Jak zmienić płeć w Rust

Można by się spodziewać zaawansowanych opcji dostosowywania postaci od wieloosobowej gry survivalowej w otwartym świecie, takiej jak Rust. Przynajmniej opcje dostosowywania płci lub rasy. Niestety sprawy nie są tak proste, jak w większości nowoczesnych gier wideo.

Jak zmienić płeć w Rust

Po utworzeniu postaci Rust jest ona powiązana z identyfikatorem konta Steam. Gra nie wyświetla monitu o wybranie płci ani rasy awatara. A kiedy już zdobędziesz postać, to wszystko. Brak zmian w tym Steam ID. To jasne, jak to może być frustrujące – chciałbyś przynajmniej wybrać płeć swojego awatara, prawda?

W tym artykule zobaczymy, czy możemy pomóc ci zmienić płeć, rasę i inne cechy twojej postaci.

Jak zmienić płeć w Rust

Oficjalnie nie ma możliwości zmiany płci swojej postaci w grze. W rzeczywistości na początku nie możesz nawet dostosować swojej postaci. To nie jest część błędu dewelopera; to świadomy wybór. Celem twórców gry było stworzenie losowo generowanego, w pełni zbalansowanego tłumu graczy. I to jest najbardziej poprawny politycznie sposób postępowania.

Oczywiście ta decyzja wywołała frustrację u wielu graczy, z których niektórzy całkowicie zrezygnowali z gry. Niektórzy po prostu zdecydowali się płynąć z prądem, niektórzy w ogóle nie mają nic przeciwko tej decyzji, podczas gdy inni zaczęli kopać w kodzie gry w celu znalezienia sposobu na wpłynięcie na wygląd postaci gracza.

Najprostszym sposobem na zmianę płci swojej postaci jest użycie wielu kont Steam. Widząc, w jaki sposób twój awatar Rust jest generowany dla twojego identyfikatora Steam i bezpośrednio z nim powiązany, być może będziesz musiał tworzyć nowe konta Steam w kółko, aż trafisz na kombinację, która ci się podoba. Sprawy mają się jeszcze gorzej, jeśli szukasz określonej płci, rasy, rozmiaru genitaliów/piersi, fryzury itp.

Jeśli korzystasz z funkcji udostępniania rodziny Steam i żaden z członków Twojego konta Family Share nie gra w Rust, możesz uzyskać kilka dodatkowych prób lądowania awatara, który uznasz za estetyczny.

Niestety, w Rust masz bardzo małą kontrolę nad tworzeniem swojej postaci. Uzyskanie idealnego zestawu funkcji jest wręcz niemożliwe.

Jak zhakować swoją płeć w Rust

Aby „zhakować” swoją płeć Rust, wykonaj następujące czynności:

 1. Upewnij się, że w twojej bibliotece Steam znajduje się kopia Rusta.
 2. Przejdź do swojego profilu Steam.

 3. Przejdź do edycji profilu.

 4. Wybierz kartę Moje ustawienia prywatności. Jeśli Twój profil Steam nie jest jeszcze publiczny, zmień go.

 5. Upewnij się, że Rust działa w trybie administratora. Po skonfigurowaniu wszystkiego przejdź do biblioteki Steam.

 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy Rust i wybierz Właściwości.

 7. Przejdź do opcji uruchamiania.

To tutaj będziesz zmieniać płeć, kolor, rozmiar genitaliów/piersi i ustawienia fryzury. Oto cztery kategorie wyglądu, które możesz zmienić. Jeśli jednak zdarzy ci się użyć dwóch kodów z tej samej kategorii, gra najprawdopodobniej się zawiesi. Oto dostępne kody.

Płeć:

 • Kobieta: -gdr20f
 • Mężczyzna: -gdr20m

Kolor:

 • Azjatycki: -rc_asn
 • Intensywna czerń: -rcB_high
 • Niski czarny: -rcB_low
 • Gruby biały: -rcW_high
 • Niska biel: -rcW_low

Rozmiar narządów płciowych/piersi:

 • Rozmiar 3 (duży): -sz6l
 • Rozmiar 2 (średni): –sz6m
 • Rozmiar 1 (najmniejszy): -sz6s

Fryzura:

 • Fryzura 1: -rcH_1
 • Fryzura2: -rcH_2
 • Fryzura3: -rcH_3
 • Fryzura4: -rcH_4
 • Fryzura5: -rcH_5

Chociaż wielu użytkowników potwierdziło tę metodę, nie ma gwarancji, że zadziała dla Ciebie.

Do niedawna można było manipulować ustawieniami uruchamiania Rust i wpływać na cechy swojego awatara. Możesz natknąć się na różne samouczki online, które zalecają wprowadzenie takich zmian. Ale twórcy gier poprawili to, więc już nie działa.

Kiedy wprowadzono kobiece awatary (punkt, w którym połowa postaci w grze nagle zmieniła się w kobiety), pojawiła się zmienna konsoli „dev.gender”, do której dostęp mieli administratorzy serwerów i moderatorzy. Ta opcja również została usunięta.

