Jak zmienić stronę nowej karty w Google Chrome

W większości przypadków domyślne ustawienie strony nowej karty w przeglądarce Google pasuje do rachunku dla użytkowników. Ale co się stanie, jeśli zdecydujesz się dostosować tę stronę zgodnie z własnymi preferencjami? Jeśli brzmi to jak zmiana, którą chcesz wprowadzić, jesteś we właściwym miejscu.

W tym artykule przedstawimy szczegółowe instrukcje dotyczące zmiany strony nowej karty w Chrome. Dowiesz się również o innych opcjach dostosowywania — takich jak zmiana tła i miniatur strony nowej karty oraz wiele innych.

Jak zmienić stronę nowej karty w Google Chrome?

Zanim przejdziemy do szczegółów, wyjaśnijmy sprawę. Domyślnie strona nowej karty Google Chrome zawiera logo Google, pasek wyszukiwania i zestaw miniatur najczęściej odwiedzanych witryn. Dostajesz się tutaj, otwierając nową kartę. To NIE jest Twoja strona główna (ta, do której następuje przekierowanie po kliknięciu ikony głównej) ani strona startowa (ta, która ładuje się podczas uruchamiania).

Zmianę strony głównej w Chrome można szybko zrobić na stronie „Ustawienia”. Jednak zmiana strony nowej karty polega na dodaniu do gry nowego gracza – rozszerzenia do Chrome. Możesz przeglądać rozszerzenia w Chrome Web Store.

Jeśli chodzi o dostosowywanie domyślnej strony nowej karty bez rozszerzeń, niewiele możesz z tym zrobić. Możesz usunąć niektóre miniatury, które nie są przydatne:

 1. Otwórz nową kartę Chrome.

 2. Najedź kursorem na miniaturę strony, którą chcesz usunąć.
 3. Kliknij znak „X”, który wyświetla się w prawym górnym rogu kafelka.
 4. Otrzymasz wiadomość z informacją, że Twoja miniatura została usunięta. Zawsze możesz cofnąć akcję, jeśli masz wątpliwości. Możesz także przywrócić wszystkie wcześniej usunięte kafelki, klikając opcję „Przywróć wszystko” obok „Cofnij”.

Możesz także zmienić obraz tła strony nowej karty, co wyjaśnimy poniżej w sekcji „Jak zmienić tło strony nowej karty w Chrome”.

Najlepsze rozszerzenia nowej karty w Chrome

Jeśli chcesz dostosować stronę nowej karty w Chrome, najlepszą opcją jest zanurzenie się w ofercie rozszerzeń sklepu internetowego. Posortowaliśmy je według ocen i liczby użytkowników, aby przedstawić cztery najlepsze dostępne rozszerzenia.

Pęd

Jedno z najczęściej używanych rozszerzeń nowej karty Chrome pozwala spersonalizować panel, dodając listę rzeczy do zrobienia, codzienny nacisk i inne przydatne funkcje zwiększające produktywność. To rozszerzenie ma ocenę 4,5 i jest używane przez ponad trzy miliony użytkowników na całym świecie.

Zawiera darmową i płatną wersję, główną różnicą jest dodatkowe dostosowanie czcionki i koloru oraz opcje integracji w wersji płatnej.

Leoh Nowa karta

Leoh New Tab to najwyżej oceniane rozszerzenie, jakie można obecnie znaleźć w sklepie. Posiada średnią ocenę 4,7 gwiazdek i jest używany przez ponad 50 000 użytkowników.

Wspaniałe w Leoh jest to, że oferuje minimalistyczny design, a także kilka świetnych funkcji dostosowywania. Możesz dodać swój Kalendarz Google, listę rzeczy do zrobienia lub włączyć tryb Zen, aby odtwarzać relaksujące filmy w tle.

Nowa karta nieskończoności

Jest to jedno z najczęściej używanych rozszerzeń nowej karty w sklepie internetowym z ponad 700 000 aktywnych użytkowników. Posiada średnią ocenę 4,5 gwiazdki i podobnie jak poprzednie rozszerzenia z listy stawia na minimalistyczny design. Jest to zdecydowanie najbardziej eleganckie rozszerzenie Chrome, na jakie natrafiliśmy. Zawiera również niektóre integracje Google, takie jak Intelligent Mail Notification dla Gmaila.

