykład jest wielu profesjonalistów, którzy zmieniają celownik za każdym razem, gdy mają złą passę. Czasami, aby zmienić swój los, wystarczy zmienić sposób patrzenia na rzeczy (cele).

Dostosowywanie krzyżyków w CSGO

Proces dostosowywania celownika w CSGO może początkowo wydawać się bardzo trudny, ale przy odrobinie praktyki będziesz dostosowywać i poprawiać ustawienia w locie w mgnieniu oka. Z ciekawości, czy są tacy, którzy grają bez celownika? Czy są jakieś inne zalety niż urealnienie ogólnego wrażenia z gry? Jeśli jesteś jednym z niewielu na tyle odważnych, aby grać w CSGO w ten sposób, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie w sekcji komentarzy poniżej.