Jak zmienić nazwy w Runescape

RuneScape firmy Jagex napisał książkę o darmowych grach online dla wielu graczy. Wydany w 2001 roku, był rzecz grać na PC. Obecnie gracze nadal cieszą się odświeżoną grafiką i interfejsem RuneScape w odnowionej wersji z 2013 roku o nazwie RuneScape 3.

Jak zmienić nazwy w Runescape

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat zmiany nazwy wyświetlanej w grze, ograniczeń związanych ze zmianą nazwy oraz możliwości zmiany nazwy użytkownika.

Zmiana nazwy postaci

RuneScape oferuje swoim darmowym członkom szereg korzyści, od zadań po personalizację postaci. Zmiana nazw postaci lub nazw wyświetlanych nie jest jednak jedną z tych korzyści, które są oferowane za darmo.

Jeśli masz serce nastawione na zmianę nazwy wyświetlanej, będziesz musiał najpierw zapłacić za członkostwo RuneScape. RuneScape ma obecnie do wyboru trzy modele cenowe:

 • 10,99 USD za miesiąc
 • 29,99 USD za trzy miesiące
 • 99,99 USD za rok

Po uzyskaniu oficjalnego członkostwa masz kilka opcji zmiany swojego imienia w grze, w zależności od używanej wersji.

Metoda 1 – za pośrednictwem witryny internetowej

 1. Wejdź na stronę RuneScape ze swojej ulubionej przeglądarki lub kliknij tutaj.
 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Wybierz "Moje konto" znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.

 4. (opcjonalnie) Możesz zostać poproszony o ponowne zalogowanie się na swoje konto.
 5. W nowym oknie "Ustawienia konta" zobaczysz swoją nazwę wyświetlaną u góry, jeśli ją ustawisz. Przewiń w dół i wybierz "Zmień nazwę postaci".

 6. Wprowadź nową nazwę wyświetlaną.

 7. Naciśnij przycisk „Ustaw nazwę”, aby potwierdzić zmianę.

Dobrym pomysłem jest przygotowanie kilku nazw, na wypadek, gdyby pojawiła się wiadomość z prośbą o wybranie innej. Po naciśnięciu przycisku „Ustaw nazwę” możesz zobaczyć ten komunikat, jeśli inny gracz już zarezerwował nazwę lub jeśli nazwa jest zablokowana, ponieważ jest nieodpowiednia.

Metoda 2 - Za pomocą menu w grze

Jeśli nie możesz zrezygnować z nostalgii związanej z graniem w oryginalną wersję RuneScape, istnieje również rozwiązanie dla Ciebie. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności:

 1. Uruchom grę.
 2. Przejdź do „Menu opcji”.
 3. Wybierz „Ustawienia”, a następnie ikonę kasku.
 4. Twoje nowe okno powinno pokazywać „interfejs bohatera”. Wybierz "Zmień nazwę" i wprowadź nową nazwę w polu tekstowym.
 5. Naciśnij przycisk z napisem „Sprawdź dostępność”. Jeśli nazwa jest dostępna, gra zmienia ją automatycznie. Jeśli jednak nazwa jest już zarezerwowana przez innego gracza, możesz wybrać z listy odmian nazwy i spróbować ponownie lub wypróbować inną nazwę w polu tekstowym.
 6. Powtarzaj proces, aż pojawi się nazwa, na którą ty (i gra) możecie się zgodzić.

Old School Wersja RuneScape

Zmiana imienia i nazwiska to prosty proces, nawet jeśli używasz Old School RuneScape. Sprawdź poniższe kroki, aby rozpocząć:

 1. Uruchom grę.
 2. Wybierz ikonę „Ustawienia”, zobrazowaną jako klucz w grze.
 3. Naciśnij ikonę „Czat i powiadomienia”.
 4. Wybierz przycisk „Wyświetlana nazwa”. Jeśli kwalifikujesz się do bezpłatnej zmiany nazwy, zobaczysz ją w tym oknie. Zobaczysz również, do ilu dodatkowych zmian się kwalifikujesz, jeśli wykupisz obligacje.
 5. Aby kontynuować zmianę nazwy, naciśnij przycisk „Wyszukaj nazwę” znajdujący się w dolnej części okna.
 6. Wprowadź nową nazwę i naciśnij „Enter”.
 7. Jeśli nazwa jest dostępna, zobaczysz przycisk u dołu okna z nową nazwą. Zobaczysz również komunikat „Nie zajęte” w polu stanu znajdującym się na środku okna.
 8. Jeśli chcesz zachować nową nazwę, naciśnij przycisk z wybraną nową nazwą na dole okna. Możesz również wypróbować inną nazwę, naciskając przycisk „Inna nazwa” bezpośrednio nad nią.
 9. Gdy zdecydujesz się na nową nazwę i sfinalizujesz ją, wyloguj się z gry i zaloguj ponownie, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

Ograniczenia nazw

Znalazłeś idealną nazwę i jesteś gotowy do zmiany. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, że jest zgodny z poniższymi ograniczeniami:

 • Żadnych zwodniczych ani obraźliwych nazw.
 • Brak zduplikowanych nazw lub nazw wyświetlanych używanych na innych kontach.
 • Brak nazw, które przekraczają 12 znaków.
 • Brak nazw, które podlegają 35-dniowemu okresowi oczekiwania na porzucenie nazwy.
 • Brak znaków interpunkcyjnych w nazwie wyświetlanej. Są pomijane, gdy nazwa jest ustawiona.
 • Brak zmian nazwiska w ciągu 24 dni od ostatniej zmiany nazwiska (z wyjątkiem wykupu obligacji).
 • Nie używając słowa „mod” w wyświetlanej nazwie.

