Jak zmienić domyślne konto Google

Prawdopodobnie masz wiele kont Google. Każdy z nich umożliwia korzystanie z każdej usługi Google. Ale co, jeśli chcesz zmienić domyślne konto Google lub Gmail? Tak, możesz również przełączać konta, aby zmienić domyślny Gmail, przełączając domyślne konto Google. Zacznijmy.

Jak zmienić domyślne konto Google na komputerze z systemem Windows lub Mac?

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Windows, czy Mac, z przyjemnością dowiesz się, że wszystko działa tak samo na obu platformach. Dzieje się tak, ponieważ uzyskujesz dostęp do Google za pośrednictwem przeglądarki w obu systemach. Google zawsze otwiera nowe okna przy użyciu Twojego domyślnego konta. Google przypisuje również pierwsze logowanie jako domyślne, dlatego musisz najpierw wylogować się ze wszystkich kont. Oto, jak zmienić domyślne konto Google, które zmienia również domyślny Gmail na komputerach z systemem Windows lub Mac.

  1. Otwórz wybraną przeglądarkę, wejdź na Google.com, a następnie kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu.

  2. Wybierać „Wyloguj się ze wszystkich kont”.

  3. Ikona Twojego profilu zniknie. Kliknij "Zaloguj się" gdzie była wyświetlana ikona Twojego profilu.

  4. Zaloguj się na wybrane domyślne konto Google. Możesz zobaczyć listę kont Google lub może być konieczne wpisanie jednego, klikając "Dodaj konto."

Po wykonaniu powyższych kroków domyślne konto Google powinno otwierać się z każdym nowym oknem, a otwarcie Gmaila powinno również wywołać domyślny Gmail.

Jeśli wybierzesz inne konto w tym samym oknie, Twoje pierwsze konto logowania zwykle wyświetla się jako Domyślne na liście kont. Ta funkcja pomaga zidentyfikować bieżący profil domyślny.

W przypadku Gmaila kliknij poprawny profil w prawym górnym rogu, a następnie kliknij "Gmail". Google załaduje stronę konta e-mail aktualnie wybranego profilu. Oczywiście, jeśli jesteś obecnie na domyślnym koncie Google, załaduje domyślne konto Gmail.

Jak zmienić domyślne konto Google na iPhonie?

Niestety zarządzanie kontem Google za pomocą aplikacji Gmail na iOS jest problematyczne. Nie wszystkie opcje są dostępne i możesz mieć problem z wyborem domyślnego konta dla urządzenia. Dlatego zaleca się użycie aplikacji Google Chrome do zmiany domyślnego konta Google. Ta metoda jest zgodna z tymi samymi instrukcjami, co powyżej dla systemów Windows i Mac.

Jeśli chcesz zmienić domyślne konto Google lub Gmail za pomocą strony Gmail w Chrome, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  1. Otwórz Chrome i przejdź do mail.gmail.com, a następnie dotknij poziomej wielokropka (ikona hamburgera) w lewym górnym rogu.

  2. Stuknij menu rozwijane u góry, aby zobaczyć bieżące domyślne konto Gmail.

  3. Wybierz „Zarządzaj swoim kontem Google”.

  4. Stuknij w "Wyloguj się", a następnie zacznij od zera i zaloguj się na konto, którego chcesz używać jako domyślnego.

Jak zmienić domyślne konto Google na Chromebooku?

Chromebooki to lekkie laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych i zarządzania dokumentami. Chromebooki oczywiście korzystają z Google Chrome. Po otwarciu przeglądarki Google Chrome czynności przełączania domyślnego konta Google i konta Gmail są takie same, jak w przypadku komputerów z systemem Windows i urządzeń z systemem macOS. Zapoznaj się z pierwszym przewodnikiem powyżej, aby zmienić domyślne konto Gmail w Chrome na Chromebooku.

Jak zmienić domyślne konto Google na urządzeniu z Androidem?

Podobnie jak w przypadku urządzeń z systemem iOS, nie można zmienić domyślnego konta Gmail za pomocą dedykowanej aplikacji Gmail na Androida. Aplikacja przeniesie Cię do ogólnych ustawień konta Google, co jest sprzeczne z celem.