Jak zmodyfikować swoją płeć w Rust

Różne gry, zwłaszcza te z otwartym światem dla wielu graczy, korzystają z różnych wtyczek i modów. Czy istnieje mod/wtyczka, która pozwala użytkownikowi zmienić płeć swojego awatara w grze? Odwiedź dowolną popularną społeczność moddingową i wyszukaj wątek modów Rust. Na pewno zobaczysz wiele - wszystkie ślepe uliczki.

Wygląd twojej postaci Rust jest powiązany z twoim identyfikatorem Steam i żadna wtyczka lub mod innej firmy nie może tego zmienić. Umożliwienie modderom dostępu do identyfikatorów Steam prowadziłoby do znacznie większych problemów niż płeć i wygląd awatara Rusta.

Jak zmienić rasę w Rust

Rasa to jedna z czterech kategorii wyglądu w Rust. Jest ogólnie określany jako „Kolor”. Rasa twojej postaci jest przypisana do ciebie tak samo jak płeć – całkowicie losowo. Jedynym sposobem na zmianę rasy awatara Rust jest użycie metody wspomnianej powyżej, która określa kody dla każdego dostępnego koloru rasy. Jeśli powyższa metoda nie działa, będziesz musiał tworzyć nowe identyfikatory Steam, aż osiągniesz zadowalający wygląd.

Jeśli możesz żyć z wyglądem postaci, który nie pasuje do twoich preferencji estetycznych, sugerujemy, abyś to zrobił. Zamieszanie z kodem gry może zepsuć grę, a tworzenie wielu identyfikatorów Steam dla wyglądu awatara Rusta nie zmieni tak bardzo twoich wrażeń z gry.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy możesz być dziewczyną w Rust?

Tak, postać w Rust może być kobietą. Problem tkwi w braku opcji personalizacji postaci – postacie są przydzielane losowo, więc istnieje 50% szans na to, że twoja postać będzie nieodpowiedniej płci.

2. Czy mogę zmienić swoją postać w Rust?

Niestety, nie możesz mieć wielu postaci w Rust na jednym Steam ID. Nie możesz go nawet usunąć i utworzyć nowego. Jeśli korzystasz z konta rodzinnego na Steam i żaden z pozostałych członków nie planuje grać w Rust, możesz spróbować szczęścia na ich kontach.

Pamiętaj jednak, że awatary Rust są powiązane z identyfikatorem Steam gracza i nie można ich usunąć. Aby zmienić postać, tworząc nową, musisz stworzyć zupełnie nowy identyfikator Steam i zacząć od zera, a niewielu graczy jest na to przygotowanych.

3. Jak zmieniasz płeć w rekrutacji w Rust?

Jedynym realnym sposobem zmiany płci awatara w Rust jest użycie wspomnianych wcześniej opcji kodu. Jedynym innym sposobem na wykorzystanie postaci innej płci byłoby stworzenie zupełnie nowej postaci poprzez utworzenie nowego identyfikatora Steam.

4. Czy warto kupić Rust 2020?

Jeśli lubisz środowiska gier PvP, które również opierają się na rzemiośle, konstrukcji i przetrwaniu, pokochasz Rust. Jeśli nie zależy ci na wyglądzie swojej postaci, tym lepiej, ponieważ Rust losuje twój wygląd z płci na fryzurę. Więc tak, Rust był wart zakupu w 2020 roku i nadal jest wart twoich pieniędzy w 2021 roku.

5. Czy rdza ma jednego gracza?

Rust nie ma trybu dla jednego gracza, ponieważ jest to gra survivalowa oparta na interakcjach PvP. Istnieje ograniczony tryb PvE używany jako opcja ćwiczeń dla osób uruchamiających grę po raz pierwszy. Jednak Rust to gra wieloosobowa i nie przywiązuje zbytniej wagi do gry solo.

6. Czy Rust nadal jest popularny?

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Rust został po raz pierwszy wydany we wczesnym dostępie w 2013 roku. Jednak dzięki kilku głośnym streamerom, którzy wybrali tę grę, Rust zyskał na popularności i zwiększył zainteresowanie społeczności graczy. Tak więc Rust nie tylko jest nadal popularny, ale ostatnio zyskał na popularności.

7. Czy Rust jest trudną grą?

Rust to z założenia trudna i bezlitosna gra. Zachęca się tutaj do zabawy z kolegami lub w klanach. Gra nagradza współpracę i tworzenie paczek znacznie bardziej niż gra solo. Pod każdym względem Rust to trudna gra survivalowa dla wielu graczy.

Płeć i estetyka fizyczna w Rust

Zmiana wyglądu postaci w Rust jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. W rzeczywistości nie masz tu nic do powiedzenia. Jednak użycie metody kodu, którą opisaliśmy powyżej, może być Twoją jedyną opcją stworzenia postaci, która odpowiada Twoim preferencjom.

W rzeczywistości najlepiej jest całkowicie pominąć fizyczny aspekt gry. Twórcy nie obsługują dostosowywania postaci, a twój awatar jest powiązany z twoim identyfikatorem Steam, więc żadne wtyczki ani mody nie mogą tutaj pomóc. Skoncentruj się na tym, co naprawdę jest ważne w grze – na rzeczywistej rozgrywce.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci dowiedzieć się, jak zmienić wygląd swojego awatara Rusta. Jeśli masz inne pytania dotyczące gry lub cokolwiek innego do dodania, sekcja komentarzy poniżej czeka.