Jeśli twórcy gry uznają, że wyświetlana nazwa jest obraźliwa, zastąpią ją tymczasową, dopóki nie wybierzesz nowej. W przypadku recydywistów ludzie z Jagex odbierają przywilej wyboru nazwy wyświetlanej na rok, a gracz otrzymuje taką przypisaną przez moderatora.

Posiadane nazwiska

Kiedy wybierzesz nową wyświetlaną nazwę, stara nie zniknie w pustej nazwie lub natychmiast ponownie wejdzie do bazy nazw dla nowych graczy. Trwa to przez jakiś czas, dokładnie 35 dni, na wypadek, gdybyś chciał go ponownie zmienić.

Jak na ironię, jeśli zdecydujesz się zmienić swoje imię z powrotem na poprzednie, musisz poczekać 28 dni, aby to zrobić. Pomiędzy zmianami nazwiska obowiązuje 28-dniowy okres oczekiwania, nawet jeśli zdecydujesz się przywrócić stare imię.

Jeśli pozwolisz, aby 35-dniowy okres utrzymywania minął, nazwa wraca do rotacji i może zostać przejęta przez innego gracza.

Wykup obligacji

Obligacje to waluta w grze, którą można wymienić na RuneCoins, klucze lub korzyści z członkostwa. Możesz również wymienić je bezpośrednio z innymi graczami lub podarować. Gracze zazwyczaj uzyskują tę walutę poprzez zakupy w grze lub za pośrednictwem oficjalnej strony RuneScape.

Jednak obligacje mogą być również wykorzystywane do ominięcia tego nieznośnego 28-dniowego okresu oczekiwania między zmianą nazwy wyświetlanej. Jeśli chcesz wydać ciężko zarobione obligacje na nową nazwę, sprawdź poniżej, jak je wymienić:

RuneScape

 1. Wejdź do plecaka lub naciśnij ikonę plecaka znajdującą się na pasku narzędzi.

 2. Otwórz sakiewkę z walutą.

 3. Przejdź do ikony Bond i kliknij ją prawym przyciskiem myszy (PC) lub przytrzymaj ikonę (urządzenie mobilne), aby otworzyć menu rozwijane.
 4. Przewiń w dół i wybierz „Wykorzystaj obligację”.

 5. Następne okno, które zobaczysz, dotyczy Rynku. Przewiń opcje i naciśnij obraz „Zmiana nazwy wyświetlanej”.

 6. Wybierz „Wykup obligację” i „Kontynuuj”, aby potwierdzić wykup.
 7. Naciśnij żółty przycisk „Zmień nazwę” w prawym rogu okna.

 8. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć zmianę nazwy.

Old School Runescape

Interfejs Old School RuneScape jest stosunkowo uproszczony w porównaniu do nowszej wersji, ale kroki są podobne do procesu wymiany obligacji na zmianę nazwy.

 1. Uruchom grę i naciśnij ikonę klucza, aby otworzyć „Ustawienia”.
 2. Idź do woreczka Bonda.
 3. Naciśnij przycisk „Wykorzystaj zmianę nazwy” w prawym dolnym rogu okna.
 4. Wybierz przycisk „Potwierdź”, aby wydać obligację.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zmienić swoje imię.

Nadal musisz być aktywnym członkiem, aby wymienić obligacje na zmianę nazwy zarówno w RuneScape, jak i Old School Runescape.

Co się dzieje z nieaktywnymi nazwami wyświetlanymi użytkowników?

Wyświetlane nazwy nieaktywnych użytkowników są ostatecznie udostępniane innym graczom, jeśli zostaną spełnione następujące warunki:

 • Minął rok od ostatniego logowania.
 • Umiejętności RuneScape są poniżej poziomu 30.
 • Nie dokonano zakupu członkostwa dla wyświetlanej nazwy.

Nawet jeśli jesteś darmowym graczem, będziesz mógł zachować swoje imię, jeśli logowałeś się na swoje konto w ciągu ostatnich 12 miesięcy lub masz poziom umiejętności 30 lub wyższy.

Co jest w imieniu?

Wyświetlane nazwy są używane w grze wieloosobowej jako coś więcej niż unikalne identyfikatory. Są pierwszym, a czasem ostatnim wrażeniem, jakie inni gracze mają o tobie, więc wybieraj mądrze. Dowcipne lub niepowtarzalne imię może przyciągnąć pozytywną uwagę, podczas gdy ciąg cyfr lub nijakie imię może zostać zignorowane.

W świecie, w którym WHO z którymi współpracujesz może oznaczać przetrwanie, a wybór najlepszej możliwej nazwy może być różnicą między zwycięstwem a porażką.

Jak wybrać nazwę wyświetlaną w RuneScape? Jak często to zmieniasz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.