Aby zmienić domyślne konto Google w systemie Android, musisz uzyskać dostęp do swojego konta za pośrednictwem aplikacji Google Chrome. Jeśli chcesz przełączyć domyślne konto Gmail na swoim Androidzie, wróć do sekcji iOS powyżej.

Po zapoznaniu się z powyższymi procesami zmiany domyślnego konta Google jest jedna rzecz, którą musisz zrozumieć na temat przeglądarek. O ile nie zmieniasz ustawień samej przeglądarki, proces jest taki sam we wszystkich przeglądarkach.

Dlatego zmiana dowolnych ustawień konta Gmail lub Google za pomocą przeglądarki Firefox, Safari, Opera lub dowolnej innej przeglądarki na dowolnym urządzeniu odbywa się w taki sam sposób, jak w Chrome.

Zmiana domyślnego konta Gmail na urządzeniach jest nie tylko łatwa i prosta, ale możesz ustawić różne domyślne konta Gmail na swoich urządzeniach.

Często zadawane pytania dotyczące ustawiania domyślnego Gmaila/konta Google

Po co zmieniać domyślne konto Google?

Po pierwsze, prawdopodobnie nie jesteś podekscytowany faktem, że Twoje urządzenie loguje Cię na konto pocztowe, którego nie używasz zbyt często, bez względu na to, ile razy przełączasz się na wybrane konto Gmail. Ustawienie innego konta jako domyślnego może być ogromną ulgą.

Następnie pojawia się aspekt różnych urządzeń. Powiedzmy, że masz komputer służbowy i komputer domowy. Prawdopodobnie chcesz mieć domowy Gmail podczas korzystania z domowego komputera i prawdopodobnie nie chcesz, aby komputer służbowy logował Cię do domowego Gmaila. Z drugiej strony może być konieczne uzyskanie dostępu do służbowego Gmaila na komputerze osobistym i odwrotnie. Niezbędne jest przypisanie różnych Gmailów jako domyślnych dla każdego urządzenia.

Czy mogę zmienić domyślne konto Google bez wylogowania się ze wszystkich kont?

Niestety nie ma możliwości zmiany domyślnego konta Google lub konta Gmail bez wylogowania się ze wszystkich profili. Pierwszy profil, do którego się logujesz, to jedyny sposób na wybranie domyślnego konta Gmail. Oczywiście będziesz musiał zalogować się na wszystkie inne konta Google/Gmail, które chcesz mieć na swoim urządzeniu.

Jak przełączać się między kontami Google?

Aby szybko przełączać się między kontami Gmail, kliknij ikonę swojego profilu, wybierz konto Google, które chcesz wyświetlić, i przejdź do Gmaila, jeśli tego chcesz. Możesz też wybrać inne usługi Google, korzystając z menu aplikacji po lewej stronie ikony profilu.

Po zakończeniu i zamknięciu okna przeglądarki Google Chrome (lub dowolna inna przeglądarka) będzie nadal uruchamiać się domyślnie przy następnym otwarciu.

W przypadku aplikacji na Androida i iOS (Gmail, Google TV, Google Google News, Dokumenty itp.) kliknij tę samą ikonę profilu i wybierz konto, które chcesz wyświetlić.

Ile kont Google mogę mieć?

Możesz mieć tyle kont Google, a nawet kont Gmail, ile chcesz. Obecnie nie ma limitu. Jednak im więcej masz kont, tym bardziej skomplikowane stają się sprawy.

W dzisiejszych czasach e-mail służy nie tylko do korespondencji; jest używany do otrzymywania subskrypcji, ofert specjalnych, witryn wymagających wiadomości e-mail i nie tylko. Z pewnością warto oddzielić niektóre e-maile od innych za pomocą oddzielnych kont Google. Wtedy przeglądanie określonych danych konta (e-maile, subskrypcje, ustawienia itp.) jest tak proste, jak kliknięcie innego profilu.

Czy mogę mieć dwa konta Gmail z tym samym numerem telefonu?

Ze względów bezpieczeństwa konta Gmail są często powiązane z numerami telefonów, a także z adresami e-mail Google i innych firm. Chociaż każde z Twoich kont Gmail będzie miało inny adres, możesz powiązać je wszystkie z tym samym numerem telefonu.