Zakładka dla sprawy

Głównym celem tego rozszerzenia karty, stworzonego przez Gladly.io, jest podnoszenie świadomości charytatywnej. Jest używany przez ponad 200 000 użytkowników na całym świecie i ma średnią ocenę 4,4 gwiazdki. Za każdym razem, gdy otwierasz nową kartę z tym rozszerzeniem, pomagasz sadzić drzewo, budować bibliotekę, dostarczać czystą wodę, dostarczać pomoc w nagłych wypadkach i nie tylko. Możesz wybrać, jaką organizację charytatywną chcesz wesprzeć. Działa poprzez zbieranie przychodów z reklam ze stron, które otwierasz i przekazujesz na wybrany cel. Ta organizacja przekazała do tej pory ponad milion dolarów.

Pamiętaj, że nowe karty otwierane za pomocą tego rozszerzenia będą zawierać reklamy, a Twoje dane mogą być gromadzone, aby wyświetlać trafniejsze reklamy.

Jak zastąpić stronę nowej karty rozszerzeniem w Chrome?

Aby zastąpić stronę nowej karty rozszerzeniem, musisz najpierw dodać je do przeglądarki. Oto jak działa cały proces:

 1. Po dokonaniu wyboru po prostu kliknij przycisk „Dodaj do Chrome” obok tytułu rozszerzenia.

 2. Po zakończeniu pobierania zobaczysz ikonę rozszerzenia na pasku narzędzi w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Zazwyczaj będzie to krótki proces konfiguracji. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, a Twoje rozszerzenie będzie gotowe do użycia w mgnieniu oka.

Jak zmienić miniatury na stronie nowej karty w Chrome?

Miniatury widoczne na stronie Nowa karta w Chrome to w rzeczywistości skróty do najczęściej odwiedzanych witryn. Jeśli nie podoba Ci się sposób ich uporządkowania, możesz przeciągnąć i upuścić określoną miniaturę w preferowane miejsce. Możesz także usunąć miniaturę, która Ci się nie podoba, wykonując poniższe czynności:

 1. Najedź kursorem na miniaturę, którą chcesz usunąć.
 2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu. Powie: „Więcej działań”.

 3. Wybierz „Usuń”, aby usunąć miniaturę z listy.

 4. Możesz kliknąć „Cofnij”, aby przywrócić tę miniaturę, lub kliknąć „Przywróć domyślne miniatury”, aby przywrócić wszystko do wartości domyślnych.

Możesz także zmienić nazwy miniatur lub zmienić ich linki URL:

 1. Najedź kursorem na miniaturę, którą chcesz edytować.
 2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz opcję „Edytuj skrót”.

 4. Otworzy się nowe okno z prośbą o wprowadzenie „Nazwy” i „URL” miniatury.

 5. Wprowadź zmiany zgodnie ze swoimi preferencjami.

Jak zmienić tło strony nowej karty w Chrome?

Istnieją dwa sposoby zmiany tła strony nowej karty w Chrome. Jeden z nich polega na wykorzystaniu zdjęć stockowych Chrome, a drugi pozwala przesłać zdjęcie z komputera. Oba są proste i obejmują podobne kroki.

Użyj zdjęcia z Chrome

 1. Uruchom Chrome na swoim komputerze.

 2. Otwórz nową kartę, naciskając klawisze „Ctrl” + „t” na klawiaturze lub klikając Plik> Nowa karta. Możesz też kliknąć ikonę plusa u góry okna Chrome.

 3. Przejdź do prawego dolnego rogu i kliknij przycisk „Dostosuj”.

 4. Otwórz zakładkę „Tło”, aby zobaczyć listę dostępnych teł.

 5. Przeglądaj różne kategorie (sztuka, pejzaże miejskie, jednolite kolory…).

 6. Wybierz zdjęcie, które Ci się podoba i naciśnij „Gotowe”.

Użyj zdjęcia swojego komputera

 1. Otwórz nową kartę Chrome.

 2. Kliknij przycisk „Dostosuj” w prawym dolnym rogu strony.

 3. Wybierz opcję „Prześlij z urządzenia”.

 4. Znajdź obraz tła, którego chcesz użyć na swoim urządzeniu.

 5. Kliknij „Otwórz”.

Gdy otworzysz nową kartę w Chrome, zobaczysz nowy obraz tła.

