Jak zmienić wejście w telewizorze Vizio

Twój telewizor Vizio ma wiele fizycznych wejść. Istnieją wejścia dla sygnałów pochodzących z telewizji satelitarnej lub telewizji kablowej. Możesz także podłączyć konsole do gier, odtwarzacze DVD, odtwarzacze Blu-ray, zewnętrzne dyski twarde, a nawet podłączyć przewody łączące telewizor z wyświetlaczem komputera stacjonarnego.

Jak zmienić wejście w telewizorze Vizio

Jednak prawdopodobnie w danym momencie do telewizora jest podłączone więcej niż jedno urządzenie, więc będziesz musiał nauczyć się przeskakiwać między nimi. W tym artykule wyjaśniono, w jaki sposób zmienić wejście z jednego na drugie za pomocą pilota i przycisków z boku telewizora.

Jak zmienić wejście za pomocą pilota Vizio?

Aby zmienić wejście w telewizorze Vizio, musisz użyć pilota Vizio. Zacznij od naciśnięcia przycisku wprowadzania, który zwykle znajduje się u góry pilota. To samo dotyczy pilotów z dużymi przyciskami dla seniorów.

W pilotach tylko do Vizio przycisk wprowadzania znajduje się w lewym górnym rogu i jest raczej mały w porównaniu z uniwersalnym modelem dla seniorów. Naciśnij przycisk wprowadzania i poczekaj, aż pojawi się menu wprowadzania.

Korzystanie z pilota z menu wprowadzania

Gdy otworzy się menu Input, możesz użyć strzałek w górę iw dół na pilocie, aby wybrać wejście, którego chcesz użyć. Naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić swój wybór. Jeśli na ekranie nie wyświetla się obraz, kliknięcie wejścia „TV” może przełączyć się na dowolny sposób odbierania programów telewizyjnych, na przykład przez satelitę lub kabel.

Nazwy Twoich danych wejściowych

Twoje inne wejścia będą miały nazwy określone przez program zainstalowany przez Vizio TV. Jeśli masz odtwarzacz DVD podłączony do telewizora, wyświetli on DVD. Z drugiej strony, jeśli masz coś takiego jak PlayStation lub Xbox podłączone do telewizora, prawdopodobnie nie pojawi się jako nazwane wejście. Zamiast tego pojawi się jako źródło wejściowe, z którym się łączy.

Na przykład, jeśli masz dysk twardy USB podłączony do telewizora i podłączyłeś go do portu USB 2, menu wejściowe pokaże dysk twardy jako nazwę, którą nadałeś swojemu dyskowi twardemu (jeśli kiedykolwiek go nazwałeś) lub pokaże go jako port USB 2.

Podobnie jest w przypadku dodawania konsol do gier. Załóżmy, że podłączyłeś konsolę do gier do portu HDMI 1. Gdy korzystasz z menu wprowadzania, nie nada ono nazwy konsoli do gier, ale zamiast tego powie „Port HDMI 1.”. Ponadto w wielu przypadkach, jeśli włączysz konsolę przed włączeniem telewizora, telewizor automatycznie wybierze port HDMI 1 i wyświetli ekran konsoli do gier, gdy tylko włączy się telewizor.

Jak zmienić wejście bez pilota Vizio?

Jeśli pilot się zepsuje lub zgubi, zawsze możesz ręcznie zmienić wejście. Możesz to zrobić za pomocą przycisków na telewizorze. W większości przypadków wymagane przyciski znajdują się z boku telewizora.

Przycisk MENU

Kliknięcie przycisku Menu przeniesie Cię do ekranu OSD. Aby poruszać się w lewo iw prawo na ekranie, musisz użyć przycisków głośności.

Aby poruszać się w górę iw dół w menu OSD, musisz użyć przycisków kanałów na telewizorze. Następnie możesz wybrać swoje wejście w menu ekranowym. Jeśli jest to zbyt niewygodne, możesz kupić pilota do tego samego modelu lub kupić pilota uniwersalnego. Nie ma przycisku aktywacji. Przeskakujesz do wymaganych wejść, a następnie wejście się zmienia. Następnie ponownie naciśnij przycisk Menu, aby usunąć ekran menu z ekranu telewizora.

Łatwiej jest z pilotem

Vizio wie, że czasami pilot się gubi lub baterie się rozładowują. Czasami po prostu wygodniej jest nacisnąć przycisk, gdy znajdujesz się w pobliżu telewizora, niż biegać w poszukiwaniu pilota. Niemniej jednak o wiele łatwiej jest zmienić wejście za pomocą pilota, ponieważ ma on przyciski strzałek, które umożliwiają łatwe poruszanie się po menu.

Czy miałeś problemy z wejściami telewizora Vizio? Znalazłeś inny sposób na ich zmianę? Daj nam znać w komentarzach.