Jak ustawić nową kartę jako stronę główną w Chrome?

Domyślnie strony Strona główna i Nowa karta będą się różnić, chyba że zmienisz je inaczej.

Oto jak ustawić stronę nowej karty jako stronę główną w Chrome:

 1. Uruchom Chrome na swoim komputerze.

 2. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.

 3. Przejdź do „Ustawienia”.

 4. Kliknij sekcję „Na starcie” z menu po lewej stronie.

 5. Zobaczysz trzy opcje do wyboru. Wybierz „Otwórz stronę Nowa karta”.

Spowoduje to ustawienie Twojej strony głównej jako strony nowej karty w Chrome.

Jak zmienić nową kartę z powrotem na domyślną w Chrome?

Może dodałeś nowe rozszerzenie, którego nie lubisz, lub po prostu chcesz wrócić do domyślnego projektu strony nowej karty. Na szczęście jest to łatwa i szybka zmiana:

 1. Otwórz nową kartę w Chrome.

 2. Przejdź do prawego dolnego rogu i kliknij przycisk „Dostosuj”.

 3. Wybierz miniaturę „Bez tła” z wyskakującego menu.

 4. Kliknij „Gotowe”, aby zakończyć.

Spowoduje to przywrócenie domyślnej strony nowej karty w Chrome.

Jak wyświetlić pustą stronę na nowej karcie w Chrome?

Być może szukasz bardziej minimalistycznego podejścia do swojej przeglądarki i zdecydowałeś się zmienić kartę Nowa strona na pustą. Na szczęście jest to stosunkowo prosty proces. Polega na dodaniu tego rozszerzenia. Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać instrukcje, jak to zrobić:

 1. Odwiedź powyższy link i kliknij „Dodaj do Chrome” obok jego nazwy.

 2. Kliknij „Dodaj rozszerzenie” w wyskakującym oknie, aby potwierdzić.

Rozszerzenie jest teraz automatycznie dodawane. Następnym razem, gdy otworzysz nową kartę, wyświetli się ona jako pusta strona.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka dodatkowych pytań, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ten temat.

Jak zmienić sposób otwierania strony nowej karty?

Domyślna strona nowej karty wyświetli logo Google i pasek wyszukiwania, a następnie kafelki miniatur najczęściej odwiedzanych witryn. Jeśli chcesz zmienić to ustawienie, możesz pobrać rozszerzenie z Chrome Web Store.

Jak ustawić Google jako stronę nowej karty?

Domyślnie strona Nowa karta w przeglądarce Chrome będzie zawierać pasek wyszukiwania Google wraz z miniaturami najczęściej odwiedzanych witryn. Jeśli jednak nie chcesz, aby Twoja strona nowej karty wyświetlała miniatury, możesz je po prostu usunąć i mieć przejrzysty interfejs Google. Możesz też dodać to rozszerzenie i dodać Google jako domyślny adres URL strony nowej karty.

Jak zmienić domyślną nową kartę Chrome?

Jeśli chcesz przejść do nowej strony Nowa karta w Chrome, musisz dodać rozszerzenia Chrome. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany na istniejącej domyślnej stronie nowej karty, wiedz, że możesz tylko zmienić jej tło i zmienić położenie, usunąć i edytować kafelki miniatur.

Dostosuj swoje karty Chrome

Zmiana strony Nowa karta w Chrome może być lekkim wiatrem zmian w codziennych czynnościach związanych z przeglądaniem. Niezależnie od tego, czy jesteś znudzony domyślnym ustawieniem, czy też masz ochotę na bardziej minimalistyczne podejście, ten artykuł Cię omówi. Pokazaliśmy Ci niektóre z najpopularniejszych rozszerzeń, które przeniosą przeglądanie Chrome na wyższy poziom.

Które rozszerzenie nowej karty do Chrome najlepiej pasuje do Twoich potrzeb lub osobistych preferencji? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.